WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Qwerty

Re: Bez anteny nie trzeba płacić abonamentu RTV? „Obowiązek nie ma zastosowania”

Qwerty Wto Wrz 27, 2022 6:33 am

Niestety ale haracz zwany abonamentem płacimy za posiadanie odbiornika a nie jego użytkowanie.
Awatar użytkownika
Wojo 85

Re: Bez anteny nie trzeba płacić abonamentu RTV? „Obowiązek nie ma zastosowania”

Wojo 85 Wto Wrz 27, 2022 11:57 am

Nie rozumiem dlaczego każą płacić abonament skoro w publicznej tv jest mnóstwo reklam jak w stacjach komercyjnych. Poza tym jeśli chcą abonament to niech zakodują swoje kanały, i kto będzie chciał oglądać , to zapłaci za kartę kodową...
Awatar użytkownika
Asterix

Asterix Wto Wrz 27, 2022 12:56 pm

"Marcin Kowalczyk" napisał(a): Należy zmienić ustawę w taki sposób, by wyeliminować tego typu luki. Był pomysł, aby pobierać te opłatę id każdego obywatela przy rozliczeniu podatkowym.

Na co? Na media publiczne.
Media publiczne to nasze dobro wspólne, które obywatele mają obowiązek utrzymywać, niezależnie od tego, kto sprawuje władzę.

Nie, obywatele PL nie mają obowiązku utrzymywać mediów publicznych. To tak, jakby każdy obywatel musiał zrzucać się na Sklepy Społem, bo ktoś na górze stwierdzi, że Społem to dobro publiczne. Jest wolny rynek i konkurencja, także w mediach. Kolesie z TVP, rodem z PRL jeszcze do dziś tego nie pojęli. I to tu tkwi problem, w utrzymaniu starego myślenia. Nie porównuj GB do PL, bo tam media publiczne są niezależne. W PL nigdy tak nie było, powtarzam - nigdy.
Awatar użytkownika
M

M Wto Wrz 27, 2022 4:15 pm

do koko: odważnie. prawie tak prosto w oczy... no i może GZ odpowiedzieć...
Awatar użytkownika
Wikur

Wikur Śro Wrz 28, 2022 8:49 pm

Generalnie rzecz ujmując są dwa rozsądne kierunki rozwoju tej sytuacji.
A. Abonament staje się podatkiem, i płaci każdy kto ma pesel, niezależnie od tego czy ogląda.
B. Abonament pozostaje abonamentem i płaci ten, kto chce płacić i oglądać.
Płacący dostają dekoder z kluczem dostępowym, pozostali widzą nic.

Mając na uwadze polityczny charakter publicznych mediów, władza będzie obstawała przy A. B, będzie marzeniem normalnych ludzi, którzy nie chcą płacić za coś, co nie jest im do szczęścia potrzebne.
Awatar użytkownika
Kvbi

Kvbi Czw Wrz 29, 2022 12:45 pm

„(Likwidacja abonamentu) uniemożliwi w przyszłości przyznawanie nadawcom rekompensat z tytułu utraconych wpływów abonamentowych. Innym negatywnym skutkiem wprowadzenia nowego rozwiązania byłoby pozbawienie Poczty Polskiej dochodu z tytułu pobierania abonamentu.”
Ja tu widzę same zalety.
Awatar użytkownika
Mietek

Mietek Czw Paź 20, 2022 9:41 am

"Marcin Kowalczyk" napisał(a): Należy zmienić ustawę w taki sposób, by wyeliminować tego typu luki. Był pomysł, aby pobierać te opłatę id każdego obywatela przy rozliczeniu podatkowym.

Jestem za wprowadzeniem takiego rozwiązania, wtedy nastąpi elementarna sprawiedliwość i nie będzie dochodzić do sytuacji, w której część uczciwego społeczeństwa płaci, a część nie.

Kiedy żyłem i pracowałem w Wielkiej Brytanii, otrzymywałem rachunek, na którym w opłatach wymieniona była m.in. TV naziemna. Dowiedziałem się, że jest to obowiązek nałożony ustawowo i płacą wszyscy, bez najmniejszego wyjątku.

Media publiczne to nasze dobro wspólne, które obywatele mają obowiązek utrzymywać, niezależnie od tego, kto sprawuje władzę.

Może i w UK to dobry pomysł. Płacisz podatek na media publiczne które są 100% niezależne oraz apolityczne, no i oczywiście kwestia reklam, skoro płacę na nie podatek również nie chciałbym w nich widzieć ŻADNYCH reklam. Natomiast jak już zdążyłeś zauważyć, w naszym podłym kraju media to propaganda rządu. A za to nie mam zamiaru płacić. Dlatego też po przeprowadzce do nowego mieszkania nawet nie podłączałem telewizora do anteny bo nie mam zamiaru tego gówna oglądać, a już tym bardziej za to płacić.
Awatar użytkownika
angol

angol Czw Gru 01, 2022 3:58 pm

Jestem za wprowadzeniem takiego rozwiązania, wtedy nastąpi elementarna sprawiedliwość i nie będzie dochodzić do sytuacji, w której część uczciwego społeczeństwa płaci, a część nie.

Kiedy żyłem i pracowałem w Wielkiej Brytanii, otrzymywałem rachunek, na którym w opłatach wymieniona była m.in. TV naziemna. Dowiedziałem się, że jest to obowiązek nałożony ustawowo i płacą wszyscy, bez najmniejszego wyjątku.

Nie wszyscy. Ci którzy nie oglądają na żywo, nie muszą płacić.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości