WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Inne tematy

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
zorro

Allegro znów podnosi opłaty i prowizje

zorro Śro Sie 08, 2012 12:28 am

poczuli się monopolistami to robią co tylko chcą
Awatar użytkownika
Jarek

Re: Allegro znów podnosi opłaty i prowizje

Jarek Śro Sie 08, 2012 7:37 am

Oczywiście UOKiK nie kiwnie palcem w tej sprawie bo ma użytkowników Allegro w d.... Allegro po raz kolejny wykorzystuje swoją monopolistyczną pozycję tylko po to aby zrobić jeszcze więcej kasy.Żenującą jest postawa tej firmy. A może by tak ją podzielić jak to zrobiono w XIX wieku w USA z koncernem Rockefellera
Awatar użytkownika
nesh

nesh Śro Sie 08, 2012 7:52 am

Monopol tylko z alkoholem!!!
Awatar użytkownika
coś

coś Śro Sie 08, 2012 8:22 am

Tego trzeba się było spodziewać. Według mojej oceny obroty allegro spadają oraz liczba użytkowników portalu. Konsekwencją utrzymania rzeszy ludzi jest podniesienie ceny przy spadających dochodach..........................., . Niestety błędy naszego Rządu są powielane nawet przez firmy nie państwowe. Czyżby zapowiadał się koniec monopolu ?
Awatar użytkownika
Piotr

Piotr Śro Sie 08, 2012 8:39 am

Nie podoba się, to trzeba skorzystać z konkurencji. Jest słaba, ale może się wzmocnić. Pytanie, czy taki ebay ma niższe prowizje? Albo świstak (o ile jeszcze jest)?
Awatar użytkownika
A.Be..

A.Be.. Śro Sie 08, 2012 8:49 am

Jest jeszcze e-bay, ciekawe, dlaczego tego nie wykorzystują? Czy już całkowicie sobie odpuścili?
Awatar użytkownika
lukasz

lukasz Śro Sie 08, 2012 8:58 am

skorzystajcie z tablica.pl....serwis za darmo a ogólnopolski
Awatar użytkownika
Protest zbiorowy do UOKiK

Protest zbiorowy do UOKiK Śro Sie 08, 2012 8:59 am

Czy ktoś umie i ma ochotę zająć się napisaniem rzetelnego protestu zbiorowego do UOKiK. Gdzieś zamieścić w necie protest z możliwością podpisu. Gwarancja setek tysięcy podpisów, bo chodzi o naszą kasę!
Awatar użytkownika
ArtD

ArtD Śro Sie 08, 2012 9:14 am

Dlatego znów wzrośnie sprzedaż "około" allegro... coraz wiecej osób dagaduje się co do wystawionej oferty poza allegro... i bardzo dobrze i tak dalej;
oczywiście mają do tego prawo bo to prywatna firma, ale jeśli dalej będa taką straegię utrzymywać to kres ich pozycji monopolistycznej juz się pojawia na horyzoncie....
Awatar użytkownika
miszka

miszka Śro Sie 08, 2012 9:15 am

jak się nie podoba to najzwyczajniej nie korzystajcie z allegro . W końcu zacznie im zależeć na użytkownikach. Położyli dużo kasy na promocje wszystkich serwisów grupy allegro to teraz trzeba trochę odzyskać. Więc trochę docisną użytkowników swojego najbardziej dochodowego biznesu i jakoś wyjdą na swoje:) A może muszą mieć jeszcze więcej na promocję citeam.pl czy lokalo.pl
W internecie jest prawie wszystko. Są alternatywy sprzedażowe dla allegro w sieci - albo bezpośredni konkurenci, albo platformy transakcyjne sfokusowane na konkretnych produktach czy usługach czy branżach. Wystarczy poszukać i korzystać, o ile się potrafi , bo czasami mam wrażenie że przeciętny polski użytkownik internetu wie tylko jako uruchomić przeglądarkę skrótem na pulpicie komputera i wpisać facebook, onet, nk czy allegro. Więc zapewne nic się nie zmieni i mimo podwyżek mogą stracić mikro procent użytkowników , chociaż to zawsze jakiś początek.
Awatar użytkownika
DXFM

DXFM Śro Sie 08, 2012 9:45 am

Nie wiem, czy jest to sprawa dla UOKiK. Natomiast śmieszne jest dla mnie stwierdzenie o realnych stratach Allegro. Oczywiście serwis się rozwija (na siłę wprowadzając zmiany na gorsze IMHO), coraz więcej pracowników do opłacenia. Straty według mnie to tylko na ich korzyść, bo przez to płacą mniejsze podatki! Zaczynają jechać na marce, a to nie prowadzi do niczego dobrego. Wg mnie taki serwis mogliby prowadzić Chińczycy. Byłoby taniej!
Awatar użytkownika
protest

protest Śro Sie 08, 2012 9:48 am

mogę napisać pismo do uokik, pytanie za ile?
Awatar użytkownika
annaxxxx

annaxxxx Śro Sie 08, 2012 9:49 am

Żenująca zagrywka pazernych poznaniaków. Przecież oni dążą do tego, żeby im 50% ceny sprzedaży oddawać. Co mają powiedzieć ludzie, którzy prowadzą działalność gospodarczą i ich główną sprzedażą jest Allegro? Przecież to się w głowie nie mieści. Sprzedaż 10tys, marża 30%, z tego 6000 na towar, reszta dla Allegro, a gdzie zysk?
Awatar użytkownika
kuku

kuku Śro Sie 08, 2012 9:53 am

Ja już przestałem korzystać z allegro. W związku z wysokimi opłatami za aukcje, prowizjami ceny przedmiotów powoli osiągają ceny sklepowe. Obecnie ceny nie są już tak konkurencyjne jak kiedyś, więc wolę iść do sklepu pomacać, przymierzyć, obejrzeć.

UOKiK nie ma tu nic do gadania, gdyż allegro uzyskało swoją pozycję rynkową wyniku braku realnej konkurencji. Nikt nikomu nie broni tworzyć podobnych serwisów.
Awatar użytkownika
raffal

raffal Śro Sie 08, 2012 9:56 am

trzeba zmienić serwis na e-bay, kroją jak za zborze i jeszcze im mało, za nic nie odpowiadają TRAGEDIA!!!!
Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości