WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
inlove

Ekstraklasa w Canal+ czy Viaplay? Eksperci wskazują faworyta

inlove Czw Cze 30, 2022 6:46 am

Jak już o Canal+, to wreszcie udostępnili apke na LG webOS. Chodzi szybciej, niż na Google TV, ale ma mniej funkcji (choćby np. brak wyboru jakości obrazu).
Awatar użytkownika
Gie

Re: Ekstraklasa w Canal+ czy Viaplay? Eksperci wskazują faworyta

Gie Czw Cze 30, 2022 7:00 am

Tak jak jest obecnie odpowiada wszystkim więc po co to zmieniać? Widzowie, fani piłki nożnej są zadowolenie bo od lat dostają Ekstraklasę w tym samym miejscu, w takiej samej formie, dobrze opakowaną. C+ jest zadowolone bo to pozwala utrzymać bazę abonencką. TVP jest zadowolona bo ma mecze. PB zadowolony bo jego abonenci też mają dostęp do meczów Ekstraklasy. Kluby są zadowolone bo dostają dobrą kasę. Sponsorzy klubów są zadowoleni bo dostają odpowiednią ekspozycję logotypów. Nikomu z najbardziej zainteresowanych raczej nie zależy na zmienianiu obecnego stanu rzeczy. Nawet jak Viaplay zaoferuje więcej kasy to poza klubami reszta będzie niezadowolona. Gdyby nie Warner to można by się zastanawiać czy TVN/Discovery nie spróbuje pobawić się w piłkę nożną. 2 kanały Eurosportu, kanały naziemne, Player. Zaplecze mają. Skoki, tenis , piłka ręczna całkiem dobrze im się ogląda. Mogliby wystartować w przetargu ale po przejęciu przez Warnera chyba na aż takie wydatki zgody nie będzie.
Awatar użytkownika
Tomekk

Tomekk Czw Cze 30, 2022 7:34 am

Dla mnie scenariusz Ekstraklasa w całości w TVP też wydawał się mało realny. Zwyczajnie finansowo i technologicznie nie dali by radę sami tego pociągnąć. A w przypadku powstania TVP Sport Premium gdzie na płatnych platformach czy kablówkach trzeba było by za to płacić to już lepiej by została Ekstraklasa w C+ . Też cięzko jest mi uwierzyć w scenariusz Ekstraklasa wspólnie na Polsacie Sport i C+.
Więc myslę że Ekstraklasa pozostanie w C+. Viaplay raczej nie w tym przetargu.
Awatar użytkownika
baster

baster Czw Cze 30, 2022 9:45 am

"inlove" napisał(a): Jak już o Canal+, to wreszcie udostępnili apke na LG webOS. Chodzi szybciej, niż na Google TV, ale ma mniej funkcji (choćby np. brak wyboru jakości obrazu).
szukam i niema apki c+onlain
Awatar użytkownika
inlove

inlove Czw Cze 30, 2022 9:53 am

"baster" napisał(a):
"inlove" napisał(a): Jak już o Canal+, to wreszcie udostępnili apke na LG webOS. Chodzi szybciej, niż na Google TV, ale ma mniej funkcji (choćby np. brak wyboru jakości obrazu).

Pytanie, w jakiej wersji masz webOS? (ja mam 4.9, a jak tam ze starszymi wersjami, tego nie wiem)
Możliwe, że udostępnili od wersji 3.5 lub 4.0
Awatar użytkownika
baster

baster Czw Cze 30, 2022 11:11 am

"inlove" napisał(a):
"baster" napisał(a):

Pytanie, w jakiej wersji masz webOS? (ja mam 4.9, a jak tam ze starszymi wersjami, tego nie wiem)
Możliwe, że udostępnili od wersji 3.5 lub 4.0
tak jest juz odbieram ona jeszcze bedzie poprawiona bedzie aktualizacje bede ulepszac
Awatar użytkownika
Tobek

Tobek Czw Cze 30, 2022 11:19 am

Nie TVP bo tam same pechy są i porażka
Awatar użytkownika
Bzdura

Bzdura Czw Cze 30, 2022 11:40 am

Nie udostępnili na WEOs LG Mo chyba ze na mlodsze niz 5 letnie
Awatar użytkownika
Oglądacz

Oglądacz Czw Cze 30, 2022 12:28 pm

Streaming transmisji sportowych na wielu sprzętach po prostu przycina. I nie jest to problem nas użytkowników tylko nadawców i braku dostosowania aplikacji do posczególnych systemów. Zgadzam się że potrzeba kilku lat aby to wyeliminować.
Awatar użytkownika
inlove

inlove Czw Cze 30, 2022 1:31 pm

"Oglądacz" napisał(a): Streaming transmisji sportowych na wielu sprzętach po prostu przycina. I nie jest to problem nas użytkowników tylko nadawców i braku dostosowania aplikacji do posczególnych systemów. Zgadzam się że potrzeba kilku lat aby to wyeliminować.

Ogólnie prawda. Jednakże w jednym przypadku uważam, że jest naprawdę dobrze (obraz jest płynny, bez przycięć), a mianowicie chodzi o transmisje Canal+ na Google TV.... ale jest jeden warunek: domyślne ustawienie 60hz (czy to dla 4K czy 1080p) należy zmienić na 50hz. Gdy się to zrobi, to streaming C+ praktycznie nie odbiega od tego w linearnej telewizji.
Jak chodzi o inne streamingi (Polsat Box, Player, Eurosport, TVP Sport) to w ich przypadku tak dobrze już niestety nie jest.
Awatar użytkownika
inlove

inlove Czw Cze 30, 2022 3:05 pm

Jako że przetarg ma być jawny (konkurenci mają znać wysokość składanych ofert i dzięki temu będą mogli siebie przebijać "nie w ciemno"), to w gorszym położeniu stawia to Canal+, a w lepszym Viaplay. Ci drudzy bowiem będą mogli długo podbijać ofertę C+, aby ten wykosztował się jak najbardziej. A im więcej C+ będzie musiał wydać na Ekstraklasę, tym trudniej będzie mu potem pozyskać cokolwiek innego.
Ja bym na miejscu C+ zaryzykował i odpuścił ten przetarg (oczywiście nie bez walki, niech Viaplay się wykosztuje jak najbardziej, a zważywszy ile musieli wydać na Bundeslige i Ligę Angielską, to po takich 300 lub więcej milionach na Ekstraklasę, naprawdę nieprędko cokolwiek zacznie im się zwracać).
A że te prawa do naszej kopanej są na (tylko) 4 lata, to przez ten czas będzie można się przekonać, na ile Ekstraklasa miała wpływ na bazę klientów. W tym czasie lepiej także już zawczasu poprzedłużać prawa choćby do WTA, w którym odnosimy sukcesy (Iga Świątek), czy tez powalczyć z Polsatem i TVP o prawa do innych dyscyplin. Na piłce nożnej naprawdę świat się nie kończy, byle nie kupować więcej praw do jakiegoś niszowego "padla", czy jak to się tam nazywa.
Awatar użytkownika
Normalny

Normalny Czw Cze 30, 2022 3:39 pm

Jeśli Ekstraklasa będzie w Viaplay, to ta platforma za niedługo przejmie wszystkie transmisje sportowe.
Awatar użytkownika
Tomekk

Tomekk Czw Cze 30, 2022 4:22 pm

"inlove" napisał(a): Jako że przetarg ma być jawny (konkurenci mają znać wysokość składanych ofert i dzięki temu będą mogli siebie przebijać "nie w ciemno"), to w gorszym położeniu stawia to Canal+, a w lepszym Viaplay. Ci drudzy bowiem będą mogli długo podbijać ofertę C+, aby ten wykosztował się jak najbardziej. A im więcej C+ będzie musiał wydać na Ekstraklasę, tym trudniej będzie mu potem pozyskać cokolwiek innego.
Ja bym na miejscu C+ zaryzykował i odpuścił ten przetarg (oczywiście nie bez walki, niech Viaplay się wykosztuje jak najbardziej, a zważywszy ile musieli wydać na Bundeslige i Ligę Angielską, to po takich 300 lub więcej milionach na Ekstraklasę, naprawdę nieprędko cokolwiek zacznie im się zwracać).
A że te prawa do naszej kopanej są na (tylko) 4 lata, to przez ten czas będzie można się przekonać, na ile Ekstraklasa miała wpływ na bazę klientów. W tym czasie lepiej także już zawczasu poprzedłużać prawa choćby do WTA, w którym odnosimy sukcesy (Iga Świątek), czy tez powalczyć z Polsatem i TVP o prawa do innych dyscyplin. Na piłce nożnej naprawdę świat się nie kończy, byle nie kupować więcej praw do jakiegoś niszowego "padla", czy jak to się tam nazywa.

Owszem nie kończy się na piłce noznej ale gdyby odpuścili to będzie bardzo mało sportu. A jesli chodzi o tenis to C+ ma tylko WTA Tour. Nie mają praw do wszystkich turniejów. Owszem przetarg ma być jawny ale też podobno nie koniecznie wygra ten oferent który zaproponuje najwięcej pieniędzy. Odpuszczenie po walce to nie dobry pomysł. Bo z tego co się orientuje nie będzie prędko nowego przetargu na jakieś rozgrywki. Bo jak poczytałem to tak: Bundesliga w Viaplay do 2029 roku
La liga w Eleven i Canal + do 2026 roku
Ligue 1 do 2024 roku.
Seria A Eleven Sports ma do końca sezonu 23/24
Więc w przypadku odpuszczenia oferta sportowa była by bardzo mizerna i co z tego że pieniądze które były by wydane na Ekstraklasę można zaoszczędzić i zaproponować więcej na inny przetarg skoro do tego czasu sportu nie było by prawie wcale
Awatar użytkownika
Jury

Jury Pią Lip 01, 2022 6:38 am

Transmisje sportowe w stacjach kodowanych czy serwisach streamingowych to absurd. W TVP ekstraklasę mogłyby oglądać miliony a w C+ czy Viaplay oglądają co najwyżej tysiące widzów.
Awatar użytkownika
Tomekk

Tomekk Pią Lip 01, 2022 7:07 am

"Jury" napisał(a): Transmisje sportowe w stacjach kodowanych czy serwisach streamingowych to absurd. W TVP ekstraklasę mogłyby oglądać miliony a w C+ czy Viaplay oglądają co najwyżej tysiące widzów.

Bo większość ludzi wychodzi z założenia po co mam płacić za coś jak mogę oglądać za darmo.
Swoją drogą przecież nigdy Ekstraklasa czy dawna 1 Liga nie była pokazywana w całości w TVP mam tu na myśli transmisje wszystkich spotkań.
TVP jeszcze nie jest gotowe finansowo zwłaszcza by pokazywać Ekstraklasę w całości. Technicznie też nie jest gotowa. Z tymi milionami to trochę przesadziłeś miliony to jedynie jakieś hitowe mecze jak Lech-Legia czy Raków-Pogoń ale mecze druzyn z dołu tabeli miliona by nie przekroczyło. Obawiam się jakby Ekstraklasa była by w TVP Sport to mogło by się skończyć tak że hit kolejki w tzw. tv otwartej a pozostałe spotkania w kanałach premium lub płatnej platformie.Aby mogli coś na tym zarobić bo wpływy a abonamentu i przychody z reklam nawet w połowie nie pokryły by kosztów sygnału. A w budżecie Państwa nie ma na to kasy. Sublicencja to jest jedyna szansa na Ekstraklasę w TVP.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 91 gości