WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Kpina

Droższy cennik Play winduje kursy także Orange i Cyfrowego Polsatu. Czy to koniec wojny cenowej telekomów?

Kpina Pią Cze 07, 2019 7:16 am

Kiedys telefony byly za zlotowke. Teraz sa drozsze niz w sklepach. Podwyzki sbonamentu to przegiecie. Juz jest duzo drozej niz kiedys.
Awatar użytkownika
Piotr

Re: Droższy cennik Play winduje kursy także Orange i Cyfrowego Polsatu. Czy to koniec wojny cenowej telekomów?

Piotr Pią Cze 07, 2019 8:29 am

Bawi mnie takie spekulowanie - podnieśli ceny o X procent to o tyle zwiększy im sie zysk, więc siup - ceny akcji w górę.
I jeszcze to idiotyczne założenie, że abonenci nie są wrażliwi na małe zmiany cen... 5zł przy abo 25 zł to 20%. To nie jest mała zmiana ceny, tylko ogromna podwyżka. I wierzcie mi, każdy, gdy kończy mu się kontrakt, przegląda oferty i wybiera najtańszą. Po co przepłacać?
Czyli reasumując - przez najbliższe 2 lata będzie fala odpływowa z Play.
Awatar użytkownika
Bamboo

Re: Droższy cennik Play winduje kursy także Orange i Cyfrowego Polsatu. Czy to koniec wojny cenowej telekomów?

Bamboo Pią Cze 07, 2019 8:30 am

Eksperci z bożej łaski. O jakiej "poprawie jakości usług" mówimy? Co to w ogóle za marketingowy bełkot? Którego z odbiorców interesuje 5G, skoro ta sieć budowana jest głównie pod kątem usług i urządzeń? A wystarczyłoby, żeby jeden z drugim "ekspert" zadał sobie pytanie: czy zostanę w sieci X, jeśli rachunki wzrosną mi ze średnio 7 zł/mies (ja mam tyle) do 35 zł miesięcznie. I wtedy odpowiedzi byłyby znacznie bardziej sensowne.
Awatar użytkownika
Paul

Paul Pią Cze 07, 2019 9:27 am

Ja mam pre paid, bez żadnych zobowiązań. Za 20 zł. I 30 gb netu, reszta za darmo. Po co i drogi abonament?
Awatar użytkownika
zen

zen Pią Cze 07, 2019 2:06 pm

Mialem 15 lat abonament. Rok temu zrezygnowalem i przenioslem numer do oferty na karte. Umowa na 2 lata kosztowala mnie 2300 zl z telefonem, ktory na dzien podpisywania umowy na wolnym rynku kosztowal 1600 zl. Propozycje przedluzenia umowy dostalem 1800 zl za abonament + 1800 zl rat za telefon ktory na wolnym rynku kosztuje 1700. 1300 zl podwyzki na podobna umowe ? Z mniejsza iloscia bonusow ? Kto na dluzsza mete z klientow pojdzie wszystkim operatorom na takie warunki ?
Awatar użytkownika
manio

manio Pią Cze 07, 2019 3:35 pm

Spece twierdzą, że klienci chcą płacić więcej i nie są czuli na podwyżki? To widocznie ja mam specyficzny rynek, bo salon gdzie pracuje to jednak klienci, którzy w większości kierują się ceną i dla 5 zł mniejszego abonamentu zmieniają operatora.
Awatar użytkownika
manio

manio Pią Cze 07, 2019 3:36 pm

"Kpina" napisał(a): Kiedys telefony byly za zlotowke. Teraz sa drozsze niz w sklepach. Podwyzki sbonamentu to przegiecie. Juz jest duzo drozej niz kiedys.
Nigdy nie były za złotówkę. Cena telefonu była zaszyta w większym abonamencie. Leszpy tel za złotówkę to wyższy abonament, sama karta sim to niższa cena abonamentu.
Awatar użytkownika
Analitycy:-)

Analitycy:-) Pią Cze 07, 2019 5:06 pm

No to podaję informację publiczną. Robią nas w jajo! Teraz już drogi kliencie wiesz, że rozmowa z doradcą nie ma na celu,żebyś miał taniej, tylko żebyś się dał złapać dla zysków! Ty będziesz zwykłym frajerem na potrzeby wmówionej Ci reklamy,że będziesz miał wiecej czegoś tam czego i tak niewykorzystasz ale zapłacisz więcej hehehe. Brawo
Awatar użytkownika
Seba

Seba Pią Cze 07, 2019 6:18 pm

Wydzwaniają do mnie z Play od ponad roku by podpisać nową umowę, że niby będę płacił mniej.
Szczerze jakoś średnio to wierzę i trwam przy starej i telefony kupuje bez pośrednika.
Awatar użytkownika
gość

gość Pią Cze 07, 2019 11:11 pm

Czy jest jeszcze jakaś branża, która nie podnosi cen? Te długie wywody rzekomo uzasadniające podwyżkę są zbędne.
Awatar użytkownika
ztsp

ztsp Sob Cze 08, 2019 10:26 am

"Kpina" napisał(a): Kiedys telefony byly za zlotowke. Teraz sa drozsze niz w sklepach. Podwyzki sbonamentu to przegiecie. Juz jest duzo drozej niz kiedys.

a taki solorz dostanie 340 mln więc typowy skok na kasę
Awatar użytkownika
fan Alla

fan Alla Sob Cze 08, 2019 6:34 pm

To jak to jest mam telefon na abonament,który mi podnoszą bez żadnego aneksu????
Awatar użytkownika
Jack

Jack Nie Cze 09, 2019 3:38 am

Poszedłem po rozum do głowy i biorę abonament bez telefonu, na czas nieokreślony, wojna cenowa owszem, czekam kto wygra i przenoszę numer. Telefony kupuję takie 2-3 lata po "premierze" za ok 1/3 ich wartości.
Awatar użytkownika
zen

zen Nie Cze 09, 2019 6:30 pm

Po roku od przeniesienia z abonamentu do oferty na karte wydalem na uslugi 200 zl i nie odczulem negatywnych skutkow braku/ogramiczenia niektorych uslug. Dodatkowo wydalem 1500 zl ma 2 telefony ( 2 letnie flagowce ) , ktore leza w szufladzie i czekaja na swoj czas. Nie widze kuz sensu kupowania wymieniania telefonu raz na 2 lata jak jeszcze 5 letni flagowiec sluzy mi do dzis bez zadnych problemow.
Awatar użytkownika
świadomy_konsument

świadomy_konsument Nie Cze 09, 2019 6:41 pm

Ludzie, kto dzisiaj, będąc człowiekiem o zdrowych zmysłach, bierze jakiekolwiek usługi telko na abonament/umowę, jeśli praktycznie u każdego operatora można dostać to samo, a często znacznie więcej w ofertach pre-paid? Tym bardziej, że usługi w ofertach na kartę prawie nigdy nie drożeją, bo inaczej klienci w każdej chwili mogą przenieść numer do innej sieci albo wyrzucić kartę do kosza. A telefonów na raty w abonamencie już od dawna nie opłaca się brać, bo można je kupić dużo taniej w zwykłym sklepie, bez podpisywania cyrografu na 2-3 lata.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości