WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
TerazJuzWiem

Re: Dorota Gawryluk: skręt w prawo Polsatu to tylko „łatka dyscyplinująca”, TVP zawsze była telewizją rządową

TerazJuzWiem Sob Gru 28, 2019 11:06 am

Problem z panią Dorotą Gawyluk nie jest taki, że wierzy w Boga, a taki że jest po prostu przeciętną dziennikarką. Widać to nie tylko podczas prowadzenia programów czy rozmów z gośćmi, ale nawet w tym wywiadzie, gdzie odpowiada jak dziecko z podstawówki na pytania do szkolnej gazetki.

Sposób w jaki stara się być obiektywna w wywiadach jest tez dyskusyjny. I z tego co pamietam to w Polsacie pokazano reportaż broniący biskupa od zarazy, nie zwracając uwagi na pogardę jaką się ten facet cechuje.
Awatar użytkownika
kd

Re: Dorota Gawryluk: skręt w prawo Polsatu to tylko „łatka dyscyplinująca”, TVP zawsze była telewizją rządową

kd Sob Gru 28, 2019 11:20 am

Im więcej czuje się zmuszona zapewniać o swojej bezstronności, tym bardziej jej wierzę.
Awatar użytkownika
żyjemy w społeczeństwie

żyjemy w społeczeństwie Sob Gru 28, 2019 11:42 am

Problem nie polega na skręcie Polsatu w prawo, bo Polsat stoi w tym miejscu, gdzie stał.

Problem polega na tym, że od 2005 r. następuje coraz większa polaryzacja społeczeństwa, nasilona od 2015 r. I tak jedni krzyczą, że należy odsunąć pisowską zarazę od rządzenia, a drudzy przejęli od tych pierwszych frazes o "totalnej opozycji" i jojczą, że tamci nie dają im nic zrobić.

Chyba nie tędy droga. Uważam, że powinniśmy przestać dawać się rozgrywać politykom.
Awatar użytkownika
Karol

Karol Sob Gru 28, 2019 11:42 am

Zgadzam się z Panią Redaktor. To co mówi jest prawdą.
Awatar użytkownika
Oglądacz

Oglądacz Sob Gru 28, 2019 11:53 am

A jakby byli za PO, to nikt by nie widział problemu. TVN-owi jakoś się nie wytyka, że popiera PO, a jak Polsat delikatnie, zaznaczam delikatnie skręca w prawo to już jest krytyka. Obie stacje są prywatne i mają prawo popierać kogo chcą. Ja z informacyjnych oglądam tylko Polsat News. Bo u konkurencji albo się dowiesz, że w Polsce jest jak w raju albo w każdej dziedzinie jest tragedia. Tymczasem żaden z tych obrazów nie jest prawdą.

P.S. Pojawiały się próby wytknięcia czegoś TVN-owi, ale zwykle te komentarze znikały.
Awatar użytkownika
Mega

Mega Sob Gru 28, 2019 12:12 pm

A czy u tej pani w domu PiS nie kręcił sobie spotów z Kaczyńskim? Taką plotę słyszałem
Awatar użytkownika
jok

jok Sob Gru 28, 2019 12:35 pm

"uhaha " napisał(a):

Ostatnio tak wyraźna, że trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć... Wydarzenia, min. przez promowanie polityków PiS-u, stały się dla mnie nieoglądalne...

Szkoda, szczególnie że Polsat News pojawił się naziemnie, a obiektywna całodobowa stacja informacyjna by się przydała by czasem zobaczyć co tam w kraju i na świecie.

Też tak mam, tylko że z TVN-em i politykami PO. Co do obiektywnej stacji w telewizji naziemnej to nie mów, że masz na myśli TVN24 XD W Polsce żadna stacja informacyjna nie jest w pełni obiektywna, ale Polsat News najbardziej spośród wszystkich.
Awatar użytkownika
mondokane

mondokane Sob Gru 28, 2019 2:42 pm

Sorry, ale p. Gawryluk plecie dyrdymały. Polsat skręcił na prawo i nie jest to jeden program. To zapraszanie ekipy rządzącej do studia, transmisje wystąpień prezesa, premiera i prezydenta także zwiększona ilość prawicowych dziennikarzy jak Łukasz Warzecha oraz tzw. komentatorów. Co do pasków to albo p. Gawryluk nie rozróżnia TVP od TVP Info albo celowo mówi o TVP, które pasków nie nadaje. Oglądam czasami TVP Info i TVN24 i ktoś kto mówi że niczym się nie różnią to jest chyba ślepy. Albo mówi to co PIS chce usłyszeć
Awatar użytkownika
Michał

Michał Sob Gru 28, 2019 4:35 pm

A co innego Pani Gawryluk ma powiedzieć... Przecież nie przyzna się do sprzyjania PiSowi, bo byłaby głupia. W sumie nie ma się co dziwić, że Polsat skręcił nieco w prawo i delikatnie promuje rządzących, skoro właściciel ma interesy. Wolno im wspierać rząd, tak jak i TVNowi sprzyjać opozycji. Jedyne czego bym oczekiwał, to powiedzenie wprost przez właściciela, że bardziej opowiada się za PiSem niż opozycją, tak jak to robią amerykańskie media. Widz wie, kto jaki jest i świadomie wybiera. Polsat jednak próbuje wpływać na wyborców, ale nie wprost. Nie zachęca do kochania PiSu. Zachęca za to do oglądania ogromnej liczby polityków PiSu, którym nie zadaje się trudnych pytań, których pokazuje się podczas najmniej ważnych konferencji i wydarzeń (opozycja jest wtedy mocno marginalizowana, jak podczas ostatniej kampanii wyborczej). Każda konferencja Kaczyńskiego i Morawieckiego była transmitowana. To samo w SuperStacji - o politykach PO nie mówi się nic, ale o tym, że Kaczyński biedak leczy kolano, albo że spędził rodzinne święta jest dużo - zwykłe ocieplanie wizerunku, nie bezinteresowne. Właściciel Polsatu ma do tego prawo, choć uczciwiej by było, gdyby mówił o sympatiach antenowych wprost. Natomiast Pani Gawryluk moim zdaniem jest dobrą dziennikarką/prowadzącą, walczy o wyniki kanału dając taką treść i tak realizując program, jak zleca jej szef i wykorzystując te środki, które ma. Jedyne co zaskoczyło mnie w wywiadzie dla Wprost, to bagatelizowanie podziału i niedostrzeganie "specyfiki" pasków TVP.
Awatar użytkownika
kolega

kolega Sob Gru 28, 2019 4:53 pm

Dorota, nie rób z nas idiotów!
Awatar użytkownika
seba

seba Sob Gru 28, 2019 4:59 pm

Ludzie wybrali taką władzę a stacja niusowa jest od tego by to pokazać.
Bycie dziennikarzem w tych czasach to jedna wielka patologia i SZAMBO.
Mój mózg od jakiegoś czasu przepuszcza pewne informacje bez trawienia.
Dziwi mnie natomiast fakt braku większej dostępności programów TVN24 a przecież ta grupa kanałów ogólnodostępnych ma sporo.
Skąd zwykły zjadacz chleba ma ogarniać sytuacje?
Awatar użytkownika
Nasko

Nasko Sob Gru 28, 2019 8:38 pm

Dziopa JO ci powiem jedno cy PiS Cy Psl Cy Po wsyscy jedno gowno ale tak źle nigdy nie było i my w ciebie wierzylismy.i ty mi powiedz bo dziecioki na swieta były po co ci SaJery po co ci Nowickie po co ci ten co w Moskwie byl Dziopa dobra jesteś i bądź ale nie widzis diabla
Awatar użytkownika
Malignus

Malignus Sob Gru 28, 2019 9:16 pm

Łubu dubu, łubu dubu....
Awatar użytkownika
Albert

Albert Sob Gru 28, 2019 11:17 pm

Zawsze uważałem serwisy informacyjne Polsatu za wyważone i raczej neutralne, w przeciwieństwie do TVP i TVN. Niestety ostatnimi czasy widać ewidentny ukłon w stronę aktualnie rządzącej opcji czy to w Punkcie Widzenia czy nawet rozmowach prowadzonych przez pana Bogdana Rymanowskiego. Subiektywne (moje) odczucia wiernego widza polsatowskich informacji od mniej więcej 15 lat
Awatar użytkownika
Zenobiusz

Zenobiusz Nie Gru 29, 2019 12:26 am

"Wozeck" napisał(a): TVN24 jest już szykowany do zamknięcia, a lemingi będą musiały przejść na portale niemieckie i rosyjskie.

A co ty nie powiesz. Mów do mnie jeszcze jak ja kocham taką mowę trawę. Kto to się jeszcze na to da nabrać.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości