WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
amber gold

Andrzej Sapkowski chce 60 mln zł ze sprzedaży gier „Wiedźmin”. CD Projekt: żądania są bezpodstawne

amber gold Wto Paź 02, 2018 9:45 am

Jeśli rzeczywiście Sapkowski wziął tylko 35 tysięcy, a CD Projekt zarobił 2 miliardy, to jednak coś więcej powinien dostać, bo na razie wygląda to tak, jakby naiwny emeryt sprzedał cwaniakowi mieszkanie za 1/1000 ceny i teraz tamten się śmieje, że wszystko było zgodnie z prawem. Dziwię się, że CD Projekt sam mu czegoś nie zaproponował.
Awatar użytkownika
Adam K

Re: Andrzej Sapkowski chce 60 mln zł ze sprzedaży gier „Wiedźmin”. CD Projekt: żądania są bezpodstawne

Adam K Wto Paź 02, 2018 9:53 am

Wezwanie do zapłaty wydaje się jak najbardziej zasadne :)

Proporcja powinna być zachowana. Wiedźmin to Sapkowski a nie CD Projekt.
Awatar użytkownika
sk

Re: Andrzej Sapkowski chce 60 mln zł ze sprzedaży gier „Wiedźmin”. CD Projekt: żądania są bezpodstawne

sk Wto Paź 02, 2018 9:56 am

"amber gold" napisał(a): Jeśli rzeczywiście Sapkowski wziął tylko 35 tysięcy, a CD Projekt zarobił 2 miliardy, to jednak coś więcej powinien dostać, bo na razie wygląda to tak, jakby naiwny emeryt sprzedał cwaniakowi mieszkanie za 1/1000 ceny i teraz tamten się śmieje, że wszystko było zgodnie z prawem. Dziwię się, że CD Projekt sam mu czegoś nie zaproponował.

Tak bo zwyle w biznesie tak jest, że strona "A" negocjuje ze stroną "B" kontrakt po czym mówi "nie w sumie to jeszcze dopłacę" :D Skoro strona "A" zaproponowała jakieś wynagrodzenie "X" istrona"B" się zgodziła to nie widzę zasadności aby teraz być niezadowolonym :P Trzeba wiedzieć co się podpisuje :) i jakie to może mieć konsekwencje w przyszłości :)
Awatar użytkownika
mk

mk Wto Paź 02, 2018 10:35 am

"Adam K" napisał(a): Wezwanie do zapłaty wydaje się jak najbardziej zasadne

dla mnie już od dawna wiedźmin to cd projekt, jak opowiadam obcokrajowcom o Polsce mówię - zagrajcie w witchera zobaczycie jak wygląda mój kraj :) ale nie da się ukryć Sapkowski strasznie sfrajerzył, gdy miał do wyboru procent a kasę wybrał kasę, nie wierzył w chłopaków a teraz się ciska
Awatar użytkownika
Mick

Mick Wto Paź 02, 2018 10:36 am

Prawo autorskie chroni twórców.
Art. 44. W razie rażącej dysproporcji między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami nabywcy autorskich praw
majątkowych lub licencjobiorcy, twórca może żądać stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd.
Awatar użytkownika
Mick

Mick Wto Paź 02, 2018 10:37 am

CD projekt więc raczej dopłaci, pytanie tylko ile...
Awatar użytkownika
Insider

Insider Wto Paź 02, 2018 10:41 am

Pan Sapkowski mogl wybrać procent od zysków ale zażyczył sobie sam zapłaty z góry. Może nie wierzył w gre? Może ocenił ze lepiej miec cos w garści niż czekać na procent od niepewnych zysków bazując na złych doświadczeniach ze stara gra w świecie Wiedźmina. Taka podjął decyzje.
Awatar użytkownika
Jojne

Jojne Wto Paź 02, 2018 11:20 am

Sapek w 2012 (czyli po sukcesie Wiedźmina 2): Gra komputerowa w najmniejszym nawet stopniu nie może być uważana za kontynuację cyklu wiedźmińskiego, ani za sequel ani za ciąg dalszy wydarzeń opisanych w ostatnim tomie opowieści "wiedźmińskich", zatytułowanym "Pani Jeziora". Wszelkie adaptacje - filmy, komiksy czy też gry, są wyłącznie adaptacjami, stanowią całkowicie odrębne byty fabularne, będące dziełem ich twórców. Do spisanych przeze mnie przygód wiedźmina Geralta nie mają one żadnego odniesienia a już absolutnie nie mogą być traktowane jako jakikolwiek kanon. Kanoniczną gra być nie może i nie wolno ją za kanon uważać. Świat gry i świat literatury do światy całkowicie odrębne.

Sapek w 2018: Kurła, gdzie moje 60 melonów?!!!!!
Awatar użytkownika
ja

ja Wto Paź 02, 2018 11:44 am

"Adam K" napisał(a): Wezwanie do zapłaty wydaje się jak najbardziej zasadne

Mógł sam grę wyprodukować skoro jest taki zdolny. Powiedział, że graczy uważa za nieinteligentnych, ale teraz chce procent od sprzedaży gry którą kupowali. Czubek.
Awatar użytkownika
Tomek

Tomek Wto Paź 02, 2018 11:49 am

Sapkowski wziął kasę z góry, ale w sumie czemu mu się dziwić. To były inne czasy i nikt naprawdę nie liczył, że gra osiągnie kiedykolwiek sukces. Na jego miejscu pewnie każdy zrobiłby to samo. CDProjekt powinno pójść na ugodę i dać mu z 5 milionów, jemu to wystarczy, a firma zachowa się w porządku.
Awatar użytkownika
ja

ja Wto Paź 02, 2018 12:03 pm

"Tomek" napisał(a): Sapkowski wziął kasę z góry, ale w sumie czemu mu się dziwić. To były inne czasy i nikt naprawdę nie liczył, że gra osiągnie kiedykolwiek sukces. Na jego miejscu pewnie każdy zrobiłby to samo. CDProjekt powinno pójść na ugodę i dać mu z 5 milionów, jemu to wystarczy, a firma zachowa się w porządku.

Podpisał umowę i dostał tyle ile chciał. Sorry, ale dura lex sed lex.
Awatar użytkownika
bialy

bialy Wto Paź 02, 2018 12:03 pm

Czy wydawcą gier Wiedźmin była też Agora :D
Awatar użytkownika
Adam K

Adam K Wto Paź 02, 2018 12:10 pm

"ja" napisał(a):
"Tomek" napisał(a): Sapkowski wziął kasę z góry, ale w sumie czemu mu się dziwić. To były inne czasy i nikt naprawdę nie liczył, że gra osiągnie kiedykolwiek sukces. Na jego miejscu pewnie każdy zrobiłby to samo. CDProjekt powinno pójść na ugodę i dać mu z 5 milionów, jemu to wystarczy, a firma zachowa się w porządku.

czyli art. 44 ustawy o prawach autorskich nie ma tu znaczenia?

na szczęście prawo w Polsce jeszcze obowiązuje i w myśl przywołanego przeze mnie artykuły pieniądze się Sapokowskiemu należą. I to kończy w sumie tę dyskusję a kancelarie dogadają się między sobą i ustalą wysokość NALEŻNEGO wynagrodzenia
Awatar użytkownika
Amman

Amman Wto Paź 02, 2018 12:27 pm

"Adam K" napisał(a):
"ja" napisał(a):

na szczęście prawo w Polsce jeszcze obowiązuje i w myśl przywołanego przeze mnie artykuły pieniądze się Sapokowskiemu należą. I to kończy w sumie tę dyskusję a kancelarie dogadają się między sobą i ustalą wysokość NALEŻNEGO wynagrodzenia

No srry, ale to już jest manipulowanie prawem. Jeżeli chciał zarobić procent, to na pewno miał taką możliwość. To jest tak jakby, sprzedał dom, ktoś by go wyremontował i sprzedał 10x drożej...a ja bym sobie przypomniał, że jednak chciałem za ten dom jeszcze 10 milionów...BO TAK i bo gdzies jest jakiś artykuł prawny, który mi na to zezwala.
Awatar użytkownika
ja

ja Wto Paź 02, 2018 12:39 pm

"Adam K" napisał(a):
"ja" napisał(a):

Sapkowskiemu proponowali procent od sprzedaży, ale go nie chciał. Dziękuję. Do widzenia.
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości