WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Nick.What

Kantar o słowach Witolda Kołodziejskiego nt Radia Track: nieprawdziwe i podważające zaufanie do projektu

Nick.What Sob Mar 03, 2018 2:07 am

Kantar PR manager bełkocze. Nie moge uwierzyć,ale pierwszy raz zgadzam się z KRRITV. Radio Track jest archaiczne w 2018 a 4 duze gruoy radiowe w Komitetecie Badań Radiowych to ładne słowko na lobby majace wpływ na wyniki słuchalności. Kantar/Żenada
Awatar użytkownika
emo

Re: Kantar o słowach Witolda Kołodziejskiego nt Radia Track: nieprawdziwe i podważające zaufanie do projektu

emo Sob Mar 03, 2018 7:04 am

jeśli to lobby wpływające na wyniki słuchalności, to radio ZET chyba słabo lobbuje, skoro od lat odnotowują spadki. logiczne? dla mnie nie.
Awatar użytkownika
Dawid

Re: Kantar o słowach Witolda Kołodziejskiego nt Radia Track: nieprawdziwe i podważające zaufanie do projektu

Dawid Sob Mar 03, 2018 7:45 am

Uważam że nie da się ze 100% dokładnością odtworzyć ile i jakich stacji radiowych słuchałem w dniu poprzedzającym badanie z dokładnością co do kwadransa!Gdyby mnie zapytano w jakim dokładnie kwadransie słuchałem radia i jaka to była rozgłośnia to miałbym spore problemy.A przecież ankieter Millwardbrown musi wpisać w tabeli kwadransowej jaką stacje słuchałem i dokładnie czy była to godzina 12:10 czy np 12:20 albo 12:35.Poza tym dlaczego nie uwzględnia się preferencji najstarszych osób powyżej 75 roku życia na czym tracą głównie Jedynka,Maryja i Audytorium17...
Awatar użytkownika
Swordfish

Swordfish Sob Mar 03, 2018 11:08 am

A gdzie do tego uwzględniają słuchał iść stacji w sieci? I co to jest słuchalność danej stacji? Czy jak sam słucham z uwagą, czy jak coś brzęczy w pracy nie ustawione przeze mnie? A jak jadę autobusem do pracy i kierowca da głośniej swoją stację? Konia z rzędem, kto z uwagą wtedy słucha i notuje jaka to stacja? A jak przygłucha sąsiadka da na cały regulator różaniec, to respondent uwzględnia tą stację w badaniu?
Awatar użytkownika
Atol

Atol Sob Mar 03, 2018 12:32 pm

nigdy do mnie nikt z takim badaniem nie dzwonił, ani nie znam nikogo (a znam baaardzo dużo ludzi), którzy by znali kogoś kto brał udział w takim badaniu....
Awatar użytkownika
Rozbawiony

Rozbawiony Sob Mar 03, 2018 1:57 pm

Tiia..na pewno reklamodawcy będą mieli zaufanie do badań opracowanych przez opanowaną przez PiS KRRiT :D
Awatar użytkownika
sdddd

sdddd Sob Mar 03, 2018 2:08 pm

Radio Track, badający słuchalność na podstawie deklaracji "kiedy pan/pani słuchał tej stacji i o której godzinie", opiera się na metodologii pomiaru z epoki Króla Ćwieczka. Oczywiście fundatorami badania są stacje radiowe, które są zainteresowane status quo a nie potencjalną rewolucją i zmianą rankingów, które od razu przełożą się na przychody. Swoją drogą dziwne, że nikt nie zrealizował alternatywnego badania, weryfikującego ich wyniki poprzez pomiar elektroniczny.
Awatar użytkownika
Nowoczesna Gospodarka

Nowoczesna Gospodarka Pon Mar 05, 2018 10:20 am

Facet zachowuje się jak amator a nie wysokiego szczebla urzędnik państwowy. Ale jakość badania jaka jest każdy wie - od 15 lat grzeją (prawie) tego samego kotleta, utrzymują status quo, w tym czasie internet zmienił świat, Apple wypuściło iPhoen 8 a Musk wypuszcza chyba już 6 model leketrycznej Tesli...
Awatar użytkownika
Kłania się statystyka

Kłania się statystyka Pon Mar 05, 2018 1:42 pm

"Atol" napisał(a): nigdy do mnie nikt z takim badaniem nie dzwonił, ani nie znam nikogo (a znam baaardzo dużo ludzi), którzy by znali kogoś kto brał udział w takim badaniu....

Znam bardzo wielu ludzi, a nie znam Pana Atola, czy to dowodzi, że Pan nie istnieje? :-)
Awatar użytkownika
buba

buba Wto Mar 06, 2018 3:27 pm

do sdddd - pomysł fajny, ale kto miałby to sfinansować???
Awatar użytkownika
Banan1970

Banan1970 Czw Mar 08, 2018 2:48 pm

Oczywiście, że te badania są g.... warte. Kilkukrotnie wypełniałem tzw. Dzienniczek Słuchalności Stacji Radiowych. Oczywiście wpisywałem dane zgodnie z prawdą, ale gdyby ktoś chciał, to bezproblemowo mógłby wpisać, że cały dzień słuchał TOK FM albo przez cały dzień PR24 - w zależności od tego, której partii jest wyznawcą ;-)
Awatar użytkownika
Pani mądra

Pani mądra Pią Mar 22, 2019 10:03 am

KRRT wali ślepakami gdzie popadnie, a to w Nielsena, a to w Kantara i wszystkich oskarża o spisek. Tak ciężko zrozumieć, że spadki ich stacji zależą nie od badania a od zarządzania i własnych decyzji. Stacje lokalne? W ich nowym badaniu całkowicie znikną z rynku. RT póki co oddaje im hołd i ich ratuje, ale za chwilę znikną całkowicie.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości