WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Gie

Bałagan na listach kanałów operatorów płatnej telewizji. „Dublowanie wprowadza chaos”

Gie Sob Gru 03, 2022 9:10 am

To może trzeba zrobić jedną listę dla wszystkich operatorów? Od 1 do 50 kanały które są w naziemnej plus inne kanały ogólne. Kolejność powiedzmy taka jak w naziemnej. 51- 99 kanały operatora. 100-199 kanały filmowe. 200-299 kanały informacyjne. 300-399 kanały dla dzieci. 400-499 kanały sportowe. Itd. Od kanału 100 wszyscy operatorzy mają te same listy kanałów. Kolejność kanałów jest ustalana w drodze losowania albo nadawcy sami dochodzą do porozumienia. Przy takim układzie nadawca może się wszędzie reklamować że jego kanał jest nadawany na pozycji 410. Takie upychanie wszystkiego w pierwszej setce, dwusetce listy kanałów zostało chyba z czasów analogu gdzie dekodery miały ograniczoną ilość zapamiętywanych stacji a nowe kanały nie pojawiały się zbyt często.
Awatar użytkownika
Jamroży

Re: Bałagan na listach kanałów operatorów płatnej telewizji. „Dublowanie wprowadza chaos”

Jamroży Sob Gru 03, 2022 9:14 am

Wszyscy obowiązkowo NR 1 do NR 666 tv RODEO !!!!
Awatar użytkownika
Pasażer 57

Re: Bałagan na listach kanałów operatorów płatnej telewizji. „Dublowanie wprowadza chaos”

Pasażer 57 Sob Gru 03, 2022 9:27 am

To tak jak numeracją autobusów w moim mieście jak na początku było 551 552 559 , póżniej 453 , 364 itd. dzisiaj znowu S10 ,S25 dlaczego linie nie mogą być ponumerowane od 1do 30 nie rozumiem tego
Awatar użytkownika
Tomasz

Tomasz Sob Gru 03, 2022 10:13 am

Tylko moduł CI+ i własna osobista lista kanałów.
Awatar użytkownika
Nickt

Nickt Sob Gru 03, 2022 10:53 am

Nie rozumiem o co chodzi. Ja mam ustawione tylko kilkanaście programów wg własnej kolejności. Na pozycji 1 mam Polsat Sport. Jaki problem?
Awatar użytkownika
opopop

opopop Sob Gru 03, 2022 2:51 pm

Uchylę rąbek tajemnicy - duplikaty kanałów są też po to, by:
1. Umieścić kanały o zbliżonej tematyce niedaleko od siebie na liście - czasami jeden kanał "pasuje" do więcej niż jednej kategorii, więc jest dostępny w kilku miejscach na liście
2. W razie dodawania nowych kanałów nie było konieczności przesuwania o jedną pozycję całej listy "powyżej" miejsca, w którym ów nowy kanał zostanie dodany, a po prostu zastępuje on duplikat innej stacji - to ułatwienie dla osób pamiętających nie przybliżone miejsce na liście kanałów danego kanału, a jego "goły" numer.
Awatar użytkownika
TxT

TxT Sob Gru 03, 2022 4:57 pm

Zmiany legislacyjne powinny iść w kierunku "uwolnienia" listy kanałów (i to listy głównej, a nie jakichś kulawych list ulubionych). Są to ograniczenia czysto software-owe (powinna wystarczyć odpowiednia aktualizacja oprogramowania).
Każdy klient powinien mieć możliwość dowolnego ułożenia sobie kanałów (kto chce mieć na jedynce TVP, to jego wybór... ktoś inni powinien mieć prawo wybrać sobie Polsat, TVN, TVTrwam czy jakieś inny kanał tematyczny).
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Gru 03, 2022 6:49 pm

Dlatego tęsknię za telewizją analogową. Narzucanie kolejności kanałów to koszmar, który w analogu był nie do pomyślenia. W ogóle nienawidzę całej tej nowoczesnej techniki. Poza internetem, który jest fajną rzeczą, resztę cyfrowych wynalazków XXI wieku spuściłbym do kibla.
Awatar użytkownika
Chcemy modułów w cenie dekodera!

Chcemy modułów w cenie dekodera! Sob Gru 03, 2022 6:51 pm

Niech sobie operatorzy wymyślają własne listy, ale niech odblokują na dekoderach możliwość sortowania kanałów po swojemu. I dlaczego moduł do telewizora jest droższy dla abonenta niż przystawka operatora? Przecież moduł jest bardziej pro-ekologiczny. Użytkownik korzysta tylko z telewizora. Dodatkowe pudełko pobiera prąd. Niektórzy nie potrzebują time-shiftu i wypożyczalni on demand. Chcą jednego pilota do tv i koniec.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Gru 03, 2022 6:57 pm

Kanałów jest już po prostu za dużo. W moim IPTV Orange mam ponad 100 kanałów i niestety już nie panuję nad tym co tam mam, a czego nie mam i w jakiej kolejności. Masakra. Poza tym, mam wrażenie, że Orange nie dodaje nowych kanałów, które od jakiegoś czasu są np. w DVB-T2. W DVB-T/T2 problem kolejności kanałów jest może mniej dokuczliwy niż u płatnych operatorów, ale też stwarza to trudności. Uważam, że np. wszystkie kanały TVP (łącznie z tematycznymi) powinny być razem na kolejnych pozycjach. Tak samo wszystkie Polsaty i TVN-y oraz stacje zależne od nich.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Gru 03, 2022 6:58 pm

"Chcemy modułów w cenie dekodera!" napisał(a): Niech sobie operatorzy wymyślają własne listy, ale niech odblokują na dekoderach możliwość sortowania kanałów po swojemu. I dlaczego moduł do telewizora jest droższy dla abonenta niż przystawka operatora? Przecież moduł jest bardziej pro-ekologiczny. Użytkownik korzysta tylko z telewizora. Dodatkowe pudełko pobiera prąd. Niektórzy nie potrzebują time-shiftu i wypożyczalni on demand. Chcą jednego pilota do tv i koniec.

Święte słowa!
Awatar użytkownika
Jacel

Jacel Sob Gru 03, 2022 7:50 pm

Większość odbiorników tv ma moźliwość zainstalowania karty ci+.
Ma format kart bankmatowej. Umoźliwia ustawienie dowolnej kolejności kanałów a np. w Panasonicu nadanie numeru.
Wywalacie dekoder, jeden pilot, czysta wygoda.
Nie dajcie się otumaniać operatorom.
Sxkoda, że autor artykułu zapewne w swojej niewiedzy nie wspomniał o takiej możliwości.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Gru 03, 2022 8:17 pm

Lubię, gdy kolejność stacji na pilocie ma związek z nazwą stacji (np. TVP1, TVP2, TV4, TV6, itp). Dla mnie to absurd, że Polsat czy TVN może być na pozycji 1. Kolejność stacji powinna być UWOLNIONA dla użytkownika - tak jak w czasach TV analogowej. Ja lubię naturalny porządek na pilocie i na liście kanałów. I naturalną kolejność. Każde odstępstwo od NATURALNEJ kolejności jest wynaturzeniem i powinno spotykać się z BOJKOTEM ze strony potencjalnych klientów-abonentów.
Awatar użytkownika
Karol

Karol Sob Gru 03, 2022 9:21 pm

W Polsacie podwójne, potrójne, a nawet poczwórne kanały to zmora. Przez to nie wiadomo ile tak naprawdę mamy kanałów w danym abonamencie i czy któryś na tworzeniu własnej listy nie został pominięty. A co do tworzenia własnej listy w dekoderach Polsatu, to jest dopiero dramat i wyzwanie. Co najgorsze, mając dekodery multiroom np. 1+2, własną listę trzeba robić ręcznie na każdym z dekoderów - DRAMAT !!!!
Awatar użytkownika
Mkm

Mkm Nie Gru 04, 2022 11:27 am

Ja sobie tworzę własną listę kanałów i mam tak poukładane jak ja chcę. Zdaje sobie sprawę że dla większości to problem i nie potrafią sobie zbudować własnej listy,bo nie wiedzą jak to zrobić.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości