WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Marcin a19

Bez anteny nie trzeba płacić abonamentu RTV? „Obowiązek nie ma zastosowania”

Marcin a19 Pon Wrz 26, 2022 6:55 am

Musicie płacić abonament aby TVPis sączył wam jad. Nie dowiecie się z tej tv ile milionów wypływa bokiem do znajomych Sasina czy suskiego. Ale dowiecie się że wszystko jest wina Tuska.
Awatar użytkownika
Zielona

Re: Bez anteny nie trzeba płacić abonamentu RTV? „Obowiązek nie ma zastosowania”

Zielona Pon Wrz 26, 2022 7:06 am

Szkoda, że nie wszyscy MUSZĄ oglądać telewizje rządową. Żylibyśmy w świecie miodem i mlekiem płynącym.
Awatar użytkownika
Marcin Kowalczyk

Re: Bez anteny nie trzeba płacić abonamentu RTV? „Obowiązek nie ma zastosowania”

Marcin Kowalczyk Pon Wrz 26, 2022 9:23 am

Należy zmienić ustawę w taki sposób, by wyeliminować tego typu luki. Był pomysł, aby pobierać te opłatę id każdego obywatela przy rozliczeniu podatkowym.

Jestem za wprowadzeniem takiego rozwiązania, wtedy nastąpi elementarna sprawiedliwość i nie będzie dochodzić do sytuacji, w której część uczciwego społeczeństwa płaci, a część nie.

Kiedy żyłem i pracowałem w Wielkiej Brytanii, otrzymywałem rachunek, na którym w opłatach wymieniona była m.in. TV naziemna. Dowiedziałem się, że jest to obowiązek nałożony ustawowo i płacą wszyscy, bez najmniejszego wyjątku.

Na co? Na media publiczne.
Media publiczne to nasze dobro wspólne, które obywatele mają obowiązek utrzymywać, niezależnie od tego, kto sprawuje władzę.
Awatar użytkownika
pasjonat

pasjonat Pon Wrz 26, 2022 10:02 am

"Media publiczne to nasze dobro wspólne"- bzdura. Zamiast 2 mld+ abonament powinny te pieniądze przeznaczyć na pilniejsze sprawy, szpital, ubóstwo, lepsze życie a nie na media przeznaczać pieniądze niech TVP sama się utrzymuje a nie politycy mają wpływ na nią, bo tak możemy żyć z jedną partią 50 lat jak w PRL. TVP zostało założone w 1952 roku po wojnie i już w sowieckiej doktrynie ZSRR w PRL, prawie jak okupacja, nie byliśmy wolny, Moskwa decydowała.
Awatar użytkownika
pasjonat

pasjonat Pon Wrz 26, 2022 10:03 am

Dopiero dzięki protestów udało się nam uzyskać wolność od 1989 roku, tyle lat, masakra.
Awatar użytkownika
GERARD

GERARD Pon Wrz 26, 2022 10:07 am

Mam TELEWIZORALGA JAKO ZABYTEK Z KOŃCA LAT 1969R. I UWAŻAM ŻE ZA TO ŻE MAM W DOMU TO NIE MUSZĘ PŁACIĆ ABONAMENTU.
Awatar użytkownika
wuj

wuj Pon Wrz 26, 2022 10:14 am

"Marcin Kowalczyk" napisał(a): Należy zmienić ustawę w taki sposób, by wyeliminować tego typu luki. Był pomysł, aby pobierać te opłatę id każdego obywatela przy rozliczeniu podatkowym.

Jestem za wprowadzeniem takiego rozwiązania, wtedy nastąpi elementarna sprawiedliwość i nie będzie dochodzić do sytuacji, w której część uczciwego społeczeństwa płaci, a część nie.

Kiedy żyłem i pracowałem w Wielkiej Brytanii, otrzymywałem rachunek, na którym w opłatach wymieniona była m.in. TV naziemna. Dowiedziałem się, że jest to obowiązek nałożony ustawowo i płacą wszyscy, bez najmniejszego wyjątku.

Media publiczne to nasze dobro wspólne, które obywatele mają obowiązek utrzymywać, niezależnie od tego, kto sprawuje władzę.

Pod warunkiem że są to media publiczne, a nie tuba propagandowa jednej partii. W Wlk. Brytanii media są publiczne.
Awatar użytkownika
Gosc

Gosc Pon Wrz 26, 2022 10:14 am

Media państwowe nie są żadnym wspólnym dobrem - są zbędnym kosztem . Za ułamek tego kosztu można w komercji zakontraktować sport i kulturę, a media państwowe zastąpić sygnałem tv sejmowej - bez żadnych komentarzy i narracji.
Awatar użytkownika
Stefan

Stefan Pon Wrz 26, 2022 10:18 am

"Marcin Kowalczyk" napisał(a): Należy zmienić ustawę w taki sposób, by wyeliminować tego typu luki. Był pomysł, aby pobierać te opłatę id każdego obywatela przy rozliczeniu podatkowym.

.
To pisałem ja, Jarząbek.
Awatar użytkownika
Mr Bałagan

Mr Bałagan Pon Wrz 26, 2022 10:28 am

Abonament to haczyk, bo czym jest radio i telewizja ? Sygnałem odbieranym na urządzeniu końcowym, a do nich zalicza się oprócz tradycyjnego odbiornika, telefon, tablet, komputer, rzutnik i inne hybrydy, a po za tym TVP i PR to spółki akcyjne, więc gdzie są moje zyski z tego NFI i akcje ?
Awatar użytkownika
Rumburak

Rumburak Pon Wrz 26, 2022 10:48 am

"Marcin Kowalczyk" napisał(a):

Słusznie. Tylko że w Polsce nie ma mediów publicznych
Są tylko takie, które tak się nazywają, a w rzeczywistości są mediami partyjnymi. Natomiast porównywalne Polski do W. Brytanii jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem. Nie ta obyczajowość, nie ta kultura polityczna.
Awatar użytkownika
LOL

LOL Pon Wrz 26, 2022 11:01 am

"Marcin a19" napisał(a): Musicie płacić abonament aby TVPis sączył wam jad. Nie dowiecie się z tej tv ile milionów wypływa bokiem do znajomych Sasina czy suskiego. Ale dowiecie się że wszystko jest wina Tuska.

Takie „informacje” polane wspomnianym jadem tylko w tvn.
Awatar użytkownika
;-)

;-) Pon Wrz 26, 2022 11:05 am

"pasjonat" napisał(a): "Media publiczne to nasze dobro wspólne"- bzdura. Zamiast 2 mld+ abonament powinny te pieniądze przeznaczyć na pilniejsze sprawy, szpital, ubóstwo, lepsze życie a nie na media przeznaczać pieniądze niech TVP sama się utrzymuje a nie politycy mają wpływ na nią, bo tak możemy żyć z jedną partią 50 lat jak w PRL. TVP zostało założone w 1952 roku po wojnie i już w sowieckiej doktrynie ZSRR w PRL, prawie jak okupacja, nie byliśmy wolny, Moskwa decydowała.

Twoja opinia nie ma żadnego znaczenia dla obowiązującego prawa.
Awatar użytkownika
ehhh

ehhh Pon Wrz 26, 2022 11:06 am

"Rumburak" napisał(a):
"Marcin Kowalczyk" napisał(a):

Słusznie. Tylko że w Polsce nie ma mediów publicznych
Są tylko takie, które tak się nazywają, a w rzeczywistości są mediami partyjnymi. Natomiast porównywalne Polski do W. Brytanii jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem. Nie ta obyczajowość, nie ta kultura polityczna.

Mało wiesz…
Awatar użytkownika
Xxx

Xxx Pon Wrz 26, 2022 12:11 pm

A mnie ciekawi - co w sytuacji, gdy przykładowo mam tak stary odbiornik, że nie jest on w stanie odbierać telewizji cyfrowej (naziemnej), a odpowiedniego dekodera nie mam...
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 19 gości