WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
ayy

Emitel przygotowuje się na DVB-T2/HEVC. „Projekt na większą skalę niż wyłączenie analogu”

ayy Wto Paź 19, 2021 8:08 am

Fajnie, kolejne tony elektro śmieci bo ludzie muszą zmienić telewizory albo dekodery
Awatar użytkownika
Gosc

Re: Emitel przygotowuje się na DVB-T2/HEVC. „Projekt na większą skalę niż wyłączenie analogu”

Gosc Wto Paź 19, 2021 8:25 am

Nikt niczego nie musi, może uwolnić się od otumaniającego pudła.
Awatar użytkownika
anna

Re: Emitel przygotowuje się na DVB-T2/HEVC. „Projekt na większą skalę niż wyłączenie analogu”

anna Wto Paź 19, 2021 9:06 am

Oczekuję, że DVB-T2 będzie polegało na tym, że wszystkie kanały będą w rozdzielczości 1080p (nie 576i, nie 576p i nie 1080i jak teraz).
Awatar użytkownika
nik1974

nik1974 Wto Paź 19, 2021 12:09 pm

"anna" napisał(a): Oczekuję, że DVB-T2 będzie polegało na tym, że wszystkie kanały będą w rozdzielczości 1080p (nie 576i, nie 576p i nie 1080i jak teraz).
No własnie.Zgadzam się z Tobą.
Awatar użytkownika
LoL

LoL Wto Paź 19, 2021 1:13 pm

wymiana bardzo drogiego telewizora DVB-T na DVB-T2 na koszt Emitela, czy tego kto to wymyślił?
Awatar użytkownika
zxcvb1234

zxcvb1234 Wto Paź 19, 2021 1:26 pm

Będzie odpływ abonentów pay tv
Awatar użytkownika
Cross50

Cross50 Wto Paź 19, 2021 1:58 pm

Wszystko pieknie...tylko zeby wraz ze zmiana standartu nadawania poprawila sie oferta kanalow...bo jak dotat to dno i wodorosty...
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Wto Paź 19, 2021 6:39 pm

Nie bardzo rozumiem co ma zmiana standardu emisji i uwolnienie pasma 700 MHz do zmian w systemach antenowych. To nie fale długie, że maszt jest indywidualnie dostrajany do częstotliwości emisji.
Awatar użytkownika
DO EMITELA

DO EMITELA Wto Paź 19, 2021 7:52 pm

NIECH BĘDZIE ZWIĘKSZONY ZASIĘG MUX 5 Z NADAJNIKA CZĘSTOCHOWA-WRĘCZYCA WIELKA
Awatar użytkownika
radiohobbysta

radiohobbysta Pią Paź 29, 2021 7:56 pm

@miś społeczny
Każda większa zmiana częstotliwości nadawania wymaga zmiany anten. Jest to szczególnie istotne w przypadku anten nadawczych. Odbiorcze mają w tym względzie większą "tolerancję", natomiast niedopasowanie anteny nadajnika do częstotliwości nadawania powoduje, że część sygnału zamiast być emitowanym przez antenę "wraca" do nadajnika, co może spowodować uszkodzenie stopnia końcowego nadajnika. Z tego samego powodu musimy w samochodach dostrajać antenę CB radio, a tej od odbioru "zwykłego" radia - nie.
Awatar użytkownika
Maxer

Maxer Sob Lis 13, 2021 2:36 pm

ja pojde do media expert, bo oni tam mają dobrą pomoc, zawsze dobrze mi doradzali co do telewizorów i wiem że tym razem nie zawiodą
Awatar użytkownika
cireon

cireon Pon Lis 15, 2021 1:53 pm

Polecisz mi jakiś telewizor od nich? Głównie pod gaming ale właśnie też żeby miał odbiór tego dvbt-2. Myślałem nad LG NANO883PB 65 cali
Awatar użytkownika
Jura

Jura Pią Lis 26, 2021 10:19 am

Cireon - te LG są świetne, też je widziałem w Media Expert, jeśli dodatkowo myślisz o grach a nie tylko telewizji to będziesz zadowolony na 100%, do samej TV? Też :)
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości