WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
jastill22

Re: Dane z dekoderów Netii to nie reprezentatywne badanie."Świadome mijanie się z prawdą" (opinie)

jastill22 Pią Cze 09, 2017 1:30 am

Wydaje mi się, że tą współpracą z Kurskim, Netia strzeliła sobie w stopę. Klienci będą pamiętali to przy wyborze operatora.
Awatar użytkownika
Ała

Re: Dane z dekoderów Netii to nie reprezentatywne badanie."Świadome mijanie się z prawdą" (opinie)

Ała Pią Cze 09, 2017 6:45 am

W zasadzie omówiliśmy to już wczoraj. Wręcz wpisy pod artykułami jeszcze dosadniej opisywały, czemu dane abonentów Netii są źródłem wiedzy TYLKO o abonentach Netii. Zwłaszcza podkreślając, jak weszła ona na rynek, z jakich łączy korzystała. No i wyszło, że nie bez przyczyny Kurski zapukał do Netii, a nie poszedł po prośbie np. do Cyfrowego Polsatu.

Netia na tej współpracy może wizerunkowo wyjść jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Dostanie łatkę narzędzia użytego do kłamstwa i kolaboranta TVP. A w nagrodę przywalą także w nią obowiązkiem donosicielstwa na swoich klientów. W ramach podatku propagandowego.
Awatar użytkownika
milimetr 8

milimetr 8 Pią Cze 09, 2017 6:59 am

To NETIA ma problem a Kurski to kłamczuch nie po raz pierwszy .
Awatar użytkownika
widz555

widz555 Pią Cze 09, 2017 7:04 am

Prototypowe narzędzie to Google Analytics? Nie dziwię się prezesowi jak zobaczył te dynamicznie zmieniające się cyferki do tego z kropeczkami na mapie.
Awatar użytkownika
Sky

Sky Pią Cze 09, 2017 7:08 am

Pomiar Nielsena z 1500 urządzeń w Warszawie jest tak wiarygodny jak notowania N. w sondażach Ibris.
Awatar użytkownika
Grzegorz

Grzegorz Pią Cze 09, 2017 7:15 am

Dziwi mnie że jeszcze kogoś dziwi że Kurski kłamie. Przecież to normalne.
Awatar użytkownika
Wojciech

Wojciech Pią Cze 09, 2017 7:27 am

A jakich się spodziewaliście "opinii" od ludzi, którzy z badań oglądalności żyją? No jakich? Niech tylko reszta operatorów telewizyjnych zacznie działać jak Netia i z tego konglomeratu powstanie kompletny obraz oglądalności w Polsce. A Nielseny i inne firmy (łącznie z przedsiębiorstwem p. Bierzyńskiego) będą musiały chyba do kopania rowów wrócić. Chociaż nie, kopanie rowów wymaga umiejętności i pomyślunku - wymienieni raczej się do tego nie nadadzą.
Awatar użytkownika
basia

basia Pią Cze 09, 2017 7:51 am

"Wojciech" napisał(a): A jakich się spodziewaliście "opinii" od ludzi, którzy z badań oglądalności żyją? No jakich? Niech tylko reszta operatorów telewizyjnych zacznie działać jak Netia i z tego konglomeratu powstanie kompletny obraz oglądalności w Polsce. A Nielseny i inne firmy (łącznie z przedsiębiorstwem p. Bierzyńskiego) będą musiały chyba do kopania rowów wrócić. Chociaż nie, kopanie rowów wymaga umiejętności i pomyślunku - wymienieni raczej się do tego nie nadadzą.

Przeczytaj jeszcze raz, Wojciechu, powoli i ze zrozumieniem. I tak do skutku, aż zrozumiesz, w czym tkwi problem.
Awatar użytkownika
towi

towi Pią Cze 09, 2017 8:02 am

no i własnie leci z mojej firmy wypowidzenie...Netia bye bye
Awatar użytkownika
pavv

pavv Pią Cze 09, 2017 8:27 am

Tja... a na 1500 czy 1800 rodzinach to można badać czy na śniadanie wolą bułki czy chleb, a nie oglądalność 200 kanałów TV.
Awatar użytkownika
Noname

Noname Pią Cze 09, 2017 8:40 am

"pavv" napisał(a): Tja... a na 1500 czy 1800 rodzinach to można badać czy na śniadanie wolą bułki czy chleb, a nie oglądalność 200 kanałów TV.

No nie do końca, skoro preferencje wyborcze w całej Polsce bada się na próbie około 1000 osób.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pią Cze 09, 2017 8:52 am

"Noname" napisał(a):
"pavv" napisał(a): Tja... a na 1500 czy 1800 rodzinach to można badać czy na śniadanie wolą bułki czy chleb, a nie oglądalność 200 kanałów TV.

No nie do końca, skoro preferencje wyborcze w całej Polsce bada się na próbie około 1000 osób.

Ba. Wyniki wyborów w USA, liczącym ponad ćwierć miliarda ludzi, bada się na próbie 2000osób. I na tej próbie ustalono ile głosów padnie na Trumpa i Clinton z dokładnością 1% (a już inna sprawa, że Clinton mając 2mln głosów więcej... wybory przegrała; lokalna głupotka wyborcza o światowym znaczeniu).
Awatar użytkownika
Werty

Werty Pią Cze 09, 2017 9:22 am

A ja uważam , że dane z Netii mogą być pomocne, ale nie dla wiodących telewizji, ale dla niszowych. Jak z badań Nielsena wynika, że telewizję WP ogląda średnio 200 osób, a w tym czasie w samej Netii jest to np 300 , to można się nad tym pochylić.
Awatar użytkownika
Telemaniak

Telemaniak Pią Cze 09, 2017 10:07 am

A ja z innej strony,dla mnie tłumaczenie iż oglądalność zależy od numeru na liście operatora to jakiś bełkot.Ja oglądam swoje ulubione kanały i nie ważne na jakim miejscu są na liście operatora.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pią Cze 09, 2017 10:21 am

"Telemaniak" napisał(a): A ja z innej strony,dla mnie tłumaczenie iż oglądalność zależy od numeru na liście operatora to jakiś bełkot.Ja oglądam swoje ulubione kanały i nie ważne na jakim miejscu są na liście operatora.

Jaaasne... A lista numer "1" nie dostaje dodatkowych głosów za to, że jest na początku i numer "1" na liście partii nie dostaje głosów za bycie "jedynką". I oczywiście cyfra "1" na pilocie wcale nie ma wyższej klikalności;)
Nie opowiadaj bajek. Oczywiście statystycy spierają się, jak dalekosiężne są efekty posiadania numeru "1" na różnych płaszczyznach. Ale NIKT, słownie NIKT nie wartości i premii marketingowej za cyfrę "1"*.

*w naszym kręgu kulturowym
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości