WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
maciek

Auta elektryczne w ogniu krytyki, Tesla w ogonie rankingu. „Jakość wykonania na poziomie Poloneza”

maciek Sob Lis 27, 2021 3:33 pm

Żałosne próby dyskredytacji elektryków, które z definicji są bardziej niezawodne.
Awatar użytkownika
Elektryka

Re: Auta elektryczne w ogniu krytyki, Tesla w ogonie rankingu. „Jakość wykonania na poziomie Poloneza”

Elektryka Sob Lis 27, 2021 4:57 pm

Przyjdzie głupi co kupi.
Awatar użytkownika
Gal

Re: Auta elektryczne w ogniu krytyki, Tesla w ogonie rankingu. „Jakość wykonania na poziomie Poloneza”

Gal Sob Lis 27, 2021 7:02 pm

"maciek" napisał(a): Żałosne próby dyskredytacji elektryków, które z definicji są bardziej niezawodne.

A jakaż to definicja o tym mówi? Z definicji silnik (i tylko silnik) elektryczny jest znacznie prostszy od spalinowego i tylko tyle. Na samym silniku elektrycznym jednak nie pojedziesz. Coś musi nim sterować, obsługiwać ładowanie archaicznych technologicznie i niewydajnych akumulatorów itd. Silnik spalinowy jest bardziej kłopotliwy w obsłudze serwisowej i koniecznej konserwacji, ale to nie ma bezpośredniego przełożenia na niezawodność całego auta.
W mojej ocenie, na razie (dopóki nie będzie radykalnego postępu w dziedzinie magazynowania energii) "elektryk" to fajna zabawka do jazdy po mieście, Zbyt daleko poza miasto czymś takim bym się nie wybrał. Tak, tak, są hybrydy. Skoro jednak mam korzystać z silnika spalinowego, to na cholerę mi jeszcze drogi napęd elektryczny?
Że ekologia? Sprawdźcie jakie toksyczne dla środowiska substancje zawiera akumulator, których nie da się utylizować ;)
Awatar użytkownika
Fifi

Fifi Sob Lis 27, 2021 7:53 pm

To niesamowite, że takie bzdury:

"...ładowanie archaicznych technologicznie i niewydajnych akumulatorów itd."

Wygłaszają ludzie masowo korzystający, korzyści dawanych przez baterie litowe, w tym na przykład telefonów i laptopów :-)

A jakich to substancji nie da się utylizować lub odzyskiwać, ekspercie? :-P
Awatar użytkownika
Gal

Gal Sob Lis 27, 2021 9:22 pm

@Fifi Chciałem Ci dać odpowiedź, ale cerber na . mediach uniemożliwia mi dodanie takiego postu. Jak poszukasz w Internecie, to znajdziesz (choćby na Wikipedii).

I jeszcze jedno. Nigdzie nie napisałem, że jestem ekspertem, więc po co ten protekcjonalny ton? Nie potrafisz rozmawiać normalnie? Mam nadzieję, że to tylko "wypadek przy pracy", a nie wyraz niedojrzałości emocjonalnej.
Awatar użytkownika
Gal

Gal Sob Lis 27, 2021 9:24 pm

Aha, akumulatory/baterie litowo-jonowe nie występują tylko w jednym rodzaju, są różne odmiany.
Awatar użytkownika
Ja

Ja Sob Lis 27, 2021 11:59 pm

Niezależnie od tego czy zawodne czy nie to i tak kupowanie auta elektryczne go za 200-300 tyś zł i jeżdżenie po autostradzie 90 km/h bo akumulator padnie to jakaś paranoja. Ogólnie sposób użytkowania aut elektrycznych (póki co) kłóci się z podstawowym założeniem posiadania auta czyli mobilność i wolność.
Awatar użytkownika
Gig

Gig Nie Lis 28, 2021 1:22 pm

Tesla jako chyba jedyny OEM na świecie ma centralnie gdzieś jakość. I nie mam na myśli tylko spasowanie elementów I jakość percepcyjną, ten sam olew dotyczy komponentów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pasywne i aktywne. Moduły zarządzania energia dla funkcji otwierania szyb mają takie same wymagania jakości produkcji jak moduły poduszek powietrznych, nie ty wyższe ale te gówniane, standardowe. Tesle porównałbym do elektrycznego gokarta, może i daje radość z przyspieszenia, jest tańszy od auta, ale jazda nim jest balansowaniem na lini życia. Ciekaw jestem raportu przeżywalnosci w wypadku
Awatar użytkownika
andyd

andyd Nie Lis 28, 2021 1:22 pm

"Gal" napisał(a):
"maciek" napisał(a): Żałosne próby dyskredytacji elektryków, które z definicji są bardziej niezawodne.

A jakaż to definicja o tym mówi? Z definicji silnik (i tylko silnik) elektryczny jest znacznie prostszy od spalinowego i tylko tyle. Na samym silniku elektrycznym jednak nie pojedziesz. Coś musi nim sterować, obsługiwać ładowanie archaicznych technologicznie i niewydajnych akumulatorów itd. Silnik spalinowy jest bardziej kłopotliwy w obsłudze serwisowej i koniecznej konserwacji, ale to nie ma bezpośredniego przełożenia na niezawodność całego auta.
W mojej ocenie, na razie (dopóki nie będzie radykalnego postępu w dziedzinie magazynowania energii) "elektryk" to fajna zabawka do jazdy po mieście, Zbyt daleko poza miasto czymś takim bym się nie wybrał. Tak, tak, są hybrydy. Skoro jednak mam korzystać z silnika spalinowego, to na cholerę mi jeszcze drogi napęd elektryczny?
Że ekologia? Sprawdźcie jakie toksyczne dla środowiska substancje zawiera akumulator, których nie da się utylizować
a skąd wiesz,że się nie da utylizować? Tesla utylizuje https://antyweb.pl/tesla-odzyskuje-92-p ... -z-baterii
Awatar użytkownika
Gig

Gig Nie Lis 28, 2021 1:23 pm

Tesla jako chyba jedyny OEM na świecie ma centralnie gdzieś jakość. I nie mam na myśli tylko spasowanie elementów I jakość percepcyjną, ten sam olew dotyczy komponentów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pasywne i aktywne. Moduły zarządzania energia dla funkcji otwierania szyb mają takie same wymagania jakości produkcji jak moduły poduszek powietrznych, nie ty wyższe ale te gówniane, standardowe. Tesle porównałbym do elektrycznego gokarta, może i daje radość z przyspieszenia, jest tańszy od auta, ale jazda nim jest balansowaniem na lini życia. Ciekaw jestem raportu przeżywalnosci w wypadku, gwarantuje wam że Tesla byłaby na samym końcu.
Awatar użytkownika
Mikosz

Mikosz Nie Lis 28, 2021 3:29 pm

"Wyznawca" zawsze powie, że coś jest super, a wada to po prostu feature.
Awatar użytkownika
Janusz

Janusz Nie Lis 28, 2021 6:04 pm

Malkontentów nigdy w tym kraju nie zabraknie.Niech sobie kupią auto na wyngiel.
Awatar użytkownika
pissnapis

pissnapis Pon Lis 29, 2021 12:17 pm

Serio w to wierzysz, czy dobrze ci zapłacili?
Awatar użytkownika
Kuba

Kuba Pon Lis 29, 2021 12:46 pm

Ten artykuł jest próbą pokazania elektryka z różnych stron. Próbą bardzo nieudaną. Dlaczego? Ano dlatego, że jedynie Łukasz Bigo ma pojęcie o czym mówi, a pozostali - z Pertynem na czele - opowiadają banialuki. Nota bene Pertyn nie tak dawno na swoim kanale na youtube wychwala
Teslę Model 3 (https://youtu.be/s_7gsOj6Ie4). Zmienił zdanie? Podaje takie argumenty, jakie jest zapotrzebowanie?

Może trzeba było zapytać kogoś, kto takimi elektrykami jeździ na co dzień. Bo faktycznie jest tak, jak Bigo powiedział - ciężko znaleźć jakąkolwiek osobę, która przesiadła się do elektryka (zwłaszcza do Tesli) i kto chciałby kiedykolwiek powrócić do auta spalinowego.

Kolejna rzecz to bzdury na temat autopilota. Tesla ma 3 rodzaje "autopilota": podstawowy autopilot, rozszerzony autopilot i full self driving. Już to pierwsze rozwiązanie bije konkurencję i pozwala z Warszawy do Berlina dojechać bez skręcania, hamowania i przyspieszania (dla bezpieczeństwa trzeba trzymać lub co jakiś czas dotykać kierownicę). Autopilot Tesli radzi sobie nieźle też w mieście i na zwykłych drogach, w korku. FSD to jest sztuczna inteligencja, coś co jest teraz "uczone" przez kierowców na całym świecie. Obecnie wyszła wersja 10.5 i ona radzi sobie bardzo dobrze. Jak "zeznają" ludzie, którzy mają możliwość testować - można z tym jeździć po drogach, po mieście, nawet po drogach bez wyrysowanych pasów praktycznie bez żadnych interwencji ze strony kierowcy. A ten system cały czas się uczy i z każdym dniem jest coraz lepszy... Jak ktoś nie ma ciasnej czaszki i zmieści mu się jeszcze trochę informacji, to tu jest w przystępny sposób wyjaśnione na czym polega przewaga FSD Tesli: https://youtu.be/xOsbEXoEcCg

I jeszcze na zakończenie wracamy do bateri wg Pertyna: "wydajność akumulatorów jest żałosna, nie da się tak naprawdę przewidzieć, kiedy zostaniemy z ręką w nocniku (czyli na jak długo wystarczy nam energii)". Jeśli ktoś mimo informacji jakie dostaje od samochodu (mówię na przykładzie Tesli Model 3: dokładnie zaplanowana droga, wskazane miejsca ładowania, szczegółowa i w 100% adekwatna informacja z jakim stanem baterii dojadę do celu, z jakim wrócę, czy potrzebne ładowanie po drodze, dwa poziomy rezerwy i jeszcze dodatkowa pojemność baterii poniżej 0% itd.) rozładuje baterię... to znaczy, że nie powinien obsługiwać żadnych urządzeń mechanicznych a nie, że "nie da się tak naprawdę przewidzieć". Koniec kropka.
Awatar użytkownika
mm

mm Pon Lis 29, 2021 1:46 pm

W jednym z odcinków The Grand Tour Jeremi Clarkson tłumaczył dlaczego nie testują najnowszych modeli Tesli. Okazało się że producent aut pozwał ich bo nie spodobała mu się recenzja. Sprawę wygrali, ale niesmak pozostał. To też dużo mówi o Tesli, która przyjęła strategię, możecie o nas mówić dobrze albo wcale. Więc ja jak na razie podziękuję, producent który na krytykę odpowiada armią prawników nie wzbudza mojego zaufania.
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: admin oraz 8 gości