WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Komunikaty prasowe - dodaj własną informację. Poinformuj o swoim projekcie!!

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
donaldtusk
 

Branża identyfikacji danych:

donaldtusk Wto Sie 30, 2011 3:32 pm

Przychody Datalogic, jednego z największych producentów sprzętu do identyfikacji danych, wzrosły w I połowie 2011 roku o ponad 10 proc. Wartość sprzedaży czytników kodów kreskowych oraz przenośnych komputerów do gromadzenia danych włoskiej marki wyniosła 210,2 miliona euro (rok wcześniej 190,8 miliona EUR). Na wyniku zaważył niekorzystny kurs wymiany euro do dolara. Gdyby nie ten fakt, przychody wzrosłyby o 13 proc.

W pierwszym półroczu 2011 roku zysk EBITDA korporacji wyniósł 31,8 miliona euro. W tym samym okresie zeszłego roku zysk ten wyniósł 25,9 miliona Euro. Marża EBITDA wzrosła do 15,1 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Datalogic, jest to najwyższa marża EBITDA osiągnięta przez grupę od czasu rozpoczęcia kryzysu. Natomiast zysk netto grupy Datalogic w pierwszych sześciu miesiącach tego roku spadł do 7,8 miliona euro w porównaniu do 11,2 miliona euro w pierwszej połowie zeszłego roku.

- Bardzo dobre wyniki pierwszego półrocza dowodzą, że Dalatogic może dobrze prosperować nawet w niepewnym otoczeniu gospodarczym. Strategiczne posunięcia wykonane we wcześniejszych kwartałach, takie jak wprowadzenie systemu kontroli kosztów zaowocowały wzrostem zysku EBITDA w drugim kwartale. Liczymy, że wyniki jeszcze się poprawią, co będzie konsekwencją naszych poprzednich inwestycji, między innym usprawnienia łańcucha dostaw - mówi Mauro Sacchetto, CEO Datalogic.

Wyniki finansowe wszystkich działów grupy Datalogic są w trendzie wzrostowym. Datalogic Scanning Division, specjalizujący się produkcji czytników kodów paskowych i naręcznych skanerów, zanotował wzrost przychodów o 14 procent, natomiast EBITDA o 58 procent. Datalogic Mobile Division, produkująca komputery mobilne dla profesjonalistów także odnotowała wzrost obu wskaźników. Szczególnie dobry okazał się wynik EBITDA, który wyniósł 5 milionów euro. Z kolei sprzedaż Datalogic Automation - działu wytwarzającego systemy typu Vision, urządzenia RFID i systemy kodów paskowych wzrosła o 13 procent, zaś EBITDA o 46 procent. Natomiast dział The Business Development Division zanotował wzrost przychodów o 10 procent.

Jeśli chodzi o regiony geograficzne, to największy wzrost sprzedaży odnotowano na rynkach Ameryki Północnej, na których przychody urosły o 15 procent. Na drugim miejscu znalazła się Europa, gdzie sprzedaż była większa o 12 proc.

Dystrybutorem produktów Datalogic na polskim rynku jest RRC Poland.
Wróć do Najnowsze informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość