WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Toqus

Re: Eska wyprzedziła Jedynkę. Rekordowo niska słuchalność Trójki

Toqus Pią Wrz 14, 2018 6:32 pm

Ja słucham eskę, ale eska także się popsuła, zlikwidowali global listę, z gorącej 20 granej 5 razy w tygodniu zrobili ,, podwójną gorąca dwódziestką" czyli taką gorącą 40, niby fajnie, ale te godziny to porażka, trwa od 16.00 do 19.00 i jest tylko niedzielę. A te godziny to o wiele za wcześnie, powinna być o 17.00 czy najlepiej o 18.00. No i nie ma już super prowadzącego płotka. W tygodniu grają cały czas mieszankę różnej, to trochę słabo, przydałyby się jakieś tematyczne programy z piosenkami np. Godzina z nowościami, czy godzina z rapem czy pop, to samo dotyczy też eska tv. No ale i tak jest dobrze w porównaniu z radiem trójka, to to dopiero jest beznadzieja, to dopiero słabe radio.
Awatar użytkownika
Siła Muzyki

Siła Muzyki Pią Wrz 14, 2018 9:54 pm

Po prostu w RMF każde wejście na antenę jest szlifowane do nieskończoności - słychać perfekcje na antenie. ZET wszystko kopiuje, ale słychać ich nieudolność. Jingle Radio ZET i już miały przywrócić w słuchaczach wspomnienia ze złotych, dobrych czasów Zetki ? Zamiast Pana Nosela, wtedy były prawdziwe osobowości i programy, np. P. Wołoszańskiego, Pani Pawlikowskiej
Awatar użytkownika
Tysolkkkk

Tysolkkkk Pią Wrz 14, 2018 10:10 pm

Jedynka najniżej w historii , PR 24 po zachwytach wzrostu do 0,6 % spadła do 0,4 czyli na granicy błędu statystycznego.
Polskie Radio 24 miało wsparcie mocnego internetu. Było obecne z przytupem na Tweeterze, miało własną stronę www. Teraz, po scaleniu redakcji, jakiejś wewnętrznej reformie, jest straszny bajzel, wielu audycji nie ma w formie podcastów, albo opracowują je ignorancji. Błędy, pomylone nazwiska, daty, fakty. To niestety widać, a rozpoznawalność PR24 maleje z tygodnia na tydzień, radio szoruje o glebe... Jestem ciekawy, czy ktoś jeszcze zbliży się do wyników, gdy naczelnym był Paweł Badzio????
Awatar użytkownika
Żuraw

Żuraw Pią Wrz 14, 2018 10:51 pm

Sławek! Ja pierdziu!
I tobie jeszcze za to płacą. Jesteś WIELKI!

Dla tych co nie wiedzą:
- Sławek jest kierownikiem zetki i super kumplem Andrzeja, czyli kierownika kierowników z żurawiej.
- Kuplami są też Kamil (ten od mielo-radia - 0,8%), Zelmer (stary mikser co się nie zna na muzyce) i Iwona (chiili nic - ok. 0,3%)
Awatar użytkownika
Wincyj wincyj

Wincyj wincyj Pią Wrz 14, 2018 10:57 pm

"adam" napisał(a): Więcej bezgłosia Anny Gacek, więcej polityki i reklam, a będziecie bić kolejne rekordy...

No co Ty?! A kto będzie grał miesiącami kawałki z tych samych płyt? Kto będzie robił konferansjerkę na Męskim *raniu?
Wincyj Gacek, Metza, Stelki, patronatów medialnych, playlisty, piosnek dnia itp. Więcej komercji pod płaszczykiem misji - to musi się udać! Przecia RMFowi, ZETce, Esce się udaje, więc trzeba przeszczepiać wzorce na Myśliwiecką i wywalać wartościowe audycje autorskie albo gmerać w ich treści. Po co Chaciński? Po co Ossowski? Po Zembrowski? Po co? Oni mają tylko masę lojalnych słuchaczy, którzy są gotowi zarywać noce dla ich audycji. Jednakże owi redaktorzy mają 2 poważne wady - nie wchodzą w *** ani dyrekcji (bez względu na to, z jakiego rozdania), ani tym bardziej korporacjom fonograficznym.
Zaorać i posadzić las... przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek.
Awatar użytkownika
Adblock

Adblock Pią Wrz 14, 2018 10:59 pm

"Piotr" napisał(a):
"Tg" napisał(a): Trójka to było wymarzone radio dla ludzi inteligentnych. Traktowane po staremu mogło być odskocznią od tych stacji, które są zawalone reklamami środków na grzybicę pochwy, upławy i gazy. Byłaby z tego gigantyczna kasa, bo za reklamy premium się płaci.

Ale nie, lepiej rozwalić, "ja czasem słucham radia w samochodzie, więc na pewno będę wiedział, jak się robi radio"

Gratulacje!

Nie ma i nie było w trójce reklam premium. W niej właśnie króluje grzybica pochwy i upławy, i to w ilościach kompletnie niestrawnych. Przestałem włączać trojkę rano bo od 6:50 do 7:30 - kiedy słuchałem przez wyjściem z domu - reklamy i komunikaty sponsorów stanowiły większą część czasu antenowego. Nawet stacje komercyjne rozumieją, ze nie można zarzynać programu takimi dawkami reklam. Włączam rano muzo i jest lepiej. A ze prowadzący to przygłupy... trudno.

Playlista od kilkunastu lat brzydko pachnie pasmem reklamowym...
Awatar użytkownika
Muzyka z butiku

Muzyka z butiku Pią Wrz 14, 2018 11:04 pm

"Tosia" napisał(a): Oj tam, oj tam. Podobno pani redaktor Gacek ma wspaniały gust muzyczny (tak uświadomiono mnie na forum "ratujmy trójkę"). Prawdopodobnie daje jej to legitymację do koszmarnego "rerania" na antenie o najróżniejszych porach. Trójkowy Znak Jakości???

Słyszę Gacek - myślę przegląd nagłówków magazynów muzycznych, modowych oraz materiałów promo z dużych wytwórni. Dla mnie zero odkryć muzycznych, pasji szukania i dzielenia się nimi - w czasach, w których bez problemu można sięgać po muzykę z drugiej strony globu. Rany, tyle świetnej muzyki powstaje każdego roku a red. Gacek tylko to, co już przefiltrowane przez media... Dla mnie to trójkowe antydziennikarstwo muzyczne... Idealna do ramówki RMFu...
Awatar użytkownika
Zdziwiony

Zdziwiony Pią Wrz 14, 2018 11:35 pm

Ciekawe, że spadek o 1,9 p% to mniej niż 1,3 wg autora.
Awatar użytkownika
wychowana przez Trójkę

wychowana przez Trójkę Pią Wrz 14, 2018 11:51 pm

Od dziecka słuchałam Trójki. Tylko Trójki. Zmieniłam częstotliwość ze wstydu. Tęsknię za audycjami autorskimi, muzyką, klasą tego radia.
Miałam taką możliwość, jako słuchaczka.
Współczuję dziennikarzom, którzy nie mają wyjścia i muszą tam trwać.
Awatar użytkownika
hejnalik

hejnalik Sob Wrz 15, 2018 12:42 am

"Żuraw" napisał(a): Sławek! Ja pierdziu!

Dla tych co nie wiedzą:
- Sławek jest kierownikiem zetki i super kumplem Andrzeja, czyli kierownika kierowników z żurawiej.
- Kuplami są też Kamil (ten od mielo-radia - 0,8%), Zelmer (stary mikser co się nie zna na muzyce) i Iwona (chiili nic - ok. 0,3%)

ja pierdziu, oprócz Iwony i Andrzeja, ekipa z Jedynki, ja pierdziu
Awatar użytkownika
janusze w natarciu

janusze w natarciu Sob Wrz 15, 2018 3:13 am

"Karol" napisał(a): No raczej się nie zdziwię jak Czesi zrobią Armagedon w Radiu ZET.Bo są kolosalne różnice jeśli chodzi o format,muzykę itp. w stosunku do RMF FM. W gigancie z Krakowa format jest HOT AC i tutaj dominacja jest nowych utworów + piosenek z ostatnich 10-20 lat,gdzie dodatkowym współczynnikiem jest muzyka taneczna i słuchacze chcą,aby każdy znajdzie coś dla siebie.Natomiast w ZETce jest mało muzyki tanecznej lub praktycznie nie ma.Gdyby nie likwidacja ZET Dance to prym jeszcze byłby udźwigniony,ale nie bo trza robić renament. i niszczyć jak ulał. Na dodatek jakby ich lista przebojów byłaby codzienna to z POPListą mogli by wygrać rywalizację o słuchacza,bo jak na razie to jest przegrana,bo jedynie może rywalizować z Hop Bęc,która jest obecnie co tydzień. I tutaj zmieniłabym częstotliwość nadawania na codziennie i na nazwę "Liga Hitów",kto wie może stanie się.........

Jak juz chcesz komentować to naucz się formułować myśli i pisać po polskiemu, cebulo
Awatar użytkownika
elektro

elektro Sob Wrz 15, 2018 3:22 am

Dla tych co nie wiedzą:

Może i ostro ktoś poszedł, ale prawdę napisał. Kto zna dobrze prezesa tego spokojna kiesa. Wszyscy oni wzajemnie się wspierają. W kolejnej robocie znów jeden będzie wciągał drugiego. A S. może nawet zarządzać elektrownią. No i co z tego, że się nie zna? Wielkie mi co.
Awatar użytkownika
zosia

zosia Sob Wrz 15, 2018 10:16 am

"elektro" napisał(a):

Dla tych co nie wiedzą:

Może i ostro ktoś poszedł, ale prawdę napisał. Kto zna dobrze prezesa tego spokojna kiesa. Wszyscy oni wzajemnie się wspierają. W kolejnej robocie znów jeden będzie wciągał drugiego. A S. może nawet zarządzać elektrownią. No i co z tego, że się nie zna? Wielkie mi co.

o matko i córko, jak zacznie zarządzać elektrownią, to wysadzi w kosmos nie tylko ZET ale i cały świat, pakujmy się
Awatar użytkownika
BRAK SŁÓW

BRAK SŁÓW Sob Wrz 15, 2018 10:55 am

Jak publiczne radio dba o słuchaczy i słuchalność ?? Kto odpowiada za prowadzenie internetowej strony " Ludzie polskiego radia" i dlaczego brakuje tam naprawdę ważnych informacji ?? Kto przyzwala na taką marginalizację prawdziwych radiowych pasjonatów i talentów z pięknym radiowym głosem ? ? Pytam konkretnie o Trójkę, jako słuchacz tej anteny. Już od dłuższego czasu zwróciło to moją uwagę i pewnie nie tylko mnie zastanawia, że chcąc przeczytać /dowiedzieć się o ludziach tworzących zespół Trójki, w opisach są aż tak zastanawiające różnice.........

Kiedy klikam na nazwisko red. Marcin Pośpiech- wyświetla się tylko " Redakcja Aktualności Programu III.", a przecież od innych odróżnia go nie tylko to, że pracuje w Trójce od prawie 10 lat, ale przede wszystkim to, że to dziennikarz wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami, w tym międzynarodową, którą pochwalić się mogą naprawdę nieliczni polscy dziennikarze.

Zastanawia mnie więc również i to, że kiedy na internetowej stronie Trójki w wyszukiwarkę wpisuję " Marcin Pośpiech nagroda" wyświetla się informacja " Brak Wyników"...A przecież mimo młodego wieku, ten dziennikarz ma naprawdę duży dorobek dziennikarski . Za dokument radiowy został nagrodzony nie tylko bardzo prestiżową nagrodą przez międzynarodową organizację skupiającą nadawców radiowych i telewizyjnych, ale jest również laureatem polskich nagród !!

Ten dziennikarz w Trójce jest od 2009 roku.gdzie znalazł się jako laureat konkursu „Grasz o staż”. To finalista nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2012 roku.- za audycję "Uchodźcy - otwarta rana Gruzji".

Następnie w 2013 r. roku został finalistą konkursu organizowanego przez Międzynarodową Unię Radiową i Telewizyjną (URTI) za reportaż "Cypr - druga strona raju". Ponadto w 2017 r., z naprawdę wielu dziennikarzy, został nominowany w kategorii "AkumulaTOR" w 11. Plebiscycie MediaTory. W tej kategorii studenci dziennikarstwa nagradzali dziennikarzy za optymistyczny przekaz w mediach i ładowanie pozytywną energią.
Na uwagę zasługuje, że MediaTory to konkurs, w którym studenci dziennikarstwa z całej Polski nagradzają dziennikarzy i ludzi mediów. W 11 edycji MediaTorów do głosowania uprawnionych było ponad 10 tysięcy studentów z 22 uczelni wyższych !!

Zgodnie z uzasadnieniem, nominacja przyznana została "za dynamiczną i przyjazną atmosferę tworzoną w studiu, która przenika przez mikrofon. Za umiejętność prowadzenia merytorycznych rozmów, których tematy mogą dotyczyć zarówno polityki, jak i odkrywania odległych regionów. Za wciągające opowieści o podróżach w najdalsze zakątki świata, wzbogacone ciekawostkami i anegdotami."

W wykonaniu tego dziennikarza perełkami są audycje Trójki z cyklu " Trójka -jesteśmy połączeni". Przepiękne oddanie atmosfery takich miast jak Wenecja, Chicago czy Singapur, ale też innych.

O godz. 8. 45 w piątki, razem z red. Ł. Karustą, prowadzi Audycję pod-Różną. Czas antenowy tej bardzo ciekawej audycji jest niestety krótki. -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jako wysłannik Trójki relacjonujący uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. sprawdził się również w tak delikatnej materii jak tematy religijne. --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Z taktem i kulturą, ale przede wszystkim rzetelnie prowadzi audycje polityczne np. Puls Trójki, ale niestety nie ma swojego stałego dnia...

A jeśli chodzi i teraźniejszość, żeby zauważyć wyjątkowość i radiowy talent tego dziennikarza, wystarczy chociażby odsłuchać ZDZ3 z dnia 31.08. 2018 i porównać nadane wtedy 4 dziennikarskie relacje. Tego dnia w 4 różne miejsca w Polsce - Westerplatte, Tczew, Wieluń i Gliwice- zostało wysłanych 4 dziennikarzy Trójki. Tematem relacji było : "Gdzie rozpoczęła się druga wojna światowa ?" Red. M.Pośpiech został wysłany do Gliwic.W porównaniu z innymi, materiał nagrany przez red. Marcina Pośpiecha w wyróżniał się pod każdym względem i stąd nie bez przyczyny, tego dnia prowadzący ZD3 red. Michal Olszański, po wysłuchaniu relacji z Gliwic powiedział, że audycja została przedstawiona obrazowo !!!

Na stronie Zespół Trójki, klikając na nazwisko red. P. Wyżga ( pewnie sam przyzna, że raczej bez specjalnego/ wyrózniającego się dziennikarskiego dorobku ) od niedawna prowadzącego audycje w Trójce wyświetla się " Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Zajmuje się gospodarką i sprawami międzynarodowymi. Z radiem związany od 2000 r. Pracował w Radiu Grudziądz, toruńskim Radiu Sfera, Radiu Warszawa Praga. Od 2007 r. w biznesowej telewizji Grupy TVN".

Dlaczego więc są takie różnice w opisach ludzi radia ?? Ktoś wie ........??? P.S. Jeśli ktoś nie słuchał to naprawdę warto odsłuchać te audycje o Cyprze i Gruzji. Gdyby informacja o nagrodzonych audycjach była łatwo dostępna na stronie radia to radio miałoby mniej czy więcej słuchaczy ?? W poniedziałki ZD3 prowadzi red. M. Pośpiech. Natomiast 3 następne dni...red. P. Wyżga. Proszę porównać dorobek, warsztat dziennikarski i głosy...
Awatar użytkownika
nick

nick Sob Wrz 15, 2018 11:13 am

Armageddon na żurawiej to będzie jak Rumcajs odsprzeda Eurozet Gazecie Polskiej albo Fundacji Narodowej, a o tym się mówi coraz głośniej i tu i tam.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości