WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
dobrzewiedzieć

Każdy kanał w kablówce sprzedawany osobno? "Pomysł oderwany od realiów rynku"

dobrzewiedzieć Pią Paź 07, 2022 6:49 am

"masowa sprzedaż kanałów w formie a la carte skomplikowałoby ofertę i sprawiłoby, że klienci zapłaciliby więcej"

Aha, a więc to dostawcy tak się martwią o nasze kieszenie... Hahaha!
Awatar użytkownika
Guru

Re: Każdy kanał w kablówce sprzedawany osobno? "Pomysł oderwany od realiów rynku"

Guru Pią Paź 07, 2022 7:19 am

Co za bzdury. W Kanadzie rząd narzucił sorzedaż a la carte i jakoś tam potrafią z tym żyć. Nikt tam już nie finansuje niechcianych gównianych programów. O kasę z reklam dla operatorów tu chodzi, nie o kasę widza. A już to "potężne" przedsięwzięcie związane z drukowaniem każdemu klientowi innej faktury to kompletna bzdura.
Awatar użytkownika
Gie

Re: Każdy kanał w kablówce sprzedawany osobno? "Pomysł oderwany od realiów rynku"

Gie Pią Paź 07, 2022 7:30 am

"Dodała, że sprzedawanie każdemu klientowi innej oferty kanałów to byłoby potężne logistyczno-księgowe przedsięwzięcie."

Potężne? Wystawić kilku milionom abonentów inny rachunek raz na miesiąc? Amazon czy inne sklepy internetowe wystawiają każdego dnia takie ilości rachunków i dają radę. Jakie przedsięwzięcie logistyczno księgowe? Wystarczy podzielić kanały na kategorie cenowe, koszyki. Kanały z najniższą oglądalnością kosztują x groszy za miesiąc. Z wyższą xx groszy. Chętnie oglądane 1, 2 zł. Wprowadzić zasadę że abonament nie może być niższy niż n[. 40-50 zł czyli klient musi uzbierać kanałów na minimum taką kwotę. O ile na satelicie takie coś może być nieopłacalne o tyle w kablówkach czy streamingu nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
tv

tv Pią Paź 07, 2022 8:29 am

Ja też wolałbym płacić tylko za kanały które oglądam a byłoby ich max 10. Czemu mam płacić za n-ty kanał powtórkowy Polsatu, którego i tak nie oglądam a mam wrzucony do pakietu, czy za to barachło od Winnickiego? Z tym już dawno powinni zrobić porządek.
Awatar użytkownika
Polak

Polak Pią Paź 07, 2022 8:35 am

Może i byłoby to zbyt ogromne przedsięwzięcie, ale też zwerfyikowałoby rynek, ile z tych kanałów tak naprawdę by przetrwało. Nie oszukujmy się, biorąc takie UPC i chcąc mieć wybrany kanał, to muszę brać najwyższy pakiet. Mam dostęp do ponad 170 kanałów, z czego regularnie oglądam maks 10-15. Gdyby była opcja, że za połowę ceny abonamentu miałbym tylko te kanały, to byłaby dla mnie super oferta. A tak... rezygnuje z TV, przechodzę do streamingu, gdzie ma te moje 10 kanałów, a pakiet kosztuje 20 zł, a nie 90 zł.
Awatar użytkownika
widz

widz Pią Paź 07, 2022 10:53 am

Co za bzdury te baby gadają. W dzisiejszych czasach to żaden problem logistyczny ani techniczny. Cały zachód tak ma i można tylko w polandii problem.
Awatar użytkownika
TxT

TxT Pią Paź 07, 2022 11:46 am

"Pomysł oderwany od realiów rynku"

Niestety to Wy, DIZONAURY, jesteście zupełnie oderwani od realiów. Ludzie mają już dosyć płacenia za 200 kanałów, z których do oglądania nadaje się może z 10.
Awatar użytkownika
Drumz

Drumz Pią Paź 07, 2022 1:38 pm

Za rok kończy mi się umowa na pakiet TV + internet, rezygnuję z TV. Mam najwyższy pakiet, i tak nie ma nic ciekawego, korzystam z 5-8 prorgamów max. Zostawiam sam internet i idę do aplikacji. Może jak ludzie zaczną rezygonwoać z kablówek, to nagle okaże się, że jednak rozwiązania "a la carte" jest korzystne?
Awatar użytkownika
kolis

kolis Pią Paź 07, 2022 2:11 pm

Z grubo ponad stu kanałów ogląda się u mnie jakieś 10. Jak by je kupić pojedynczo to by dużo taniej wyszło, bo by odpadł koszt tych stu odrzuconych.
Awatar użytkownika
quster

quster Pią Paź 07, 2022 2:40 pm

To jest wyłącznie kwestia czasu.
Awatar użytkownika
Gość

Gość Pią Paź 07, 2022 3:42 pm

I co? I nagle by się okazało że niewielu chce kanały powtórkowe?
A tak jak teraz jest "w pakiecie" to kilka kanałów głównych, a reszta powtórkowe albo nieciekawy kanały.
Awatar użytkownika
Kasia

Kasia Pią Paź 07, 2022 4:15 pm

Przestańcie już klepać głupoty o tym, że opłaty za tv w Polsce są jednymi z najmniejszych w Europie... Najmniejsse są tez nasze pensje. Poza tym to doskonały pomysł, w końcu stacje tv walczyłyby o klienta oferując lepsze programy.
Awatar użytkownika
Milka

Milka Pią Paź 07, 2022 5:12 pm

jestem za, mam ponad 200 kanałów, oglądam najwyżej 30, płacę za chyba ze 20 sportowych, a sport w tv w ogóle mnie nie interesuje
Awatar użytkownika
Kasia

Kasia Pią Paź 07, 2022 5:13 pm

O, z ulgą bym za TVP nie płaciła
Awatar użytkownika
Dostawca

Dostawca Sob Paź 08, 2022 12:59 am

Pomysł bardzo ciekawy. Myślę, że jest popyt. Mnie od razu kojarzy się z z komponowaniem własnej pizzy w pizzerii. Na tym przykładzie widać, że na pewno w gastronomii taka różnorodność w ofercie ma rację bytu.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości