WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje o smartfonach, telefonach komórkowych, laptopach, tabletach, telewizorach, gps, dronach

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
milkon

antywirus na smartfona??

milkon Pią Cze 03, 2016 9:03 am

Macie na swoich smartfonach jakieś programy zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem?? Ostatnio kilka razy jak korzystałem z internetu to mi się informacje o wirusach pojawiły, nie wiem co to jest ale często am teaz problem z zainstalowaniem albo działaniem apek. O co może w tym chodzić?? Mogę mieć rzeczywiście jakiegoś wirusa??
Awatar użytkownika
ruda1107

Re: antywirus na smartfona??

ruda1107 Pon Cze 06, 2016 9:45 am

ja posiadam Avast Mobile Security. Nie wiem czy jest az tak pomocny jednak ja podwiadomie czuje sie bardziej bezpieczna :D
Awatar użytkownika
dwa25

dwa25 Śro Cze 08, 2016 4:36 pm

ja mialam tyle wirusow na telefonie ze musialam sobie zrobic hard reset. teraz mam zainstalowany g data na androida i nie mam juz takich problemow, wylapuje wszystko. i ochrania wszystkie dane, to tez jest wazne, wyprobuj sobie, maja 30 dniowa wersje testową, zobaczysz ile robakow ci znajdzie.
Awatar użytkownika
mikon

mikon Czw Cze 09, 2016 9:45 am

Ja własnie bym chciał coś sobie zainstalować bo jednak na telefonie robię sporo służbowych rzeczy ,przelewy i takie tam.  A te komunikaty o wirusie trochę dziwne są, nie chciałbym sobie jakiegoś syfu ściągnąć i wysłać do szefa jakieś podejrzane wiadomości :D właśnie się zastanawiam się nad gdatą
Awatar użytkownika
Borowioneczka

Borowioneczka Czw Cze 09, 2016 12:38 pm

Jeśli chodzi o te "komunikaty" o wirusach na telefonie to zazwyczaj jest to zwykła reklama. Tak naprawdę nie ma z tym nigdy ogromnego problemu. Dla spokoju można by Avast jak już plus adblocka - takim sposobem na pewno nie trafi się wirus - chyba, że zainstalujemy sobie jakąś apkę szemraną.
kruk windykacja kontakt - polecam w trudnych chwilach
Awatar użytkownika
garil

garil Czw Lip 14, 2016 3:10 pm

mi ostatnio coś siedzi własnie na telu, nic nie instalowalem, pokasowalem co niepotrzebne a i tak wywala mi apki i sie przycina, to serio moze byc wirus? myslalem ze wirusy to tylko na windowsa :D
Awatar użytkownika
migon

migon Czw Lip 14, 2016 3:18 pm

dla pewnosci sobie tego gdata zainstalowałem od razu tez na tablecie bo wychodziło to taniej w pakiecie IS na komputery, od razu sobie tez zablokowałem niektóre nr ktora ciagle do mnie dzwoniły z reklamami, fajna opcja.
Awatar użytkownika
ronksy

ronksy Wto Lip 19, 2016 9:02 pm

wirusy na telefonie tez moga sie zdarzac, mi sie juz raz zdarzylo ze przz przypadek jakis syf sobie ściagnąłem a potem niby było usunięte ale tel dziwnie działał i musiałem ustawienia fabryczne przywracac, ale nie mam pewnosci czy wszystko uz jest ok
Awatar użytkownika
tomaszeko

tomaszeko Sob Lip 23, 2016 3:56 pm

ja mam problem ze spamem na telefonie, podobo mozna to jakoś zablokować, najbardziej mnie wkurzają jakieś durne smsy z reklamami, czy antywirusy też mają opcję blokowania tego??
Awatar użytkownika
jaszczur5

jaszczur5 Śro Lip 27, 2016 10:37 am

Oczywiście, że można. Antywiry na smartfony mają całkiem fajne rzeczy. O ile blokadę niechcianych połączeń, częściowo możesz rozwiązać bez żadnej dodatkowej apki, o tyle smsy faktycznie są problemem. Antywirusy to potrafią, ale jeżeli chcesz sensownie zabezpieczyć smartfona, to darmowe rozwiązania raczej nie będą najlepsze.
Pzdr
Awatar użytkownika
Motronietka

Motronietka Pon Sie 01, 2016 2:50 pm

Można Avasta sobie załatwić ale prawda jest taka, że antywirus jakoś super nie jest potrzebny na smartfony. Jeśli tylko wiemy co ściągamy to raczej nie ma problemu z tym :)
crm system - sprzedaż crm
Awatar użytkownika
jaszczur5

jaszczur5 Pon Sie 08, 2016 4:23 pm

Trochę jednak jest potrzebny. Przecież nawet w sklepie Google możesz znaleźć złośliwe Pokemon Go - które imituje oryginalną wersję.
Poza tym jak pisalem, antywirusy w komórkach mają szersze zastosowanie niż wirusy, choćby blokowanie upierdliwych telemarketerów.
Pzdr
Awatar użytkownika
tomaszeko

tomaszeko Śro Wrz 28, 2016 10:30 pm

o to coś dla mniee, nie ma dnia żeby do mnie nie dzwonili z tymi wkurzającymi reklamami, już nawet nie odbierm tylko odrzucam, a co do czytania co instalujemy, ja się przyznaje ze nie zawsze da się to wwszystko czytać, a już moje dziecko to na pewno nie, a potrafi coś już naściągać na telefon
Awatar użytkownika
benc

benc Pią Gru 23, 2016 4:02 pm

zainstaluj sobie g data i będziesz miał problem z głowy, ja mam spokój i z smsami i z natrętnymi telefonami, telefon śmiga a bezpieczniej też zakupy robić telefonem
Awatar użytkownika
kar1

kar1 Sob Lut 18, 2017 10:33 pm

tylko nie avast, miałem kiedyś na kompie i tylko mnie irytował tymi powiadomieniami o wirusach a jak przyniosłem na pendrivie coś większego to ani drgnął i przepuścił mi trojana
Wróć do Technologie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości