WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Komunikaty prasowe - dodaj własną informację. Poinformuj o swoim projekcie!!

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
sekisok
 

HP przyspiesza i upraszcza wdrażanie infrastruktury wirtualn

sekisok Wto Sie 30, 2011 1:28 pm

— HP zaprezentował HP VirtualSystem for VMware — najnowsze zoptymalizowane, gotowe do instalacji rozwiązanie infrastruktury wirtualnej dla przedsiębiorstw, które przyspiesza jej wdrażanie i stanowi podstawę przetwarzania w chmurze.
Wirtualizacja zyskuje coraz większą popularność, ale wielowarstwowa architektura sieci, rosnąca liczba maszyn ., nieelastyczna pamięć masowa, nieprzewidywalne obciążenia i obawy o bezpieczeństwo zwiększyły złożoność tego procesu i ograniczyły wdrażanie wirtualizacyjnych rozwiązań na dużą skalę. HP VirtualSystem for VMware ułatwia małym i średnim przedsiębiorstwom przezwyciężenie tych trudności, ponieważ obejmuje zwirtualizowane rozwiązania sieciowe HP, konwergentną pamięć masową HP, serwery HP BladeSystem, oprogramowanie HP Insight oraz usługi instalacji u klienta.
HP VirtualSystem, zbudowany w oparciu o infrastrukturę konwergentną HP, oferuje innowacje architektoniczne i usługi, które pozwalają wyeliminować złożoność wirtualizacji, skonsolidować infrastrukturę informatyczną i poprawić wydajność. Umożliwia to użytkownikom:
— zwiększenie mobilności maszyn . nawet o 40 procent, podwojenie przepustowości i ponad 500-krotne skrócenie czasu odtwarzania sieci po awarii(1), dzięki nowemu zwirtualizowanemu rozwiązaniu sieciowemu HP FlexFabric;
— zmniejszenie wymaganej pojemności o 50 procent, podwojenie gęstości maszyn .(2) oraz przyspieszenie wdrażania dzięki rozwiązaniu HP P4000 LeftHand i systemom pamięci masowej HP 3PAR;
— usprawnienie działania serwerów . dzięki serwerowi HP Insight Control for VMware vCenter™, który ostrzega administratorów oraz umożliwia zdalne zarządzanie i rozwiązywanie problemów;
— zharmonizowanie strategii wirtualizacji i inwestycji z celami biznesowymi z wykorzystaniem usług konsultacji, planowania, wstępnej integracji, wdrażania i pomocy technicznej takich partnerów jak HP Technology Services i HP ServiceONE.
„Wirtualizacja stała się preferowanym rozwiązaniem, ale wciąż istnieją przeszkody, utrudniające wdrażanie jej na większą skalę” — powiedział Paul Miller, wiceprezes działu serwerów, pamięci masowych i rozwiązań sieciowych dla przedsiębiorstw (Enterprise Servers, Storage and Networking) w HP. „HP VirtualSystem for VMware umożliwia uproszczenie i skalowanie wdrożeń wirtualizacji, co otwiera drogę do przetwarzania w chmurze”.
„Firmom potrzebne są rozwiązania umożliwiające przejście z odizolowanych fragmentów infrastruktury na pule zasobów, które mogą być współużytkowane i udostępniane jako usługi aplikacji w czasie rzeczywistym” — powiedział Gary Green, wiceprezes działu globalnych sojuszy strategicznych (Global Strategic Alliances) w VMware. „Rozwiązanie HP VirtualSystem for VMware już dziś ułatwia klientom sprawniejsze realizowanie projektów wirtualizacji oraz przejście na przetwarzanie w chmurze w przyszłości”.
Wymierne korzyści dla partnerów handlowych
HP VirtualSystem jest rozwiązaniem modułowym, które można łatwo zoptymalizować pod kątem firm średniej wielkości. Ułatwia to partnerom sprzedaż oraz umożliwia im szybsze osiąganie przychodów, dzięki usprawnieniu i uproszczeniu sprzedaży produktów oraz dostarczaniu zoptymalizowanych przez HP rozwiązań VMware.
Oprócz zaoferowania HP VirtualSystem for VMware, partnerzy mogą dostosowywać pakiety do wirtualizacji — HP Virtualization Smart Bundles. Są to zoptymalizowane konfiguracje, które zapewniają przewidywalną wydajność i zmniejszają złożoność poprzez modułowe składniki pozwalające zwiększać wydajność i pojemność w zależności od potrzeb.
Ceny i dostępność
Rozwiązanie HP VirtualSystem for VMware jest już dostępne w sprzedaży. Najtańsza wersja, która obejmuje infrastrukturę konwergentną HP, integrację fabryczną oraz pakiet pomocy technicznej przez trzy lata HP Support Plus 24(4), kosztuje 167 300 USD. Klienci mogą wykorzystywać dotychczasowe umowy licencyjne lub zakupić od HP zainstalowane fabrycznie licencje VMware.
Dodatkowe informacje znajdują się pod adresem www.hp.com/go/vs4vmware.
Więcej informacji o rozwiązaniach HP VirtualSystem, HP CloudSystem i HP Converged Storage można uzyskać na stoisku HP (nr 301) podczas konferencji VMworld® 2011.
W dniach 29 listopada–1 grudnia w Wiedniu odbędzie się jedna z najważniejszych konferencji dla klientów HP o nazwie HP DISCOVER. Jej uczestnicy dowiedzą się, jak rozpocząć wdrażanie koncepcji Instant-On Enterprise w swoich firmach.
Wróć do Najnowsze informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość