WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Nadred

Google TV czy Android TV? Nowy system operacyjny za około 300 zł

Nadred Sob Sty 29, 2022 9:37 am

11,111 tys. zł za telewizor? Mają rozmach, syny!
Awatar użytkownika
Wyborca PIS z Podkarpacia

Re: Google TV czy Android TV? Nowy system operacyjny za około 300 zł

Wyborca PIS z Podkarpacia Sob Sty 29, 2022 11:11 am

To jest reklama GOOGLE TV ten artykuł. Ogólne założenie jest takie 7 lat i zmiana systemu Zauważcie że wszystki telewizory posiadają funkcje Smart które przestaja być wspierane czyli czas na nowy tv
Awatar użytkownika
TT

TT Sob Sty 29, 2022 11:25 am

Powinna istnieć jakaś możliwość rozbudowy (wymienny moduł) funkcji Smart TV w telewizorach. Sprzęt jest obecnie sztucznie postarzany poprzez zarzucenie dalszego wsparcia technicznego i wycofywanie appek (i to często po 3-4 latach). Dodatkowo taki dziurawy system operacyjny potrafi być sporym zagrożeniem i wektorem ataku na naszą sieć lokalną i kolejne (znajdujące się w niej) urządzenia.
Awatar użytkownika
TxT

TxT Sob Sty 29, 2022 11:41 am

Wstrzymałbym się w tej chwili z zakupem Chromecasta. Google pracuje już od dłuższego czasu nad nową wersją urządzenia z obsługą kodeka AV1 (co okaże się dużo bardziej przyszłościową inwestycją/zakupem niż obecna generacja). Kodek AV1 jest już wykorzystywany (na kompatybilnych urządzeniach - np. wybranych nowych telewizorach) przez Netflixa.
Awatar użytkownika
Michał

Michał Sob Sty 29, 2022 3:00 pm

Cytuję: "W sklepach ze sprzętem elektronicznym można znaleźć coraz więcej telewizorów z systemem operacyjnym Google TV"
Doprecyzuje, bo auto chyba się nie orientuje w temacie - w Polsce tylko wybrane telewizory Sony mają Google TV.
Awatar użytkownika
Tomek

Tomek Sob Sty 29, 2022 5:18 pm

Nowe Philipsy które pokażą się w tym roku będą mieć wersję Androida 11, a obecnie sprzedawane mają Androida 10
Awatar użytkownika
~jajaja

~jajaja Sob Sty 29, 2022 8:04 pm

"TT" napisał(a): Powinna istnieć jakaś możliwość rozbudowy (wymienny moduł) funkcji Smart TV w telewizorach. Sprzęt jest obecnie sztucznie postarzany poprzez zarzucenie dalszego wsparcia technicznego i wycofywanie appek (i to często po 3-4 latach). Dodatkowo taki dziurawy system operacyjny potrafi być sporym zagrożeniem i wektorem ataku na naszą sieć lokalną i kolejne (znajdujące się w niej) urządzenia.

gdyby tak było to byś nie kupił nowego telewizora i by się akcjonariuszom zyski nie zgadzały
Awatar użytkownika
Trzeźwy

Trzeźwy Sob Sty 29, 2022 9:27 pm

A ja mam plazmę bez super hiper systemów. Obraz wciąż rewelacja. A jak chcę "Smart" to podpinam laptopa pod HDMI i oglądam co chce :)
Awatar użytkownika
hg

hg Nie Sty 30, 2022 4:08 pm

Brak gniazda sieciowego LAN jak dla mnie niestety dyskwalifikuje ten za pewne zacny sprzęt.
Awatar użytkownika
AndroidSsie

AndroidSsie Pon Sty 31, 2022 10:48 am

"Trzeźwy " napisał(a): A ja mam plazmę bez super hiper systemów. Obraz wciąż rewelacja. A jak chcę "Smart" to podpinam laptopa pod HDMI i oglądam co chce

zatem dolicz do ceny telewizora cene laptopa
Awatar użytkownika
pp

pp Pon Sty 31, 2022 12:11 pm

"TT" napisał(a): Powinna istnieć jakaś możliwość rozbudowy (wymienny moduł) funkcji Smart TV w telewizorach. Sprzęt jest obecnie sztucznie postarzany poprzez zarzucenie dalszego wsparcia technicznego i wycofywanie appek (i to często po 3-4 latach). Dodatkowo taki dziurawy system operacyjny potrafi być sporym zagrożeniem i wektorem ataku na naszą sieć lokalną i kolejne (znajdujące się w niej) urządzenia.

Z tego powodu warto przede wszystkim kierować się jakością obrazu i dźwięku, lub ewentualnie możliwościami podłączenia do urządzeń zewnętrznych. A do funkcji SMART dokupić taki Smart Box, który kosztuje max 300 zł.
Łatwiej bowiem co kilka lat wymienić taki smart boksik za 300 zeta niż telewizor za 5 tysięcy.
Awatar użytkownika
Elle

Elle Czw Lut 10, 2022 11:11 pm

"Trzeźwy " napisał(a): A ja mam plazmę bez super hiper systemów. Obraz wciąż rewelacja. A jak chcę "Smart" to podpinam laptopa pod HDMI i oglądam co chce

Też mam. Używam zamiast lustra.
Awatar użytkownika
Karol

Karol Pon Lut 28, 2022 9:20 pm

Ja mam TCLa z androidem tv i jestem zadowolony, szybko śmiga, zero zawiechy
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości