WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Jann

Re: Anna Gacek odchodzi z radiowej Trójki. To decyzja prezes Polskiego Radia

Jann Pon Mar 09, 2020 10:27 pm

Nie byłem fanem audycji pani Anny i niespecjalnie czekałem na audycje z jej udziałem. Ale przez te lata wpisała się krajobraz trójki i moim zdaniem jest kompetentną dziennikarką muzyczną - z tego co mogłem usłyszeć. Głupi ruch zarządu - takich wyrazistych ludzi w przetrzebionej przez ostatnie lata stacji się trzyma, a nie zwalnia.
Awatar użytkownika
easyman

easyman Pon Mar 09, 2020 10:35 pm

Umówmy się, tu nie o meritum chodzi: o dykcję Anny Gacek, czy jej wiedzę o takim czy innym gatunku muzycznym. Tu chodzi o niesubordynację, kontestowanie decyzji szefów i być może ruchów partii rządzącej. A co? O muzyce mówię, a nie mogę mieć poglądów? To światowa dziewczyna. PiS uwierał...Kolejny ruch należy teraz do Wojciecha Manna. To szachy. Da się sprowokować? Na razie milczy....
Awatar użytkownika
Besta

Besta Pon Mar 09, 2020 10:45 pm

Jak mozna zwolnic kogos, kto nawet nie mial umowy o pracę ace???
Awatar użytkownika
agnieszka

agnieszka Pon Mar 09, 2020 10:56 pm

Zawsze może zostać modelką
Awatar użytkownika
Pixy

Pixy Pon Mar 09, 2020 11:12 pm

Polskie Radio jest na wymarciu. W ogóle radia się nie słucha tylko robi za hałas. Można mózg włączyć jedynie na wiadomości ale nie te z polskiego radia. Od wylewającego się szczęścia pisowsko-religijnego uszy więdną i mdli.
Awatar użytkownika
Pinus

Pinus Pon Mar 09, 2020 11:48 pm

Na odtwarzaczu zwolnił mi się predefiniowany przycisk nr "3" i zerwał mi się ostatni łącznik z mediami publicznymi (telewizor wywaliłem już kilka lat temu),. Po tym jak się nie dało już w trójce słuchać wiadomości, porannych rozmów, polecanych lektur, wieczornych coraz nudniejszych audycji teraz nawet muzyka. "Trójki" słuchałem od 40 lat różnie bywało ale mam już dość. U znajomych też już raczej lecą płyty czy jedna z dziesiątek klasowych stacji z dobrą muzyką (polskiej stacji niestety nie znam :( ). Pozostaje mieć nadzieję że ludzi którzy oczekują od radia ważnych tematów, ., dobrej jakości kultury jest na tyle że coś powstanie . Ostatnia prośba do Prowadzących o nie używanie sformułowania "najlepszy adres radiowy na świecie" z szacunku do siebie i pięknej historii. Fajnie było szkoda że jest to rozwalane bez sensu i chyba tylko na złość bo dawnych słuchaczy można odtrącić ale nie przekonać do chłamu a wyznawcy "Dobrej zmiany" nie będą słuchać radia które cokolwiek wymaga,
Awatar użytkownika
Marco

Marco Pon Mar 09, 2020 11:51 pm

Zarzynanie Trójki trwa i niedługo nie będzie tam już czego słuchać.
Awatar użytkownika
hk

hk Wto Mar 10, 2020 12:04 am

nikt nie ma niestety pracy na zawsze, każdy może być zwolniony
Awatar użytkownika
Papatki

Papatki Wto Mar 10, 2020 12:36 am

Czepiacie się tej wady wymowy a największym problemem - w przypadku red. Gacek - jest jej wtórność. W dobie internetu, możliwości bezpośredniego kontaktu z tysiącami muzyków na całym świecie, ta osoba sięgała wyłącznie po muzykę już przefiltrowaną, płyty, które mają patronaty medialne, duże budżety na promocję, płyty, o których rozpisują się magazyny muzyczne. Krócej prezentowała to, o czym i tak byście usłyszeli. A dziennikarz muzyczny Trójki powinien mieć na swoim koncie wypromowanie chociaż 1 muzyka, którego nie prezentowały żadne inne media w Polsce. Są tacy dziennikarze w Trójce np. Wojciech Ossowski (często sięgający po płyty przesyłane przez muzyków, otrzymywane od słuchaczy itd.). Po co mi w Trójce audycja autorska będąca kompilacją promosów największych wytwórni fonograficznych? Przecież ta kobieta potrafiła przez pół roku, prawie co tydzień, wrzucać po kilka utworów z tej samej płyty Lany del Rey? Na co to komu, gdy wokół pełno ciekawej muzyki wartej promowania w mediach publicznych? Jaką wartość dodaną dało promowanie miesiącami Lany del Rey - w czasie, gdy na ulicach Warszawy były nawet billboardy reklamujące jej płytę. Nie będę płakał po tej decyzji kadrowej. Dobra zmiana dokończyła dzieła niszczenia Trójki, ale akurat tej decyzji nie będę krytykował. Miejsce Pani Gacek jest w mediach komercyjnych - tam będzie mogła robić wywiady z gwiazdami i nie zauważać masy innych świetnych artystów, za którymi nie stoją duże wytwórnie. Szerokiej drogi.
Awatar użytkownika
Underground

Underground Wto Mar 10, 2020 12:52 am

Nudna, zadufana w sobie pani. Takie przynajmniej miałem wrażenie, gdy widziałem ją w telewizji. Oprócz tego szelest w wypowiedzi, który utrudniał zrozumienie myśli. Choć zgadzam się, że chamstwem jest zwalnianie ludzi z dnia na dzień. Mnie tak wywalili, gdy przychodziłem do roboty nawalony.

Chyba że...?
Awatar użytkownika
orion2

orion2 Wto Mar 10, 2020 1:03 am

Kiedy dotarła do mnie ta wiadomość nie wierzyłem, że to się dzieje naprawdę. A jednak... ! Anna Gacek zapowiadała się na całkiem fajną dziennikarkę. Pamiętam jak w latach 2000 słuchałem nocami jej relacji z Off Festivalu - przyznaję, że robiła dobre wrażenie. Niestety szybko skasowała ten całkiem dobry wizerunek stając się w latach 2010 moim TOP OF THE TOP nielubianych prowadzących w Trójce. Zastanówmy się przez chwilę: poniżanie ikon Programu Trzeciego, np. zespołu King Crimson; wyraźna niechęć do słuchaczy Minimaxu; epatowanie słuchaczy promowywiadami i lansem ; częściowo rozbierany film (zdębiałem jak to zobaczyłem); tzw. zero pokory w każdym calu, w artykule na Wyborczej nazywa samą siebie "niezłą suczą" (znowu zdębiałem jak to przeczytałem), itd. Ucieszyłem się, że wreszcie przerwano to wydające się nie mieć końca pasmo porażek. Nareszcie!

P.S. Liczę na dalsze - odważne posunięcia - w Trójce np. nadal funkcjonują rozwiązania programowe i kadrowe wprowadzone przez Witolda Laskowskiego - czyżby były one tak genialne, że musimy się z nimi użerać od prawie 20 lat? Pora zmieść z powierzchni Ziemi te nieudane pomysły, które - jak wmawiano słuchaczom, kiedy odwoływano Piotra Kaczkowskiego - miały podnieść słuchalność na grubo ponad 10 procent, z moralnym przygotowaniem (tak to wtedy nazywano) na 20 - procentowy próg. Co z tego dzisiaj mamy i czy mieliśmy w ogóle coś z tego w ostatnich prawie 20-latach?
Awatar użytkownika
Gdańszczanin słuchacz trojki od 77r

Gdańszczanin słuchacz trojki od 77r Wto Mar 10, 2020 1:59 am

To jakiś chory sen wariata?,,Małpa z brzytwą "zaczęła swoje rządy w 2015r cały czas zwalniając fachowy redaktorów i wciskając swoich pro pisowskich dewastując etos profesjonalnego inteligenckiego radia!
Awatar użytkownika
Jurek

Jurek Wto Mar 10, 2020 2:26 am

Dlaczego tego staruszka Wojciecha Manna nie wygonią na emeryturę
Awatar użytkownika
Jurek

Jurek Wto Mar 10, 2020 2:32 am

Czy kiedyś trójka będzie miała sygnał cyfrowy problem z odbiorem Radio Maryja zagłusza swoim sygnałem
Awatar użytkownika
Maciek

Maciek Wto Mar 10, 2020 9:35 am

Pani Gacek będzie musiała otrzymać uzasadnienie tak nagłej i drastycznej decyzji. To obowiązek pracodawcy. Co z nim zrobi? Sąd pracy, kolejna burza w mediach? Jej decyzja. Paradoksalnie jest wiele plusów tego zwolnienia...Tak! Dla Pani Ani również. Nie przypominam sobie takiego szumu kiedy odchodzili prezenterzy(prowadzący, dj) w RMF czy ZET. Pierwsza stacja ma 4 razy, druga 3 razy więcej słuchaczy niż PR3. Coś chyba musi być nie tak z badaniami, skoro zmiany, zwolnienia przechodzą bez echa. Tu widzę szansę dla Pani Ani. Bo jeśli badania są ok to, które radio nie przygarnie tych kilku procent, tak wiernych i oddanych słuchaczy?
Ps
Pani Ania miała 7 godziny audycji(2,2,3) w tygodniu. W stacjach komercyjnych jest to średnio 5 razy w tygodniu po 3 lub 4 godziny. Przy takiej różnicy słuchalności między PR3, a RMF czy ZET…
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości