WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Xyz

Jaki telewizor kupić w związku ze zmianą formatu? Rady UOKiK

Xyz Śro Paź 13, 2021 7:14 am

Proszę najlepiej podać, który dekoder DVB-T2 odbierze TVP 4K i HbbTV? Chyba te zabawki za 100 zł mają problem z TVP 4K, a z kolei kombajny z tunerem satelitarnym i z DVB-T2 od 500 zł wzwyż nie wspierają naziemnego HbbTV.
Awatar użytkownika
Czytelnik

Re: Jaki telewizor kupić w związku ze zmianą formatu? Rady UOKiK

Czytelnik Śro Paź 13, 2021 11:18 am

Argumentacja P. Stanisz: "W ramach tej zmiany sygnału treści będą w lepszej rozdzielczości, z wyższym HDR, będzie lepszy wybór, a wszystko zostanie ładnie i przyjaźnie podane z usługami OTT". Fakt, ten przekaz w 100% trafi do każdego seniora ;)
Awatar użytkownika
dvbt2

dvbt2 Śro Paź 13, 2021 11:19 am

Jeśli pan z Samsunga zamierza tłumaczyć 72 letniej mamie, że będzie miała "sygnał z wyższym HDR, przyjaźnie podany z usługami OTT" , oraz że to będzie dobra komunikacja, to życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
zmiany zmiany zmiany

zmiany zmiany zmiany Śro Paź 13, 2021 11:19 am

może lepiej pomyśleć o kolejnym kodeku h.266 (VVC)?
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Śro Paź 13, 2021 10:14 pm

"Wyższa jakoś obrazu i dźwięku" - przestańcie robić ludziom wodę z mózgów! Jakiego "dźwięku"? Przecież wiadomo, że za tą odpowiada głównie jakość głośników, a ta wiadomo jaka jest w telewizorach. Wyjściem nie jest też kupowanie kin domowych i soundbarów - kolejne zwoje kabli i kolejne piloty w domu. Nie każdy ma w domu tyle miejsca, by wstawić subwoofer w odpowiednie miejsce. Jaka może być dziś "lepsza jakość dźwięku"? 10 głośników zamiast 6? A może 20? No trzymajcie mnie, bo nie wytrzymam. Jeszcze raz zobaczę na tym portalu tekst o "wyższej jakości dźwięku" to wyp...dolę komputer przez okno.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Śro Paź 13, 2021 10:23 pm

Co ma telewizor wspólnego z systemem Dolby? To telewizor ma jakieś wyjścia głośnikowe? Może jeszcze 5.1? Myślałem, że za dekodowanie dźwięku kinowego odpowiada amplituner podłączany złączem optycznym lub HDMI. Ale nawet takie rozwiązanie mnie nie interesuje.
Miałem kiedyś kino domowe, które podłączałem poprzez Scart do telewizora. Jakość dźwięku (stereo) była dość dobra. Ale działało to tylko z telewizją naziemną. Po przejściu na dekoder Orange ta opcja przestała działać - wspaniały telewizor Sony nie wystawia na Scarcie sygnału audio pochodzącego ze złącza HDMI. I piękny dźwięk poszedł się je...ć. Takie zabezpieczenie, żebym czasami czegoś na nagrał na VHS z jakiejś wysokopłatnej stacji. Teraz, żeby powrócić do dobrego dźwięku musiałbym.... no właśnie co? Kupić kino z HDMI lub SPDIF?
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Śro Paź 13, 2021 10:25 pm

"zmiany zmiany zmiany" napisał(a): może lepiej pomyśleć o kolejnym kodeku h.266 (VVC)?

Tak. Zmiana systemu co roku (bo mniej więcej co roku wychodzi nowy kodek). Puknij się w łeb.
Awatar użytkownika
Annaa

Annaa Czw Paź 14, 2021 8:47 am

Nic zwyczajnie nie kupię, a to co posiadam wystawię i niech z tymi śmieciami robią co chcą !
Awatar użytkownika
xero

xero Sob Paź 30, 2021 3:47 pm

Teraz telewizory 4K są, przydałby się nowy kodek, który dałby możliwość oglądania telewizji na maksa. Ja nie dawno kupiłem nówkę Philips TV i jestem rozczarowany porównaniem jakości polskiej TV a Netflixem.
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości