WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Wychodze z kina

Re: Eska wyprzedziła Jedynkę. Rekordowo niska słuchalność Trójki

Wychodze z kina Pon Wrz 17, 2018 12:35 am

"Rox" napisał(a): Mnie "za poprzedniego reżimu" niezbyt podobały się niektóre audycje , jak choćby chwalonego Strzyczkowskiego (którą uważałem za jałową i niezbyt śmieszną) czy brak konserwatywnej optyki w klubie Trójki, o legendarnej Annie Gacek która skarżyła się na pogarszające się warunki zakwaterowania na premierach płyt, nie wspominając. Ale jak to w Polsce, reforma sprawiła że jest jeszcze gorzej, jeśli chodzi o publicystykę w szczególności. Lisiecki rozmowy polityczne prowadzi jak polityk a nie jak dziennikarz. Poranny przegląd prasy gdzie pojawiały się kiedyś różne osoby z różnych środowisk, choćby Krytyki Politycznej, czy Kultury liberalnej, zlikwidowano. Mimo konserwatywnych przekonań po ostatnich zmianach częściej słucham publicystyki w tokfm niż w trójce. Warto też zauważyć że np. audycja poranek w tokfm , z Żakowskim, Lisem, Wołkiem i Kim to też swoiste getto.

Jeśli chodzi o muzykę to można w Trójce znaleźć jeszcze naprawdę ciekawe autorskie audycje tyle że o nieciekawych porach. W rozsądnych jest chyba tylko magiel Wagli.

... i to są odpowiednie kwalifikacje do Trójki - radia, które powinno - jak żadne inne - szukać debiutów, promować talenty, poszerzać horyzonty muzyczne:
Anna Gacek: "Rynek muzyczny się zmienia, dziennikarstwo muzyczne się kończy, a ja nie chcę być na tonącym okręcie. Nie będę w tym uczestniczyć ani na to patrzeć. Nigdy nie chciałam być trzydziestoletnią kobietą w krótkiej sukience biegającą z mikrofonem za nastoletnim muzykiem. Właściwie już nie robię wywiadów z debiutantami"
Awatar użytkownika
ton nadaje

ton nadaje Pon Wrz 17, 2018 1:32 am

„Udział PR 1 spadł najbardziej w zestawieniu - o 1,3 pkt. proc. do 7,1 proc.”, a kilka wersów wyżej informacja o tym, ze ZET spadło o 1,9 pkt. Wirtualne, przeczytajcie trzy razy tekst zanim opublikujecie.
Awatar użytkownika
PAD

PAD Pon Wrz 17, 2018 5:35 pm

Wiktor, przestań już nudzić.
Awatar użytkownika
Kacper3100

Kacper3100 Sob Wrz 29, 2018 10:42 am

"Tom" napisał(a): Najbardziej mi szkoda Zetki. Jak ktoś słucha radia na co dzień po kilka godzin dziennie to zauważy jak radio Zet różni się od innych komercyjnych stacji. Różnica polega przede wszystkim w muzyce. Zetka ma znacznie bogatszą play listę od RMF-u, a szczególnie od Eski. Zetka ponownie walczy o młodsze grono słuchaczy, co da się zauważyć w prezentowanej muzyce, ale ciągłe zmiany w określeniu swoje pozycjij na rynku radiowym w Polsce, odbijają się teraz czkawką w wynikach słuchalności.

I z tym się zgadzam. Zetka deklasuje konkurencję pod każdym względem. Nie wiem, co oni widzą w tych swoich eremefach czy eskach, w najgorszych stacjach, jakie są.
Awatar użytkownika
Bazyl

Bazyl Wto Paź 09, 2018 2:00 pm

"PiS da" napisał(a):
"Ewka" napisał(a): Dziś rano jechałam taksówką i była włączona trójka, której od dawna nie słucham. Myślałam że zemdleję z wrażenia kiedy Wojciech Mann zaczął szczebiotać z panem Matyszkowiczem, prawą ręka prezesa Kurskiego. To Mann jest teraz taki? Ciekawe

Pan Matyszkowicz jest człowiekiem, którego da się słuchać i z którym da się rozmawiać o książkach.

Matyszkowicza nie da się słuchać! Za czasów p. Nogasia często zapisywałem sobie tytuły książek, by je później odszukać i przeczytać. Od czasu gdy nastał ten bufon o charyzmie mokrego mopa nie zachęcili mnie do żadnej książki. Kolejną bzdurą jest to, że z nim można rozmawiać. Ciężko rozmawia się z kimś, kto wygłasza napuszony monolog odczytywany z kartki przygotowanej przez kogoś innego (gdy się czyta swój tekst wie się, co będzie dalej i używa się również mowie prawidłowych znaków przestankowych).
Awatar użytkownika
Bazyl

Bazyl Wto Paź 09, 2018 2:16 pm

"ton nadaje" napisał(a): „Udział PR 1 spadł najbardziej w zestawieniu - o 1,3 pkt. proc. do 7,1 proc.”, a kilka wersów wyżej informacja o tym, ze ZET spadło o 1,9 pkt. Wirtualne, przeczytajcie trzy razy tekst zanim opublikujecie.

ZET spadło o 13,8% (z 13,7% do 11,8%)
PR1 spadło o 15,5% (z 8,4% do 7,1%)

To tak jak na giełdzie - nieważne, że spółka X spadła o 100 zł co jest 1% a druga o 10 zł, ale jest to aż 10% jej poprzedniej wyceny. Bardziej spadła ta, której ubyło 10%, choć nominalne to mniej...
Awatar użytkownika
Tadeusz46

Tadeusz46 Nie Paź 14, 2018 3:18 am

"PiS da" napisał(a):
"Zaorać PR3" napisał(a): To świadczy tylko o tym, że Trójka przez lata nie była radiem, tylko SEKTĄ kodziarską. Kiedy chce się z tego tworu zrobić dobre radio, guru sekty rozkazuje wyłączyć odbiorniki. Jak dla mnie, to albo wypieprzyć tych wszystkich Mannówi Niedzwieckich i zbudować nowe radio albo zlikwidować.

Będzie to, że tak powiem, radio dla ciebie. I nikogo innego.

Zaorać, zlikwidować bo ktoś ma inny pogląd...
Czysty bolszewizm!
Awatar użytkownika
Nie ma fal nie ma fal nie ma fal...

Nie ma fal nie ma fal nie ma fal... Nie Paź 14, 2018 6:15 pm

"Tadeusz46" napisał(a):
"PiS da" napisał(a):
"Zaorać PR3" napisał(a): To świadczy tylko o tym, że Trójka przez lata nie była radiem, tylko SEKTĄ kodziarską. Kiedy chce się z tego tworu zrobić dobre radio, guru sekty rozkazuje wyłączyć odbiorniki. Jak dla mnie, to albo wypieprzyć tych wszystkich Mannówi Niedzwieckich i zbudować nowe radio albo zlikwidować.

Będzie to, że tak powiem, radio dla ciebie. I nikogo innego.

Zaorać, zlikwidować bo ktoś ma inny pogląd...
Czysty bolszewizm!

To radio to prywatny folwark polityczno-fonograficzny. Bardziej fonograficzny niż polityczny. Dla mnie nie ma znaczenia, czy dziennikarz jest konformistą w stosunku do kilku wytwórni czy do danej partii politycznej. Zaorać i posadzić las - będzie z pożytkiem dla wszystkich.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości