WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Gość
 

Innowacyjny pomysł, ale co dalej?

Gość Czw Kwi 21, 2011 12:27 pm

Witam. Już od dłuższego czasu pracuję nad pewnym całkowicie innowacyjnym produktem. Czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś kontakt z Urzędem Patentowym? Jak wygląda procedura zgłoszenia takiego zgłoszenia?
Awatar użytkownika
Gość
 

Re: Innowacyjny pomysł, ale co dalej?

Gość Czw Kwi 21, 2011 1:53 pm

Na początku powinieneś sprawdzić, czy nie naruszasz praw wyłącznych. Urząd Patentowy za zgłoszenie wynalazku pobierze opłatę w wysokości 550,00 zł. Po uzyskaniu patentu dochodzi kwestia opłaty za ochronę wynalazku. Patent jest udzielany na wynalazek, którym może być wytwór, sposób działania lub zastosowanie. Polecam skorzystanie z pomocy jaką oferuje platforma Polska Projektowa. Załatwienie wszystkich formalności dzięki ich pomocy powinno stać dużo prostsze.
Awatar użytkownika
Gość
 

Re: Innowacyjny pomysł, ale co dalej?

Gość Czw Kwi 21, 2011 6:49 pm

Czy sam mogę sprawdzić czy nie naruszam praw wyłącznych? A jeśli tak, to w jaki sposób?
Awatar użytkownika
Gość
 

Re: Innowacyjny pomysł, ale co dalej?

Gość Czw Kwi 21, 2011 8:33 pm

Oczywiście że możesz sam sprawdzić unikalność swojego. Jednym z miejsc gdzie gromadzone są krajowe oraz międzynarodowe zbiory dokumentacji i literatury patentowej są internetowe bazy danych Urzędu patentowego. Kolejnym biblioteka UP. Polecałbym jednak skorzystanie z pomocy rzecznika patentowego. Na platformie Polski Projektowej znajdziesz dane kontaktowe wielu rzeczników patentowych z terenu całej polski.
Wróć do Prawo autorskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości