WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Inne tematy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
prawnik

Allegro zmienia zasady komentarzy: tylko od kupujących, bez ocen neutralnych, widoczne przez rok

prawnik Śro Sty 11, 2017 3:11 pm

"Neutralów" nie było wiele, ale można było się z nich wiele dowiedzieć.

To przymuszanie do wystawianie pozytywów w sytuacji, gdy transakcja przebiegła "prawie" poprawnie.
Awatar użytkownika
j

Re: Allegro zmienia zasady komentarzy: tylko od kupujących, bez ocen neutralnych, widoczne przez rok

j Śro Sty 11, 2017 3:42 pm

Weźcie się do jasnej cholery za złodziei najlepiej bo policja za was musi sprawy rozwiązywać. Jak można komuś kto okradł kilkaset osób tylko w ostatnim miesiącu bo jest to w komentarzach widoczne nie zablokować konta?
Awatar użytkownika
j

Re: Allegro zmienia zasady komentarzy: tylko od kupujących, bez ocen neutralnych, widoczne przez rok

j Śro Sty 11, 2017 3:42 pm

Wasz profesjonalizm to jest na papierze i jak trzeba prowizję pobrać.
Awatar użytkownika
Marcin

Marcin Śro Sty 11, 2017 4:32 pm

Allegro to największy złodziej w Polsce, dawno wyprzedził Urząd Skarbowy i ZUS.

Teraz frustraci, którzy kupili 10 przedmiotów, a jeden im się nie podobał, będą bezkarnie wystawiali 10 komentarzy negatywnych, bo takie będą mieli widzimisię.

Jak zwykle w dupę jest bity główny sponsor królewiczów z Allegro, czyli sprzedający.

Zakładajcie sklepy, ograniczajcie sprzedaż na allegro, to moja rada. Ja tak zrobiłem i zaczynam odczuwać pierwsze efekty. To jest realne!

Allegro to złodzieje!!!
Awatar użytkownika
Marcin

Marcin Śro Sty 11, 2017 4:39 pm

"prawnik" napisał(a): "Neutralów" nie było wiele, ale można było się z nich wiele dowiedzieć.

To przymuszanie do wystawianie pozytywów w sytuacji, gdy transakcja przebiegła "prawie" poprawnie.

Znając polską mentalność małych ludzi, będą woleli wystawić negatyw, a nie pozytyw.
Awatar użytkownika
Piotr

Piotr Śro Sty 11, 2017 4:54 pm

Największą bolączką Allegro jest brak jakiejkolwiek odpowiedzialności. Oszuści są bezkarni, bo mało kto dla drobnych kwot pójdzie na policję by skorzystać z programu ochrony kupujących. Ja raz skorzystałem, bo zgłosiłem sprawę na policji - oszust mieszka na drugim końcu Polski i tam mnie ciągają do sądu... dla 200zł. Teraz już wiem, że nigdy więcej...
Dla mnie wzorem jest Aliexpress - tam kasę trzyma portal aż potwierdzę, że wszystko jest OK. Jak nie potwierdzę - jest spór i zwykle jest rozstrzygany na korzyść kupującego. A Allegro umywa rączki - idź sobie na policję - mówi.
Dlatego co mogę - kupuję w Chinach. Raz - że taniej. Dwa - że pewniej. W razie kłopotów - bez udziału policji i pseudo wymiaru sprawiedliwości.
Chyba podobnie jest na ebayu - bo kasę zwraca Paypal.
Awatar użytkownika
luk

luk Śro Sty 11, 2017 6:16 pm

czyli ci co sobie od czasu do czasu coś sprzedadzą i są uczciwi, po roku będa wyzerowani i bedą zaczynać od początku budować swój wizerunek... paranoja
Awatar użytkownika
j

j Śro Sty 11, 2017 6:27 pm

Ci co oszukiwali będą mieć wyzerowane konto, a raz złodziej zawsze złodziej.
Awatar użytkownika
ale syf

ale syf Śro Sty 11, 2017 6:35 pm

Ale dali teraz ciala
Awatar użytkownika
ani grosza

ani grosza Śro Sty 11, 2017 6:53 pm

Przecież to jest nieporozumienie, zwłaszcza w sytuacji kiedy kupujący kupuje i nie płaci, oraz nie ma zamiaru sfinalizować transakcji. W nowej koncepcji sprzedający, który tak sprzedał towar będzie mógł sobie tylko wypisać wniosek o anulowanie naliczonych prowizji , a taki powiedzmy kupujący, będzie mógł sobie dalej "kupować"
Awatar użytkownika
Marcin

Marcin Śro Sty 11, 2017 7:54 pm

Allegro, mam dla was wiadomość - piszę tutaj, ponieważ nie mam możliwości gdzie indziej skomentować waszego zachowania: POCAŁUJCIE MNIE W DUPĘ!

Czytałem, jakie zmiany wprowadzacie - zabieracie możliwość wystawienia sprzedawcy komentarza negatywnego NACIĄGACZOWI, który kupił przedmiot, obiecywał wpłatę przez miesiąc i nie zapłacił. Ułatwiacie drogę oszustom - brawo! Czyli, jako sprzedający, nie mam żadnych praw, mogę wystawiać po 10 razy przedmiot, czekać, ze spakowaną paczką w przedpokoju, a kupujący będzie dla jaj kupował 10 razy ten sam przedmiot i nie płacił, nie ponosząc za to konsekwencji. Wycofujecie komentarze neutralne - czyli teraz polactwo, które kupiło sprzęt ode mnie, ale np. po jednym dniu go zepsuło ze swojej, nie wystawi już neutralnych komentarzy, będzie za to rzucać negatywami na lewo i prawo.

Jeszcze raz - pocałujcie mnie w dupę! Po 11 latach użytkowania waszego serwisu pomogliście mi zdecydować się przenieść na OLX.PL. Obrzydzaliście korzystanie z waszej strony sprzedającym od kilku lat, ale teraz dopięliście swego i wkurwiliście wiernego użytkownika, który dorobił się ponad tysiąca pozytywnych komentarzy.

Nie pozdrawiam i żegnam! Ostatecznie dobiliście dobry (kiedyś) serwis.
Awatar użytkownika
Mania

Mania Śro Sty 11, 2017 9:38 pm

@Marcin. Olx to też allegro, więc to chyba nie oni, a ty ich cmokasz w dupe :)
Awatar użytkownika
gosc

gosc Śro Sty 11, 2017 9:51 pm

Zamiast kwestia komentarzy powinni sie zajac ochrona kupujacego, bo ich program "ochrony" kupujacego jest niewiele wart. Zostalem oszukany i pomimo, ze zglosilem sprawe na policje to i tak nie dostalem grosza z ich programu. Dodatkowo musialem im poslac moj skan dowodu osobistego co jest niebezpieczne. Ktos mogl go przejac i mnie zadluzyc na kredyt. Ciekawe dlaczego zlikwidowali mozliwosc kontaktu z kupujacymi u sprzedawcy. Kiedys mozna bylo sie skontaktowac z kupujacymi i uzyskac informacje i produkcie i sprzedawcy ale allegro to zablokowalo. Dlaczego? Powazny blad. Przestalem tam kupowac jak i tysiace innych zawiedzionych allegro.
Awatar użytkownika
j

j Śro Sty 11, 2017 10:29 pm

"Mania" napisał(a): @Marcin. Olx to też allegro, więc to chyba nie oni, a ty ich cmokasz w dupe

Akurat OLX to jest Naspers, a oni Allegro sprzedali.
Awatar użytkownika
Frak

Frak Czw Sty 12, 2017 1:01 pm

"ani grosza" napisał(a): Przecież to jest nieporozumienie, zwłaszcza w sytuacji kiedy kupujący kupuje i nie płaci, oraz nie ma zamiaru sfinalizować transakcji. W nowej koncepcji sprzedający, który tak sprzedał towar będzie mógł sobie tylko wypisać wniosek o anulowanie naliczonych prowizji , a taki powiedzmy kupujący, będzie mógł sobie dalej "kupować"
- A to nie wszystko, bo starczy, że nieuczciwy kupujący nie potwierdzi twojej wersji przy wystąpieniu o zwrot prowizji (bo jest o to pytany) i ze zwrotem możesz się pożegnać.
Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości