WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
West
 

Canal+ Kids debiutuje na polskim rynku

West Czw Paź 21, 2021 9:37 am

Canal + Family kompletnie nie wykorzystany potencjał kanału w Polsce.
Awatar użytkownika
DrVictór
 

Re: Canal+ Kids debiutuje na polskim rynku

DrVictór Czw Paź 21, 2021 12:24 pm

Kiedyś był Minimax, były ciekawe programy jak "Maqulatura" czy "Podwieczorek u Mini i Maksa", fajne seriale i kreskówki. Był MiniMini, który też miał ciekawe bloki programowe. Był ZigZap z fajnymi pomysłami jak "Brejk", "Przymierzalnia" oraz super blokami kreskówek. Dziś na Teletoon czy Minimini+ są tylko nieciekawe programy dla uzupełnienia polskiej koncesji, w dodatku za rzadko w ramówce. Taki jeden program "Studio Minimini+" raz dziennie to za mało, tak samo jak "Turbokozak Junior" (pomysł ściągnięty z C+ Sport dla młodych).

Dlaczego nie da się zrobić pełnoprawnej telewizji premium dla dzieci i młodzieży z fajną ramówką, tematami, które kręcą młodych ludzi (i które można połączyć z siłą mediów społecznościowych, aby nadać temu programowi "nowoczesny" klimat), kreskówkami i serialami? Ponieważ czasy się zmieniły, niekoniecznie dzieci (jak i sami rodzice) oglądają TV, aby wiedzieć co jest na czasie. Często to YouTube i Netflix oraz inne portale VOD zastępują całą resztę oferty swoimi filmami, kanałami oraz serialami przeznaczonymi dla młodego widza. Jak również Spotify zastępuje dzisiaj radio takie jak Eska, czy RMF.

Żałuję, że tak się mało zachęca i robi w tym temacie, że nie ma już dobrych treści edukacyjnych, które dawałyby chęć rozwijania pasji i zainteresowań oraz swoich uzdolnień - a teraz same dzieci, jak i dorośli są stawiani przed jednym i tym samym wyborem treści i doborem narzędzi. Kiedyś był pewien uwarunkowany wymogami i zasadami podział społeczny i jakaś współpraca pomiędzy dojrzałymi osobami młodego pokolenia była. Może nie tak osiągająca wymiar technicznie gargantuiczny, że nie możesz, bo tego nie umiesz itd. - ale to dzieci i dorośli się uczyli nawzajem czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Merlin
 

Re: Canal+ Kids debiutuje na polskim rynku

Merlin Czw Paź 21, 2021 8:38 pm

Ale ciekawe dla kogo byly
Dla ciebie czy dzieci? Uwielbiam animacje, ale chce zeby kanaly byly pod dzieci robione. Ja mam Tsubase j, swietny Dragon ball super
Awatar użytkownika
Merlin
 

Re: Canal+ Kids debiutuje na polskim rynku

Merlin Czw Paź 21, 2021 8:45 pm

Dalem ci plusa za madre słowa.
Awatar użytkownika
Lolik
 

Re: Canal+ Kids debiutuje na polskim rynku

Lolik Sob Paź 23, 2021 5:30 pm

Niedawno Canal+ Famuły zrezygnował z animacji i filmów familijnych na rzecz powtórek
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości