SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Finansów przypomina: Nie czekaj do ostatniej chwili – rozlicz PIT przez internet

Okres rozliczeń podatkowych trwa. Ministerstwo Finansów podkreśla, że dzięki udostępnionej przez nie usłudze Twój e-PIT udostępnionej przez w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) można szybko i wygodnie rozliczyć swój PIT. Zwłaszcza jeśli posiada się Profil Zaufany.

Ministerstwo Finansów zaznacza, że dzięki usłudze Twój e-PIT szybko, łatwo, przez internet można rozliczyć swój PIT (podatek dochodowy od osób fizycznych). Twój e-PIT to rozliczenia podatkowe, które wypełnia za obywateli i udostępnia Krajowa Administracja Skarbowa.

Usługa Twój e-PIT

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi jest w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego zalogować się można za pośrednictwem login.gov.pl, identyfikując się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikacją mObywatel.

Te formy logowania pozwalają w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności e-Urzędu Skarbowego. Dodatkowo do samej usługi Twój e-PIT można zalogować się także danymi podatkowymi.

Korzystając z funkcjonalności e-US, użytkownicy mogą m.in. sprawdzić swoje dotychczasowe rozliczenia z urzędem, zweryfikować status zwrotu podatku lub zapłacić podatek, także za pomocą systemu płatności BLIK

Ostateczny termin na złożenie deklaracji PIT za 2023 roku upływa 30 kwietnia br.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Finansów przypomina: Nie czekaj do ostatniej chwili – rozlicz PIT przez internet

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ewa
To duży postęp, pamiętam czasy kolejek do urzędów, raz nawet musiałam wziąć wolne z pracy, żeby PIT złożyć... Teraz łatwiej, ja co prawda się rozliczam przez inną platformę, pitax, już się przyzwyczaiłam od lat. I też nie muszę czytać o odliczeniach, tam jest wszystko napisane. Szczerze, to nie spodziewałam się, że urzędy w Polsce tak pójdą do przodu...
odpowiedź