WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
PZ

Jak mierzy się słuchalność radia w Polsce?

PZ Sob Paź 23, 2021 8:02 am

Lichocka i Kamińska dwie specjalistki od radia od psucia radia. Podważają badania jakby same były wiarygodne .
Awatar użytkownika
Pawel

Re: Jak mierzy się słuchalność radia w Polsce?

Pawel Sob Paź 23, 2021 8:08 am

U mnie na podium PR24,PR1 i PiK.Dziekuje za pro i contra komentarze.
Awatar użytkownika
Janusz

Janusz Sob Paź 23, 2021 8:52 am

Tja, już się będę spowiadał jakiemuś pajacowi z całego dnia co robiłem.
Kogoś chyba powaliło.

- Słuchał pan radia?
- No, słuchałem.
- A jakiego?
- eski słucham.
- Co pan wtedy robił?
- Srałem

PiPiPiPiPi
Awatar użytkownika
Wolne media

Wolne media Sob Paź 23, 2021 9:03 am

"Próba badania Radio Track ma charakter losowy. Składa się z części reprezentatywnej dla całej populacji Polski w wieku 15-75 oraz nadreprezentacje dodatkowo zwiększające próbę w miastach ponad 100 tys. mieszkańców i aglomeracjach miejskich." To badanie jednak nie jest losowe.
Awatar użytkownika
Wolne media

Wolne media Sob Paź 23, 2021 9:05 am

Rozumiem że osoby powyżej 75 lat radia nie słuchają?
Awatar użytkownika
Wolne media

Wolne media Sob Paź 23, 2021 9:09 am

"nadreprezentacje dodatkowo zwiększające próbę w miastach ponad 100 tys. mieszkańców i aglomeracjach miejskich". A poznamy jaka to jest skala 1:2, 1:3, chialbym to wiedzieć?
Awatar użytkownika
Badacz

Badacz Sob Paź 23, 2021 9:14 am

Metoda absurdalna w dzisiejszych czasach. Pytanie w sondażu, jakich stacji się słuchało podczas całego dnia. Istnieje wiele rozwiązań do pomiaru pasywnego, ale nikt w Polsce nie jest tym zainteresowany….Ciekawe dlaczego - ja myśle, że w obecne wyniki nie wierzą też beneficjenci z udziałami po 30% Toż to nonsens, ale lepsze badanie oznacza inne wyniki :)
Awatar użytkownika
Xyz

Xyz Sob Paź 23, 2021 9:14 am

I jak wynika z badań nikt nie słucha Radia 357, Nowego Światu, new.once i WeszłoFM.
Awatar użytkownika
Słuchacz

Słuchacz Sob Paź 23, 2021 9:18 am

Warto podkreślić że w sondażu są uwzględnione tylko stacje teoretycznie docierające do badanego przez FM. Nie są więc brane pod uwagę stacje internetowe np. Radio Nowy Świat, Newonce czy 357 czy te Dab+ jak Radio dlla kierowców. Dla mnie to bardziej badanie rozpoznawalności brandu niż faktycznej słuchalności.
Awatar użytkownika
Mieszko

Mieszko Sob Paź 23, 2021 9:37 am

Przecież wszystko zostało dokładnie opisane, ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem, to badanie jest bardzo dokładne, dokładniejsze niż pomiary telewizyjne, bo pokazuje świadome słuchanie, a nie włączenie tv żeby coś leciało, często bez świadomości jaki to program, jak często robią starsi ludzie, poza tym obejmuje stacje nadające npdst koncesji więc nie internetowe, próba jest bardzo duża, przekrój odpowiedni, badanie jest nawet dokładniejsze niż można było przypuszczać, ale każdy niezadowolony będzie je podważał, szczególnie oburzająca jest hipokryzja posłanki Lichockiej i prezes Kamińskiej, które dokładnie npdst tych samych badań zniszczyły Trójkę
Awatar użytkownika

Sob Paź 23, 2021 10:10 am

„Trudno sobie wyobrazić, że osoba zapytana przez marketera przez telefon jest w stanie przypomnieć sobie jakiej stacji radiowej słuchała w dniu wczorajszym między godziną 11 a 11.15.” – pan „ekspert” ma bardzo ograniczoną wyobraźnię.
Awatar użytkownika
olo

olo Sob Paź 23, 2021 10:17 am

Przecież te obecne "wyniki" to kryminał
Awatar użytkownika
uji

uji Sob Paź 23, 2021 10:19 am

"Xyz" napisał(a): I jak wynika z badań nikt nie słucha Radia 357, Nowego Światu, new.once i WeszłoFM.

No bo właściwie nikt nie słucha. Bo i kogo tam słuchać? Mareczka skrętacza?
Awatar użytkownika
Xyz

Xyz Sob Paź 23, 2021 10:25 am

W badaniu nie uwzględnia się osób, które NIE SŁUCHAJĄ radia. Chciałbym wiedzieć w jakim przedziale wiekowym jest najwięcej niesłuchających radia. Badanie tylko enigmatycznie sugeruje, że 100% badanych słucha radia. Chciałbym, aby procenty przeliczyć na liczbę osób. Warto pochylić się nad niesłuchającymi i odpowiedzieć na pytanie, z jakiego powodu nie odnajdują nic dla siebie w bogatej ofercie radiowej?
Awatar użytkownika
MarcinK

MarcinK Sob Paź 23, 2021 10:29 am

No ale ja uwielbiam 357, słucham często. Poranek, lista357, co państwo na to, popołudniówka, mnóstwo wspaniałych, nienijakich radiowców - Łukawski, Stelmach, Gąsiorowski, Fusiarz, Strzyczkowski, Cichoński, Zozuń, mógłbym tak jeszcze powymieniać ......... BRAWO Radio357.
A badanie słuchalności nie mówi o niczym. . . z doopy jest.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości