[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Jak mierzy się słuchalność radia w Polsce?

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
takasytaucja

Re: Jak mierzy się słuchalność radia w Polsce?

takasytaucja Sob Paź 23, 2021 10:32 am

Mnie wielokrotnie badano na okoliczność słuchania radia. Wśród dostępnych opcji było Radio Jazz nie nadające już od nawet dwóch lat. Zwracanie uwagi nie powodowało wykreślenia ich z dostępnych możliwości.
Awatar użytkownika
,abc

,abc Sob Paź 23, 2021 10:44 am

Tja, już się będę spowiadał jakiemuś pajacowi z całego dnia co robiłem.
Kogoś chyba powaliło.

- Słuchał pan radia?
- No, słuchałem.
- A jakiego?
- eski słucham.
- Co pan wtedy robił?
- Srałem

PiPiPiPiPi

Janusz2021-10-23 08:5

Faktycznie, nieźle kogoś powaliło, że wymyślił i napisał taki tekst. Cóż za wyrafinowany dowcip !!
Awatar użytkownika
Proste

Proste Sob Paź 23, 2021 10:45 am

jak wynika z badań nikt nie słucha Radia 357, Nowego Światu, new.once i WeszłoFM.

Bo badania dotyczą stacji FM.
Awatar użytkownika
Ijako

Ijako Sob Paź 23, 2021 10:50 am

I jak wynika z badań nikt nie słucha Radia 357, Nowego Światu, new.once i WeszłoFM.

No bo właściwie nikt nie słucha. Bo i kogo tam słuchać? Mareczka skrętacza?

Tak trudno zrozumieć, że te badania nie odnoszą się do stacji nadających w internecie.??? Takie stacje mają inną metodę badań.
Awatar użytkownika
Zuzak

Zuzak Sob Paź 23, 2021 10:54 am

,Tak, już się będę spowiadał jakiemuś pajacowi z całego dnia co robiłem.
Kogoś chyba powaliło.

- Słuchał pan radia?
- No, słuchałem.
- A jakiego?
- eski słucham.
- Co pan wtedy robił?
- Srałem

PiPiPiPiPi

A cóż to za lotny umysł wymyślił takie... coś? Poziom wpisu poniżej poziomu Rowu Mariańskiego.
Awatar użytkownika
Zex

Zex Sob Paź 23, 2021 11:03 am

I jak wynika z badań nikt nie słucha Radia 357, Nowego Światu, new.once i WeszłoFM.

No bo właściwie nikt nie słucha. Bo i kogo tam słuchać? Mareczka skrętacza?

A to RNŚ i R357 są obecne w FM????😳
Awatar użytkownika
Bart

Bart Sob Paź 23, 2021 11:04 am

Poziom zrozumienia słowa pisanego wśród Polaków jest bardzo niski, każdy chętnie zabiera głos, większość bez pojęcia, byle zaistnieć, kiedyś tacy ludzie ściągali majtki przed klasą z braku innych pomysłów i ciekawszej oferty, dzisiaj muszą się uzewnętrznić na forach puszczając bąki, pisząc byle bzdurę, załamka. Przyswójcie chociaż dwa fakty:
1. Badanie jest dobrowolne - jak ktoś nie ma ochoty opowiadać co robił albo odpowie nie pamiętam to ma prawo tak powiedzieć albo zakończyć badanie albo w ogóle nie brać w nim udziału,
2. Obejmuje stacje nadające na podstawie koncesji KRRiTV - więc nie obejmuje stacji internetowych
Awatar użytkownika
Albert

Albert Sob Paź 23, 2021 11:33 am

Moim zdaniem te badania nie są obiektywne, bo nie wierzę że aż 30%ludzi słucha jednej krakowskiej stacji, bardzo w to wątpię, jest tyle fajnych mniejszych stacji lokalnych z fajna muza i informacjami.
Awatar użytkownika
Wera

Wera Sob Paź 23, 2021 1:24 pm

Nie mierzy się w Polsce słuchalności i nigdy się nie mierzyło. Dotychczas mieliśmy ustawki
Awatar użytkownika
Xyz

Xyz Sob Paź 23, 2021 2:09 pm

"Bart" napisał(a):
2. Obejmuje stacje nadające na podstawie koncesji KRRiTV - więc nie obejmuje stacji internetowych

Badanie oglądalności bada kanały, które płacą Nielsenowi za bycie w panelu. I tam uwzględnia się stacje nadające na koncesji zagranicznej.
W artykułach o badaniu słuchalności nigdzie DUŻYMI LITERAM nie jest napisane, że bada się wyłącznie stacje odbierane przez fale FM i tylko na koncesji polskiej. W terenach przygranicznych można także słuchać stacji zagranicznych, które mają swoich słuchaczy w Polsce. Na falach długich, średnich i krótkich można znaleźć wiele innych rozgłośni zagranicznych. Stacje internetowe są obecne także na dekoderach telewizji kablowych i satelitarnych. 357, RNŚ i new.once są np. w boxie u Playa. Zresztą stacje internetowe jak 357 przewyższają merytorycznością i różnorodnością muzyki ubogość i miałkość naziemnych stacji komercyjnych. Nawet internetowe RMF24 przewyższa jakością swoje główne RMF FM. Dłuższe wywiady Mazurka, więcej informacji i bogatsza playlista - znikoma ilość reklam, brak głupawych konkursów smsowych, brak chichów i śmichów z sucharów internetowych. Aż dziw, że jest normalny RMF, który gra muzykę do słuchania i przekazuje informacje dla ludzi.
Jadąc codziennie autobusem do pracy mam okazję zobaczyć, co ludzie słuchają na swoich sprzętach przenośnych. Tam raczej radio FM nie pojawia się. Króluje YouTube i Spotify. Zresztą coraz trudniej znaleźć na rynku smartfon, który ma moduł FM.
Awatar użytkownika
Słuchacz

Słuchacz Sob Paź 23, 2021 2:36 pm

Dzwoni pani z ankietą, wymienia stacje z województwa: Radio Głos z Pelplina (którego w Trójmieście nie słychać), Radio Starogard itd. Odpowiadam, że słuchałem Radia Kampus. Okazuje sie, że nie mogłem go słuchać bo nie ma go na liście, a nie ma go na liście bo nie ma w regionie nadajnika. Przecież to jest absurd! Nie wydaje wam się, że w sytuacji kiedy jest już duża grupa ludzi wybierających radio przez interenet, warto jednak zmodyfikować ten system? A jeśli zadzownią teraz i powiem, że słucham Newonce, a później Dwójki to w badaniu będzie informacja, że słucham tylko Dwójki? Przecież to jest jakiś absurd.
Awatar użytkownika
Słuchacz

Słuchacz Sob Paź 23, 2021 2:37 pm

"Mieszko" napisał(a): Przecież wszystko zostało dokładnie opisane, ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem, to badanie jest bardzo dokładne, dokładniejsze niż pomiary telewizyjne, bo pokazuje świadome słuchanie, a nie włączenie tv żeby coś leciało, często bez świadomości jaki to program, jak często robią starsi ludzie, poza tym obejmuje stacje nadające npdst koncesji więc nie internetowe, próba jest bardzo duża, przekrój odpowiedni, badanie jest nawet dokładniejsze niż można było przypuszczać, ale każdy niezadowolony będzie je podważał, szczególnie oburzająca jest hipokryzja posłanki Lichockiej i prezes Kamińskiej, które dokładnie npdst tych samych badań zniszczyły Trójkę

Nie jest dokładne bo nie każdy pamięta czego słuchał dzień wcześnij, szczególnie jeśli często zmienia stacje w samochodowym radiu
Awatar użytkownika
Analityk

Analityk Sob Paź 23, 2021 6:24 pm

Dyskusja pod tym artykułem jasno dowodzi, że Polska to kraj debili, którzy nic nie kleja. Nawet nie trzeba tego badać!
Awatar użytkownika
beba

beba Sob Paź 23, 2021 6:26 pm

To jest dosyć jasne, że wyniki pojedynczego badania sondażowego (to samo dotyczy sondaży poparcia dla partii politycznych) nie mają żadnej wartości opisowej. Natomiast porównanie większej liczby badań robionych dokładnie tą samą metodą daje dużą wiedzę o trendzie i skali mierzonych wartości.

Kamińska miałaby zatem rację mówiąc, że to badanie nie dowodzi, że we wrześniu 2021 r. Trójki słuchało dokładnie 1,7% populacji, ale myliłaby się twierdząc, że badania Kantara nie dowodzi, że z Trójką stało się coś wielce fatalnego. Zresztą, nawet gdyby było to wyłącznie badanie rozpoznawalności marki, to znaczyłoby że w ciągu roku 2/3 słuchaczy przestało rozpoznawać markę Trójki.
Awatar użytkownika
kolak patolik

kolak patolik Sob Paź 23, 2021 6:45 pm

"Analityk" napisał(a): Dyskusja pod tym artykułem jasno dowodzi, że Polska to kraj debili, którzy nic nie kleja. Nawet nie trzeba tego badać!

Kraj sterowany przez guru PiSlamskiej sekty wyznaniowej.
Jak mawial klasyk: "ciemny lud to kupi"
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości