WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Fanatyk

54 wnioski w konkursach na cyfrowe multipleksy lokalne. Wśród zainteresowanych Open.FM i Muzo.FM

Fanatyk Czw Lip 11, 2019 6:59 am

Gdyby posłanka Augustyn z klubu PO-KO domagałaby się radia Tok FM w tarnowskim MUX-ie DAB+, bo wg niej w Tarnowie z tego formatu jest tylko PR24 na UKF-ie, to co wtedy będzie.
Awatar użytkownika
K2101

Re: 54 wnioski w konkursach na cyfrowe multipleksy lokalne. Wśród zainteresowanych Open.FM i Muzo.FM

K2101 Czw Lip 11, 2019 8:42 am

Jeżeli OPEN.FM będzie w DAB+, już mamy alternatywę do Rmfów zet eski itd. Teraz ukazać się w całym kraju, a zwiększy się konkurencja, która popchnie te stacje do umieszczenia ich w DAB+.
MUZO to konkurencja dla Trójki, Czwórki. Więc i publiczne radio będzie się mogło kogoś obawiać. Dobra informacja.
Awatar użytkownika
Piotr

Re: 54 wnioski w konkursach na cyfrowe multipleksy lokalne. Wśród zainteresowanych Open.FM i Muzo.FM

Piotr Czw Lip 11, 2019 9:24 am

"K2101" napisał(a):
MUZO to konkurencja dla Trójki, Czwórki. Więc i publiczne radio będzie się mogło kogoś obawiać. Dobra informacja.

No bez żartów. Właśnie słucham rechotania Bisiora i Anny, i nie wiem, jaką oni mogą być konkurencją dla Trójki. Naprawdę nie wiem. Słucham ich tylko dlatego, że nie jestem w stanie zdzierżyć pisowskiej propagandy. Mam nadzieję, że to stan przejściowy.
Awatar użytkownika
Gość

Gość Czw Lip 11, 2019 9:50 am

O koncesję pewnie jeszcze walczy Radio Jazz.FM. Brakuje jazzowej stacji w eterze.
Awatar użytkownika
K2101

K2101 Czw Lip 11, 2019 10:02 am

Piotrze,
Tu oczywiście warstwa słowna jest nieporównywalna. Raczej chodziło mi o muzykę.
Awatar użytkownika
Chełm on

Chełm on Czw Lip 11, 2019 10:49 am

Teraz jest internet i nie i nie potrzebne nam radia multiplex wszyscy Open FM i Muzo FM słuchamy w internecie tylko więcej stacyjek w internecie niż multipleksie nawet w multipleksie nie ma stacji radiowych w chełmie Lublinie nie ma w Zamościu nie ma Hrubieszowie nie ma multiplex się rozwija bardzo słabo
Awatar użytkownika
Daniel

Daniel Czw Lip 11, 2019 10:51 am

Projekt nie wypali. Czy wie ktoś ile odbiorników DAB sprzedaje się w Polsce? Jakieś dane? Czy we wszystkich nowych autach jest możliwość słuchania cyfrowego radia? Czy w ostatnim czasie zaobserwowano znaczną sprzedaż cyfrowych odbiorników? Przy obecnym rozwoju Internetu multipleksy radiowe nie mają racji bytu.
Awatar użytkownika
Paweł

Paweł Czw Lip 11, 2019 2:10 pm

Większość czasu spędzam w samochodzie, w domu mam 3 radiobudziki i 2 wieże. Kto mi zasponsoruje wymianę radyjek? Za to wszystko trzeba ponad 2000zł wydać
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Czw Lip 11, 2019 7:32 pm

"Daniel" napisał(a): Projekt nie wypali. Czy wie ktoś ile odbiorników DAB sprzedaje się w Polsce? Jakieś dane?

Przecież nikt nie kupi odbiorniki, aby słuchać Radio Dzieciom, Radio Chopin i Czwórkę. 75 mln. odbiorników DAB+ sprzedano na świecie a 12 mln w Niemczech. Już dzisiaj w niektórych miejscowościach w Niemczech rozgłośnie nadawane wyłączenie w DAB+ są na 4 miejscu ich rankingów słuchalności, tylko dane nikt nie podaje. Będzie podobnie w Polsce po paru latach, jeżeli będzie odpowiednia oferta. Jeżeli rozgłośnia z disco polo będzie dostępna na obszarze całego kraju, to RMF i Radio Zet stracą część swoich słuchaczy. Ważny jest zasięg a nie 8 miast w których oferta jest już spora. Niech nadają DAB+ dla ludzi poza aglomeracjami, gdzie bez szumów odbierzesz 10 programów w piwnicy na tanim odbiorniku.
Awatar użytkownika
Fm1234

Fm1234 Czw Lip 11, 2019 9:02 pm

"To ja nikt inny" napisał(a):
"Daniel" napisał(a): Projekt nie wypali. Czy wie ktoś ile odbiorników DAB sprzedaje się w Polsce? Jakieś dane?

Przecież nikt nie kupi odbiorniki, aby słuchać Radio Dzieciom, Radio Chopin i Czwórkę. 75 mln. odbiorników DAB+ sprzedano na świecie a 12 mln w Niemczech. Już dzisiaj w niektórych miejscowościach w Niemczech rozgłośnie nadawane wyłączenie w DAB+ są na 4 miejscu ich rankingów słuchalności, tylko dane nikt nie podaje. Będzie podobnie w Polsce po paru latach, jeżeli będzie odpowiednia oferta. Jeżeli rozgłośnia z disco polo będzie dostępna na obszarze całego kraju, to RMF i Radio Zet stracą część swoich słuchaczy. Ważny jest zasięg a nie 8 miast w których oferta jest już spora. Niech nadają DAB+ dla ludzi poza aglomeracjami, gdzie bez szumów odbierzesz 10 programów w piwnicy na tanim odbiorniku.

Z tą piwnicą to Cię Kolego poniosło... Na UKF to rzeczywiście w piwnicy radia posłuchasz, ale DAB+ raczej możesz o tym zapomnieć. Dysponuję akurat samochodem wyposażonym w odbiornik DAB+ i niestety - wjeżdżam do garażu i DAB się kończy, a FM odbieram w tym czasie bez problemu. Dodatkowo jak czytam o lepszej jakości dźwięku to mało nie pękam ze śmiechu. Już widzę, a raczej słyszę ambitne radio nadające Jazz, lub muzykę klasyczną w 96kbit... Przecież to będzie jeden bulgot przypominający mp3 z końca lat 90 - z takim bitrate to będzie koszmar, męka i żenada.
Awatar użytkownika
Tim

Tim Pią Lip 12, 2019 1:28 pm

"Gość" napisał(a): O koncesję pewnie jeszcze walczy Radio Jazz.FM. Brakuje jazzowej stacji w eterze.

Jak najbardziej, miło by było znaleźć na skali radio w klimacie jazzowym.
Awatar użytkownika
ekspert

ekspert Sob Lip 13, 2019 8:13 am

Śmieszą mnie wszelkiej maści specjaliści, którzy piszą o małym bitrate i porównują go do MP3. Drodzy państwo, chciałem przypomnieć, że DAB+ nie korzysta z kodeka MP3, tylko AAC+. Najpierw poczytajcie, porównajcie, a później piszcie o bulgotaniu.
Awatar użytkownika
Fm1234

Fm1234 Sob Lip 13, 2019 1:38 pm

"ekspert" napisał(a): Śmieszą mnie wszelkiej maści specjaliści, którzy piszą o małym bitrate i porównują go do MP3. Drodzy państwo, chciałem przypomnieć, że DAB+ nie korzysta z kodeka MP3, tylko AAC+. Najpierw poczytajcie, porównajcie, a później piszcie o bulgotaniu.

Doskonale wiem z jakiego kodeka korzysta DAB+... Mimo to nadal podtrzymuję, że 96kbit to stanowczo za mało i dyrdymały o lepszej jakości dźwięku można sobie pomiędzy bajki wsadzić. Jasne - komuś z drewnianym uchem będzie wszystko jedno, jednakże tutaj proponuję posłuchać a nie poczytać - bo radia się słucha uchem a nie okiem. Z tak niskim bitrate dźwięk jest kiepski i tyle. Niestety albo jakość, albo upychanie maksymalnej ilości kanałów w jednym multipleksie.
Awatar użytkownika
K.

K. Pon Lip 15, 2019 10:56 pm

"Chełm on" napisał(a): Teraz jest internet i nie i nie potrzebne nam radia multiplex wszyscy Open FM i Muzo FM słuchamy w internecie tylko

...że za internet się PŁACI ABONAMENT a to ma być radio bez internetu z anteny.
Setki razy już o tym było
Awatar użytkownika
K.

K. Pią Lip 26, 2019 9:22 am

"Obecnie zasięgiem emisji cyfrowej objęte są 24 stacje nadawcze i 17 regionów. Według planów, od października br. zasięg ma objąć 39 stacji nadawczych" - jakby to czytał przeciętny Kowalski, - skoro jest 24 stacje - dlaczego mam tylko 9? ;)
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości