WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
dawne czasy

Re: „Dziennik Bałtycki” odmówił płatnej publikacji rozmowy z marszałkiem województwa o skutkach wyroku TK

dawne czasy Sob Paź 16, 2021 3:23 pm

"Szymucha" napisał(a): Czytam jego CV i widzę, że kolendował od firmy do firmy. Musi fachura jaki, że się tak o niego ktoś starał co chwilę.

Dawniej wiele lat spędził w Dzienniku Bałtyckim i kolędował od działu do działu, aż działów nie starczyło i koledze podziękowano.
Awatar użytkownika
Realista

Re: „Dziennik Bałtycki” odmówił płatnej publikacji rozmowy z marszałkiem województwa o skutkach wyroku TK

Realista Sob Paź 16, 2021 3:33 pm

"Berni" napisał(a): Po dwóch dniach dyskusji widać narastającą nienawiść pomiędzy tymi, którzy zostali w db, a tymi, którzy od odchodzą do Szmidki.
Przykre, jeszcze 30 czerwca byli jednym zespołem... Kto ich podzielił...

Polityka ich podzieliła. Życie ich podzieliło. Ale po robić z tego osobistą krucjatę jak Szmitas, który chce zniszczyć DB? Władza się zmienia, przyzwoitość pozostaje.
Awatar użytkownika
doto

doto Sob Paź 16, 2021 3:35 pm

"konio" napisał(a):
"abra" napisał(a): Radość była wielka w Radiu Gdańsk gdy Kiełbasiński przechodził do Dziennika. Tak niekompetentnego "radiowca" dawno tam nie było. Nie mówiąc, oczywiście, o lizaniu pisowskich rzyć.

Jest jeszcze wybitny radiowiec Olga Zielińska

Prawda. Jak można "robić za dziennikarza" będąc wcześniej rzecznikiem - czy to zw. zawodowego, banku czy innej instytucji? ZERO etyki, choć ta pani chyba nie zna tego pojęcia...
Awatar użytkownika
Ciekawy

Ciekawy Sob Paź 16, 2021 3:49 pm

Gdzie można kupić Struka Pomorskiego? Jestem ciekaw tego arcydzieła wolnych mediów platformerskich....
Awatar użytkownika
Realista

Realista Sob Paź 16, 2021 3:56 pm

"Ciekawy " napisał(a): Gdzie można kupić Struka Pomorskiego? Jestem ciekaw tego arcydzieła wolnych mediów platformerskich....

Nie kupisz. "Struka Pomorskiego" w całości zakupi Urząd Marszałkowski, przemieli, a na papierze z odzysku wydrukuje nowego. Perpetum Mobile. Grunt, by kasa się redaktorowi zgadzała. Mam nadzieję, że służby odpowiednio zareagują
Awatar użytkownika
Toma

Toma Sob Paź 16, 2021 10:57 pm

Ludzie opanujcie się. Mariusz integrował zespół DB przez te wszystkie lata, bronił Was i chronił przed kolejnymi prezesami. Także tym obecnym. Był najlepszym i najbardziej rozsądnym naczelnym DB po 1990 roku. Tak teraz mu dopłacacie? Jest odważny i przyzwoity, nie przyjął propozycji pozostania w firmie na stanowisku zastępcy red. Nacz. A teraz co, miałby zostać bezrobotnym i wspierać wasze propagandowe dziennikarstwo? Zastanówcie się, co robicie i co piszecie. Przykro i wstyd. Historia was oceni.
Awatar użytkownika
Ron

Ron Nie Paź 17, 2021 10:41 am

Mariusz bronil jako szef przede wszystkim swojej kieszeni i statusu. Przez 8 lat odeszło z redakcji wielu wartościowych dziennikarzy, szczególnie w ostatnich latach, bo Mariusz dopuścił do rządów Red. Kłos. Teraz wyciąga ludzi tylko z DB, bo jego ego zostało zranione. Ci, którzy w DB zostali, to dla niego ZDRAJCY. Będzie chciał ich niszczyć.
Awatar użytkownika
Eh

Eh Nie Paź 17, 2021 6:16 pm

Aż żal to komentować... Jak tak dalej pójdzie, to jakieś uważające siebie za wiele ważące medium przygotuje na podstawie tych opinii "tekst analityczny" lub "psychoanalityczny" o "DB":)))))) Poluzujmy gumy w majtach, gumki we włosach i co tam jeszcze trzeba... Alleluja i do przodu - w "DB" lub poza "DB".
Awatar użytkownika
Batman

Batman Nie Paź 17, 2021 7:14 pm

Najbardziej bolesny paradoks polega na tym, że dzieli ludzi nie nowy, tylko były naczelny. Ten, który ma na ustach piękne słowa o wolności i demokracji, ale działa na paliwie zemsty i zawiści. Ciekawe, jaki to będzie miało wpływ na zawartość tygodnika. Jeśli duży, to bardzo współczuję członkom nowej redakcji. Na złości niczego nie da się zbudować, złość nie jest profesjonalna.
Awatar użytkownika
Pracownik

Pracownik Nie Paź 17, 2021 10:51 pm

O redaktorze Szmidce można wiele powiedzieć, ale na pewno nie to że był odważny, bezkompromisowy czy przekonany o misji dziennikarstwa. Integrował w DB zespół? Kiedy? Gdzie? Jakieś dowody na to są? Ktoś to odczuł poza ścisłym gronem współpracowników? Przeraża jednak to, że z kasą od marszałka w kieszeni, tworzy nowy tygodnik, którego sztandarem ma być wolność mediów. I jeszcze jedno. Na zemście nic nie urośnie. A jeśli, to na krótko i wątpliwej kondycji.
Awatar użytkownika
Była czytelniczka

Była czytelniczka Pon Paź 18, 2021 1:27 pm

Coś mi mówi, że nie wszyscy dostali od byłego naczelnego rzeczoną propozycję, więc swoje żale/żółć tutaj wylewają. Spokojnie, Was z DB nikt nie wyrzuci.
Awatar użytkownika
Załamana

Załamana Pon Paź 18, 2021 6:01 pm

Ludzie, pogięło Was. Niech się odezwą Ci, których Mariusz bronił i obronił przed nieustannymi zakusami centrali. Zapomnieliście? Ci, którym dał podwyżki i awanse. Ci, których bronił w sądzie. Ci dla których wywalczył dodatki za niestandardowe działania. Ci dla których organizował spotkania integracyjne wbrew prezesowi. Atakujecie go, bo zachował się odważnie i przyzwoicie nie przyjmując stanowiska zastępcy Kiełbasy. Miał być klakierem i firmować propagandę? Atakujecie go, bo podjął trudną decyzję o odejściu w sytuacji, gdy firmą zarządzają politycy lub ich nominaci? Skąd ta żółć? Czy on Was atakuje? On szuka swojego miejsca w życiu, a Wam to przeszkadza? Ma siedzieć z założonymi rękami, a wy będziecie go utrzymywać? A wy na jego miejscu mielibyście tyle odwagi? A jak się okaże, że Struk nie ma z tym wszystkim nic wspólnego, to go przeprosicie?
Awatar użytkownika
dziennikarz

dziennikarz Pon Paź 18, 2021 6:15 pm

Robicie Mariuszowi wielką krzywdę. Zawsze wstawiał się za pracownikami przed zarządem i przed krytykantami. I stawiał nas na pierwszym miejscu. Pamiętam jak zaciekle bronił Jolę Gromadzką przed marszałkiem po jej tekście na temat szpitali pomorskich oraz Słomę i Kłosa przed pewnym posłem KO. Nawet w sądzie. Przykładów jest mnóstwo. Na razie to was zaślepiła nienawiść do człoweika, który tak nas bronił. Nie mam słów. Przykro mi, że robicie tak przykre rzeczy. Co się z wami stało?
Awatar użytkownika
Eh

Eh Pon Paź 18, 2021 6:15 pm

"Załamana" napisał(a): Ludzie, pogięło Was. Niech się odezwą Ci, których Mariusz bronił i obronił przed nieustannymi zakusami centrali. Zapomnieliście? Ci, którym dał podwyżki i awanse. Ci, których bronił w sądzie. Ci dla których wywalczył dodatki za niestandardowe działania. Ci dla których organizował spotkania integracyjne wbrew prezesowi. Atakujecie go, bo zachował się odważnie i przyzwoicie nie przyjmując stanowiska zastępcy Kiełbasy. Miał być klakierem i firmować propagandę? Atakujecie go, bo podjął trudną decyzję o odejściu w sytuacji, gdy firmą zarządzają politycy lub ich nominaci? Skąd ta żółć? Czy on Was atakuje? On szuka swojego miejsca w życiu, a Wam to przeszkadza? Ma siedzieć z założonymi rękami, a wy będziecie go utrzymywać? A wy na jego miejscu mielibyście tyle odwagi? A jak się okaże, że Struk nie ma z tym wszystkim nic wspólnego, to go przeprosicie?

Szkoda nerwów. Niech sobie piszą. W twarz nie umieli powiedzieć, więc teraz ośmieszają się, pisząc anonimowo. Eh.
Awatar użytkownika
Eh

Eh Pon Paź 18, 2021 6:50 pm

"Eh" napisał(a):
"Załamana" napisał(a): Ludzie, pogięło Was. Niech się odezwą Ci, których Mariusz bronił i obronił przed nieustannymi zakusami centrali. Zapomnieliście? Ci, którym dał podwyżki i awanse. Ci, których bronił w sądzie. Ci dla których wywalczył dodatki za niestandardowe działania. Ci dla których organizował spotkania integracyjne wbrew prezesowi. Atakujecie go, bo zachował się odważnie i przyzwoicie nie przyjmując stanowiska zastępcy Kiełbasy. Miał być klakierem i firmować propagandę? Atakujecie go, bo podjął trudną decyzję o odejściu w sytuacji, gdy firmą zarządzają politycy lub ich nominaci? Skąd ta żółć? Czy on Was atakuje? On szuka swojego miejsca w życiu, a Wam to przeszkadza? Ma siedzieć z założonymi rękami, a wy będziecie go utrzymywać? A wy na jego miejscu mielibyście tyle odwagi? A jak się okaże, że Struk nie ma z tym wszystkim nic wspólnego, to go przeprosicie?

Szkoda nerwów. Niech sobie piszą. W twarz nie umieli powiedzieć, więc teraz ośmieszają się, pisząc anonimowo. Eh.

To już mój ostatni wpis, bo muszę iść coś wkleić;) I na tym kończę śledzenie tej "dyskusji". Pora na truizmy. Życie składa się z decyzji. Mariusz zdecydował tak, a nie inaczej, to jest jego sprawa, jego życie i nikogo innego. Co dalej zrobi, to jego decyzja i nikogo innego. Więc po co tracić czas na plucie? Zwłaszcza że przez tyle lat razem byliśmy w tym kieracie (w sensie, że tyle było roboty i jakoś to ciągnęliśmy). Tym bardziej przykro, że tutaj dochodzi do takiej wymiany zdań. To poziom czytelników spuszczonych "ze smyczy" na stronach naszegomiasta.pl (a działo się wtedy, że nawet łysemu włosy stawały dęba). Niech każdy skupi się na sobie. Ja akurat zostałem, bo jestem ze "wsi" i sytuacja życiowa jest taka, a nie inna. W związku z tym: czy to oznacza, że jestem "pisowskim" dziennikarzem? Kto chce, niech taki myśli. Wcześniej byłem "szwabskim dziennikarzyną" i jakoś przeżyłem. Nie wiadomo, co jeszcze życie przyniesie, a niestety jest tak, jak w chińskim przysłowiu: że "żyjemy w ciekawych czasach", więc może lepiej już się nie obrażajmy i życzmy sobie powodzenia? Pewnie jestem naiwniakiem. Pozdr.
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości