WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Racjonalny

Blokowanie treści przez Onet w walce z adblockami to zrozumiała decyzja, internautów trzeba edukować

Racjonalny Pon Sty 02, 2017 1:59 am

Rozumiem konieczność wyłączenia AdBlocka na stronach, które (a) dostarczają dobrych i autorskich treści; (b) pokazują reklamy w sposób kulturalny; (c) myślą nad innym sposobem monetyzacji ruchu. Onet nie spełnia żadnego z tych warunków - to serwis, który kopiuje newsy z PAP, rozbija je na slajdy, a do tego wrzuca setkę reklam na całą stronę i z włączonym dźwiękiem. I to przez ten schamiały sposób reklamowania - wykreowany m.in. przez ten portalik - ludzie używają AdBlocków. Gdybym jeszcze miał nadzieję, że za te "miliony" z reklam jakiś studencina na śmieciówce, średnio władający językiem polskim, który skleja te newsy, zostanie wysłany na jakiś kurs albo dostanie umowę o pracę... Ale w takim przypadku mogę powiedzieć jedno: Onet mówi, że czas wyłączyć reklamy? Cóż, ja myślę, że czas wyłączyć Onet!
Awatar użytkownika
johnny

Re: Blokowanie treści przez Onet w walce z adblockami to zrozumiała decyzja, internautów trzeba edukować

johnny Pon Sty 02, 2017 1:59 am

Dla mnie na onecie nie ma nic co mnie interesuje, więc mnie to ani ziębi ani grzeje. I tak tam nie wchodzę, odkąd silnie zaangażowali się po antyrządowej stronie. Nie będę pisał o licznych błędach w reklamach w polskim necie, ale skoro ktoś pisze o edukowaniu, to ja z mej strony chcę zaedukować portale - nikt, nikt ale to absolutnie nikt nie lubi samostartujących filmików, a przede wszystkich tych z dźwiękiem.
Awatar użytkownika
internauta

Re: Blokowanie treści przez Onet w walce z adblockami to zrozumiała decyzja, internautów trzeba edukować

internauta Pon Sty 02, 2017 2:01 am

"Racjonalny" napisał(a): Rozumiem konieczność wyłączenia AdBlocka na stronach, które (a) dostarczają dobrych i autorskich treści; (b) pokazują reklamy w sposób kulturalny; (c) myślą nad innym sposobem monetyzacji ruchu. Onet nie spełnia żadnego z tych warunków - to serwis, który kopiuje newsy z PAP, rozbija je na slajdy, a do tego wrzuca setkę reklam na całą stronę i z włączonym dźwiękiem. I to przez ten schamiały sposób reklamowania - wykreowany m.in. przez ten portalik - ludzie używają AdBlocków. Gdybym jeszcze miał nadzieję, że za te "miliony" z reklam jakiś studencina na śmieciówce, średnio władający językiem polskim, który skleja te newsy, zostanie wysłany na jakiś kurs albo dostanie umowę o pracę... Ale w takim przypadku mogę powiedzieć jedno: Onet mówi, że czas wyłączyć reklamy? Cóż, ja myślę, że czas wyłączyć Onet!
Amen.
Awatar użytkownika
ciekawe co bęzie

ciekawe co bęzie Pon Sty 02, 2017 2:05 am

Znowu onet i jego krucjata przeciwko problemowi, w wytworzeniu którego mieli kluczowy udział. Ludzie może odblokują nieraz, ale jeśli zaatakują ich reklamy niczym na półlegalnych stronach z serialami, a potem odwiedzą inne portale bez tego (bo z włączonym ublockiem), to zobaczymy jak to się skończy.
Awatar użytkownika
ad

ad Pon Sty 02, 2017 2:10 am

Chętnie wyłączę adblocka, w zamian proszę o wyłączenie reklam zasłaniających całe strony i ze sprytnie ukrytymi "guzikami" wyłączania, prosze też o nie właczanie samoczynnie filmików reklamowych bo "zżera" to też moje łącze za które ja też płacę! i proszę o nie puszczanie mi kilku reklam przed 30 sekundowym materiałem który chcę obejrzeć! Sami jesteście sobie winni że ludzie blokują reklamy!
Awatar użytkownika
antyonet

antyonet Pon Sty 02, 2017 3:37 am

Prawdę mówiąc nie wiem kto ma potrzebę odwiedzania portali typu onet czy wp, które są typowym przykładem clickbait-u nastawionego na nabijanie jak największej liczy odsłon. Przecież jest tyle alternatywnych źródeł skąd można dowiedzieć się tego samego bez męczenia oczu wprowadzającymi w błąd nagłówkami i oglądania setek reklam. Osobiście nawet nie wiem jak wygląda strona główna wspomnianego portalu (mimo, że online jestem 24h dobę). W moim przypadku praktycznie wszystko ogranicza się do czytnika RSS via Feedly (skąd przed chwilą trafiłem także tutaj). Jeśli coś mnie zainteresuje: 1. klikam, 2. czytam, 3. zamykam. Jeśli natomiast jakaś strona wymusza na mnie wyłączenie blokerów reklam, ograniczam się to pkt. 3. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Ała

Ała Pon Sty 02, 2017 7:46 am

A co to jest plejada?

Owszem, tworzenie dużego portalu dużo kosztuje. Ale edukować portal powinien siebie. Blokowanie reklam jest reakcją obronną organizmu.
Awatar użytkownika
Grzegorz Wandałowicz

Grzegorz Wandałowicz Pon Sty 02, 2017 9:49 am

No i już się odezwali święci pokrzywdzeni broniący Adblocka.
I znowu te same żałosne wymówki, jak zawsze: reklam za dużo, zasłaniają stronę, samowłączające się filmiki itd. Takie usprawiedliwianie na siłę swoich niecnych czynów.

Jeśli się nie podoba jakiś portal (m. in. ze względu na takie, a nie inne reklamy), jest na to banalnie prosta rada: można go nie odwiedzać. Ale wchodzenie na niego z Adblockiem to jest działanie na szkodę portalu i tacy użytkownicy nie są użytkownikami, tylko użyszkodnikami. Powodują tylko obciążenie serwera Onetu, a zysku z takich użyszkodników żadnego, bo nie generują liczby odsłon reklam. Normalna sprawa, że Onet pokazał środkowy palec takim użyszkodnikom, bo stracić ich to żadna strata.

I nie dyktujcie Onetowi, w jaki sposób ma wyświetlać reklamy. Reklamodawcy płacą i reklamodawcy domagają się formy reklam. Reklamodawcy nie zapłacą Onetowi za mały dyskretny baner reklamowy, na który mało kto zwróci uwagę; reklamodawcy płacą za konkretną formę reklamy, która dotrze do użytkowników! A Onet jako duży masowy portal musi też czerpać duże zyski z reklam na swoje utrzymanie. Dlatego reklamy na Onecie są jakie są, bo takie muszą być i kropka, a jak komuś nie pasi to wypad!

Onet i podobne portale to nie organizacje charytatywne, w których wolontariusze piszą artykuły za darmoszkę. Popieram działania Onetu przeciwko Adblockowiczom.
Awatar użytkownika
Adam

Adam Pon Sty 02, 2017 10:57 am

Trochę nie rozumiem krytykantów Onetu i Adblokerów- skoro przeszkadza wam Onet ze swoimi reklamami to po o na niego włazicie? Potem się okazuje, że masa adblokerów wchodzi na Onet i przegląda artykuły a potem jeszcze narzeka, że zablokowane. To są produkty Onetu, albo godzicie się na ich warunki albo nie dostaniecie treści- wolny rynek. To tak jakby w sklepie biadolić, że kolejka długa a bułki takie drogie. Ktoś ma jakiś produkt i sprzedaje go na swoich warunkach- widocznie się opłaca przyspamować reklamą, skoro dla większego grona ludzi to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Leopold

Leopold Pon Sty 02, 2017 11:14 am

Panie Grzegorzu W - jak widzę opcję ctrl-c i ctrl-v ma pan obcykaną
Awatar użytkownika
Grzegorz Wandałowicz

Grzegorz Wandałowicz Pon Sty 02, 2017 11:58 am

"Adam" napisał(a): Trochę nie rozumiem krytykantów Onetu i Adblokerów- skoro przeszkadza wam Onet ze swoimi reklamami to po o na niego włazicie? Potem się okazuje, że masa adblokerów wchodzi na Onet i przegląda artykuły a potem jeszcze narzeka, że zablokowane. To są produkty Onetu, albo godzicie się na ich warunki albo nie dostaniecie treści- wolny rynek. To tak jakby w sklepie biadolić, że kolejka długa a bułki takie drogie. Ktoś ma jakiś produkt i sprzedaje go na swoich warunkach- widocznie się opłaca przyspamować reklamą, skoro dla większego grona ludzi to nie przeszkadza.

Wreszcie jakiś rozsądny komentarz!
Oczywiście popieram w 100%.
Awatar użytkownika
Zet

Zet Pon Sty 02, 2017 11:58 am

Nie używam AdBlocka, ani nie czytam takich bzdurnych portali jak Onet.
Awatar użytkownika
Władziu

Władziu Pon Sty 02, 2017 12:02 pm

A kiedy ci "geniusze", którzy tworzą te portale napchane reklamami zaczną się edukować?!
Awatar użytkownika
bob

bob Pon Sty 02, 2017 12:20 pm

phiiii nie interesuje mnie co oferuje niemiecki onet.pl niech sobie blokuja treści straty dużej nie ma
Awatar użytkownika
Jacek

Jacek Pon Sty 02, 2017 12:21 pm

Brak dostępu do perełek publicystki typu "MUSISZ to zobaczyć!", "żona znanego piłkarza otworzyła pudełko, a wtedy...." "TA zmiana dotknie nas wszystkich", względnie konieczności przeklikania 16 zdjęć w galerii żeby przeczytać jeden artykuł?

Cóż, przeżyję.
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: nrsongale oraz 6 gości