WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Pan Roman

Jarosław Sellin: jeśli operatorzy płatnej tv nie przekażą Poczcie Polskiej danych klientów, złamią prawo

Pan Roman Śro Maj 24, 2017 12:26 pm

Ludzie się szybko zorientują, że jedna piąta, czy jedna szósta tej kwoty, którą płacą i tak co miesiąc na telewizję, platformę cyfrową, bądź telewizję kablową to nie jest istotne obciążenie

Jaka jedna piąta kwoty abonamentu płatnej telewizji ośle? Najwięcej jest branych abonamentów za 20-30 zł, czasem po 40 i 50. Większość klientów nie płaci za full wypas bo ich na to po prostu nie stać. Policz sobie cymbale, że to jest połowa, a jak to wprowadzicie to będzie podwyżka dwukrotna.
Awatar użytkownika
dh

Re: Jarosław Sellin: jeśli operatorzy płatnej tv nie przekażą Poczcie Polskiej danych klientów, złamią prawo

dh Śro Maj 24, 2017 12:36 pm

A jak tam panie Sellin z abolicją, którą pan obiecywałeś? Jakie to szczęście, że nie mam kablówki, a was niech PiS dyma.
Awatar użytkownika
uwaga generalna

Re: Jarosław Sellin: jeśli operatorzy płatnej tv nie przekażą Poczcie Polskiej danych klientów, złamią prawo

uwaga generalna Śro Maj 24, 2017 12:41 pm

- Abonament w Polsce nie jest zbyt wysoki w porównaniu z krajami, innymi krajami europejskimi i ludzie się szybko zorientują, że jedna piąta, czy jedna szósta tej kwoty, którą płacą i tak co miesiąc na telewizję, platformę cyfrową, bądź telewizję kablową to nie jest istotne obciążenie - uważa Sellin.

Otóż panie Sellin ludzie płacą za cyfrę lub kablówkę z własnej woli. A państwo pis chce zmusić ludzi do płacenia podatku na tzw. telewizję narodową. Na tym polega podstawowa różnica.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Śro Maj 24, 2017 12:43 pm

To nie chodzi o wysokość abonamentu. Kwestie wysokości, uciążliwości lub nie uciążliwości płacenia, to mogliśmy sobie omawiać w dawnych czasach.

Obecnie problem jest większy niż to, czy kogoś stać. Problem polega na przekonaniu milionów osób, że istnieje jakiekolwiek uzasadnienie moralne dla płacenia tej daniny.
Awatar użytkownika
Babcia Mówi

Babcia Mówi Śro Maj 24, 2017 1:02 pm

Jak oni chcą wprowadzić kolejną ustawę o abonamencie skoro ta przejściowa miała obowiązywać od czerwca, lipca a jeszcze nie wyszła z KPRM?
I po co wprowadzać tę pierwszą (z vacatio legis), która będzie rzekomo na kilka miesięcy, będzie kosztem i dla operatorów i dla poczty polskiej a od nowego roku będzie inny system i nic już tego zamieszania żadnej ze stron nie zrekompensuje.?

Na jedno przynajmniej minister odpowiedział, jak sobie wyobrażają reakcję suwerena? Suweren prawie nie zauważy podwyżki Faceplam
Awatar użytkownika
abc

abc Śro Maj 24, 2017 1:08 pm

Ja natychmiast rezygnuje z kablówki… 22 zł miesięcznie to jest bardzo dużo za 2 kanały plus kilka z powtórkami
Awatar użytkownika
jola

jola Śro Maj 24, 2017 1:08 pm

Ciekawe jak kablarze to ominą. Będzie telewizja jako dodatek do internetu czy inny pomysł?
Awatar użytkownika
gość

gość Śro Maj 24, 2017 1:10 pm

"Babcia Mówi " napisał(a): Jak oni chcą wprowadzić kolejną ustawę o abonamencie skoro ta przejściowa miała obowiązywać od czerwca, lipca a jeszcze nie wyszła z KPRM?
I po co wprowadzać tę pierwszą (z vacatio legis), która będzie rzekomo na kilka miesięcy, będzie kosztem i dla operatorów i dla poczty polskiej a od nowego roku będzie inny system i nic już tego zamieszania żadnej ze stron nie zrekompensuje.? Sądzę, że zamieszkanie i koszty zamieszania ich nie obchodzą. Po prostu chcą jak najszybciej wyciągnąć kasę dla tv Kurskiego.
Awatar użytkownika
OLO

OLO Śro Maj 24, 2017 1:11 pm

teraz jest łamane prawo ministrze.
Awatar użytkownika
precz z kurwizją

precz z kurwizją Śro Maj 24, 2017 1:19 pm

"Zwrócił też uwagę, że dostawcy płatnej telewizji za przekazywanie tych danych otrzymają dodatkowe wynagrodzenie. - Będzie też zachęta finansowa. Te platformy cyfrowe i telewizje kablowe za tę drobną usługę przekazywaną do Poczty Polskiej też będą miały drobny zysk - powiedział."

Jaki jest sens tworzenia TYMCZASOWEGO systemu ściągania abonamentu, który jest OBCIĄŻONY z złożenia kosztami?!? Jaki zatem będzie "zysk netto" z tego przedsięwzięcia? Chyba że #dojna zmiana kombinuje coś jeszcze.
Awatar użytkownika
SASIN słuchaj mnie

SASIN słuchaj mnie Śro Maj 24, 2017 1:21 pm

Ja od ponad roku nie mam nawet zaprogramowanych stacji TVP w telewizorze a co za tym idzie nie oglądam ich (raz oglądałem WIADOMOŚCI z propagandom sukcesu i to przeważyło ) , więc proszę się odpierwiastkować ode mnie.
Awatar użytkownika
gość

gość Śro Maj 24, 2017 1:33 pm

"precz z kurwizją" napisał(a): "Zwrócił też uwagę, że dostawcy płatnej telewizji za przekazywanie tych danych otrzymają dodatkowe wynagrodzenie. - Będzie też zachęta finansowa. Te platformy cyfrowe i telewizje kablowe za tę drobną usługę przekazywaną do Poczty Polskiej też będą miały drobny zysk - powiedział."

Jaki jest sens tworzenia TYMCZASOWEGO systemu ściągania abonamentu, który jest OBCIĄŻONY z złożenia kosztami?!? Jaki zatem będzie "zysk netto" z tego przedsięwzięcia? Chyba że #dojna zmiana kombinuje coś jeszcze.

Kombinuje coś jeszcze? Ano w ten sposób mogą dostać bazę danych, na podstawie której będą mogli ściągać para podatek. Proste jak drut.
Awatar użytkownika
rozbawiony socjalistami z piSSu

rozbawiony socjalistami z piSSu Śro Maj 24, 2017 1:37 pm

Naprawdę bełkot tego pana jest już tak niedorzeczny, że ręce opadają co plecie. Po dualizmie własnościowym w repolonizacji mediów, teraz odkrywa przed nami maluczkimi, że handlowanie danymi osobowymi jest legalne. Szkoda słów...
Jedna tylko mała uwaga: naprawdę pisowcy chcecie by was suweren pogonił ? Serio ?
Awatar użytkownika
WAD

WAD Śro Maj 24, 2017 1:40 pm

Dlaczego abonament ma być egzekwowany tylko od tych, którzy mają umowę z kablówką? Gdzie tu równość?
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Śro Maj 24, 2017 1:48 pm

"abc" napisał(a): Ja natychmiast rezygnuje z kablówki… 22 zł miesięcznie to jest bardzo dużo za 2 kanały plus kilka z powtórkami

Przykro mi, ale Ci nie wierzę. Nie zrezygnujesz, bo trudno rezygnuje się z przyzwyczajeń. Bardziej prawdopodobne jest, że wystawisz rachunek wyborczy tym, którzy Tobie chcą wystawić rachunek płatniczy.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości