WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Wszyscy wyjechali zagranice

Co trzecia firma skarży się na brak odpowiednich pracowników

Wszyscy wyjechali zagranice Nie Wrz 24, 2017 7:52 pm

Taki Mamy klimat wszyscy wyjechali zagranice
Awatar użytkownika
Marian

Re: Co trzecia firma skarży się na brak odpowiednich pracowników

Marian Pon Wrz 25, 2017 11:11 am

Pracodawcy wymagają od osoby do zatrudnienia stażu pracy 2 lub więcej. Każdy absolwent studiów nie ma tego stażu i nie spełnia tych wymagań. Pracodawcy poszukujący pracowników powinni dla tych absolwentów proponować staże zawodowe,co ułatwiłoby nabór pracowników
Awatar użytkownika
Estragon

Estragon Śro Wrz 27, 2017 11:44 am

Jakie są bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce: na czele podatki, biurokracja, zus, czyli to o czym Korwin gada przez lata ;)
Awatar użytkownika
hehe

hehe Nie Paź 01, 2017 12:11 pm

Pracodawcy maja rozdwojenie jaźni, moje ulubione - w wymaganiach : 2-3 lata lub wiecej doswiadczenia, a na rozmowie :
Oj, oj, 3 miesiace wypowiedzenia, a nie da sie wczesniej? Bo wolimy miec szybciej kogos na pokladzie.
Albo 2-3 lata doswiadczenia a kasa jak na stanowisku juniorskim.
Pomijam fakt, typu skontaktujemy sie i brak takiego nawet w bardzo znanych firmach.
Jak pracodawcy/HR nie zmieni nastawienia to będzie jak jest.

I czesto juz w rozmowie przez telefon slychac zniechęcenie. Tak jest w niektorych branzach.
Awatar użytkownika
Ja

Ja Nie Paź 01, 2017 2:01 pm

Problem z wykwalifikowanymi praciwnikami? Hahaha - znam 3 języki obce, jestem podwójnym magistrem i mam kilkuletnie doswiadczenie w zawodzie, dlatego, że pracę zaczęłam juz na studiach. To co mają mi do zaoferowania pracodawcy w mediach to zazwyczaj 2 tys. netto/miesiac i to na śmieciowej umowie. Słysząc taką propozycję juz nawet nie zalamujesz rąk, tylko masz ochotę wybuchnąć śmiechem. Jak juz jako młody człowiek zapierdzielasz jak chomik w kołowrotku, żeby spełnić kryteria bycia młodym, doświadczonym i wykształconym zarazem, a potem dostajesz śmieszne oferty, to nic dziwnego, że "biedni pracodawcy" nie mogą znaleźć ludzi z odpowiednimi kompetencjami. Nie za takie pieniądze i warunki, jakie oferują
Awatar użytkownika
Pracownik

Pracownik Nie Paź 01, 2017 2:03 pm

Czy Pracodawcy poprzez odpowiednich pracowników biorą pod uwagę również "kadrę zarządzającą/kierowniczą/menadżerską" bo z tym to jakaś paranoja. Nie wspominając o kulturze pracy jaką sami tworzą, wszechobecna kontrola do granic absurdu, brak otwartości i inwestycji w nowe technologie, itd. Przykład, mamy BHP w pracy IT, stanowisko komputerowe itd. Pokażcie mi firmę z Mordoru lub gdziekolwiek indziej, gdzie to BHP jest przestrzegane. Zerknijmy na firmy duńskie, skandywskie w Polsce. To kosmos vs. to co oferuj Polskie firmy, a zgaduję, że te badania były głównie pośród Polskich pracodawców. Drodzy Pracodawcy, weźcie się do roboty.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości