[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Jak mierzy się słuchalność radia w Polsce?

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Bolo

Re: Jak mierzy się słuchalność radia w Polsce?

Bolo Sob Paź 23, 2021 8:48 pm

"beba " napisał(a): To jest dosyć jasne, że wyniki pojedynczego badania sondażowego (to samo dotyczy sondaży poparcia dla partii politycznych) nie mają żadnej wartości opisowej. Natomiast porównanie większej liczby badań robionych dokładnie tą samą metodą daje dużą wiedzę o trendzie i skali mierzonych wartości.

Kamińska miałaby zatem rację mówiąc, że to badanie nie dowodzi, że we wrześniu 2021 r. Trójki słuchało dokładnie 1,7% populacji, ale myliłaby się twierdząc, że badania Kantara nie dowodzi, że z Trójką stało się coś wielce fatalnego. Zresztą, nawet gdyby było to wyłącznie badanie rozpoznawalności marki, to znaczyłoby że w ciągu roku 2/3 słuchaczy przestało rozpoznawać markę Trójki.

Próbujesz pisać "mądrze" ale najpierw dokonaj rozkładu: kto organizuje te "badania"? Ano konsorcjum rozgłośni prywatnych. I teraz opisz implikacje tego faktu
Awatar użytkownika
Radek

Radek Sob Paź 23, 2021 9:29 pm

Jestem fizykiem z 25-letnin stażem. Gdybym poszedł do mojego opiekuna na pierwszym roku studiów i zaproponował taka metodologię badań ilościowych zostałbym wyśmiany. Ale może w mediach takie coś przejdzie...
Good news jest taki, że prawdopodobnie jednak RMFu nie słucha 30% radiosłuchaczy!
Awatar użytkownika
Antek

Antek Nie Paź 24, 2021 8:55 am

Czyli całe te badania to pic na wodę, finansowane przez wielkie korpo które dziwnym trafem mają dobre wyniki
Awatar użytkownika
jurek

jurek Nie Paź 24, 2021 10:29 am

"Pawel" napisał(a): U mnie na podium PR24,PR1 i PiK.Dziekuje za pro i contra komentarze.

Te obecne "badania" to ja mogę przeprowadzić przy śniadaniu. Trójce zawsze ma spadać, a głupkowata komercha doić kasę. No i te Radia Bronki wiecznie w górę
Awatar użytkownika
qurty

qurty Nie Paź 24, 2021 11:51 am

Rozgłośnie radiowe, które nadają na FM można także słuchać w internecie, a nawet w telewizji. Czy nie powinno się w badaniach także uwzględniać tego?

Wydaje się, że badania są przeprowadzane należycie (tak wynika z artykuły) jednak warto już teraz zastanowić się nad aktualizacją metodologi.
Awatar użytkownika
Agata

Agata Nie Paź 24, 2021 12:19 pm

Tak, badania wykazują stopień rozpoznawalności radia. Tak, pokazują, że rozpoznawalność jedynki i trójki spada. Tak, jedynka i trójka zanikają w świadomości słuchacza.
Awatar użytkownika
Beba

Beba Nie Paź 24, 2021 3:41 pm

"Bolo" napisał(a):
Próbujesz pisać "mądrze" ale najpierw dokonaj rozkładu: kto organizuje te "badania"? Ano konsorcjum rozgłośni prywatnych. I teraz opisz implikacje tego faktu

Jak to się zatem stało, że ta "niezwykle niemiarodajna metoda badawcza" przez lata dawała samym tylko ogólnopolskim stacjom Polskiego Radia mniej więcej 20% udziału w rynku, a jeszcze w sierpniu 2020 roku była dla prezes Kamińskiej wystarczająco wiarygodna, żeby na jej podstawie zwolnić Strzyczkowskiego?
Awatar użytkownika
Kłamstwa Kamińskiej

Kłamstwa Kamińskiej Nie Paź 24, 2021 4:26 pm

Najlepsze jest w podważaniu badań przez Polskie Radio to, że na te same badania powoływały się jak trzeba było zwolnić niewygodnego dla nich dyrektora Strzyczkowskiego! Było 4,2%, które było za niskie i nawet w Senacie prezeska się na to powoływała! A teraz jest 1,7% w tych samych badaniach i nagle już są NIEWIARYGODNE. Tak samo Lichocka.
To niewiarygodne jak można być takim hipokryta i kłamcą. WIRTUALNEMEDIA Zapytajcie Polskie Radio czemu rok temu uznawali wyniki tych badań, a teraz nie?
Awatar użytkownika
O Magdalena

O Magdalena Nie Paź 24, 2021 5:52 pm

Czyli tak na prawdę to żadne badania. Znam wielu słuchaczy którzy słuchają wielu stacji radiowych przełączając pomiędzy stacjami. Tych którzy słuchają lokalnych stacji ale oczywiście rmf ma 30 proc. Skąd? Bujda na rysorach
Awatar użytkownika
Adam

Adam Pon Paź 25, 2021 7:08 am

Słucham tylko i wyłącznie Radia Zet. Najbardziej wiarygodne źródło informacji w Polsce!!
Awatar użytkownika
nowygdy

nowygdy Pon Paź 25, 2021 10:17 am

Raz na jakiś czas jestem ankietowany przez Kantar - wypełniam komputerowo dziennik słuchania radia. Codziennie zapisuje się informacje o miejscu przebywania, czasie słuchania "swoich" stacji. Staram się być rzetelny, co przychodzi mi (na razie ;) ) bez trudu, mimo wieku 70+. Zastanawiałem się nad inną formą pomiaru czasu słuchania - i nie potrafię wskazać. Słucham radia w domu i poza domem, w różnych miejscach. Najczęściej korzystam ze słuchawek podłączanych do smartfona i komputera, rzadziej z odbiornika internetowego, rzadko korzystam z sygnału analogowego, W trakcie badania nastawiam się na zapamiętywanie, kiedy słuchałem i której stacji, ale wobec dość schematycznego rozkładu czasu moich aktywności tym bardziej nie mam kłopotów z określeniem dokładnego czasu słuchania wszystkich trzech stacji, czy wskazania incydentalnego słuchania innego nadawcy. Nie mam powodu, by cokolwiek "ściemniać".
Mam wrażenie, że gros ankietowanych - tych wypełniających dzienniczek - to ludzie odpowiedzialni, skoro podejmują się takiej aktywności. Ciekaw jestem, czy p. J. Bierzyński krytykujący tę nieidealną metodę badania radiowego ma jakiś pomysł na inne formy badań radiowych?
Awatar użytkownika
TS

TS Pon Paź 25, 2021 3:11 pm

Hajdasz. Aha.
Awatar użytkownika
bodo

bodo Pon Paź 25, 2021 3:40 pm

"Słuchacz" napisał(a): Warto podkreślić że w sondażu są uwzględnione tylko stacje teoretycznie docierające do badanego przez FM. Nie są więc brane pod uwagę stacje internetowe np. Radio Nowy Świat, Newonce czy 357 czy te Dab+ jak Radio dlla kierowców. Dla mnie to bardziej badanie rozpoznawalności brandu niż faktycznej słuchalności.

Całkiem niedawno dzwoniła do mnie Pani z Kantar pytając o radio, jakiego słucham. W grę wchodziły w moim przypadku RNŚ, 357 i Dwójka oraz Chopin. Wszystkie zapisała, odnotowując pory w jakich słuchałem (Dwójka wtedy była u mnie na czele, bo trwał konkurs chopinowski).
Zatem chyba coś się zmienia i radia internetowe zaczęły być odnotowywane...
Awatar użytkownika
ajednaknikt

ajednaknikt Wto Paź 26, 2021 1:50 pm

"Proste" napisał(a): jak wynika z badań nikt nie słucha Radia 357, Nowego Światu, new.once i WeszłoFM.

Bo badania dotyczą stacji FM.
wystarczy wejść na stronę KBR i słuchalność -sieć - i jednak nikt nie słucha 357 cz RNS
Awatar użytkownika
marek

marek Pią Paź 29, 2021 10:00 pm

radio jest szlachetną form języka, a więc proszę o niepopełnianie błędów ortograficznych w komentarzach
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości