WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Badań Marketingowych

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
kolis

Kościół a zakaz handlu w niedzielę. Polacy często robili zakupy w niedziele przed zmianą przepisów

kolis Sob Sie 17, 2019 8:51 am

Ten zakaz handlu powinien też dotyczyć sprzedaży gazet i innych rzeczy przed kościołem w niedzielę. Skoro wprowadzają go osoby wierzące, to mogli by zacząć od wprowadzenia go u siebie.
Awatar użytkownika
Michał Oleg

Re: Kościół a zakaz handlu w niedzielę. Polacy często robili zakupy w niedziele przed zmianą przepisów

Michał Oleg Sob Sie 17, 2019 9:49 am

Ależ redakcja "pręży muskuły" aby tylko nam udowodnić że zakaz handlu w niedzielę to zły pomysł. Uważam że to dobry pomysł bo zmieniło się w Polsce podejście do spędzania wolnego czasu. Ludzie zamiast siedzieć w galeriach handlowych więcej podróżują i spędzają ze sobą czasu. Pracuje w branży turystycznej i wiem coś o tym. Tak więc niedziela NIE dla handlu a dla turystyki :-)
Awatar użytkownika
Gimon

Re: Kościół a zakaz handlu w niedzielę. Polacy często robili zakupy w niedziele przed zmianą przepisów

Gimon Sob Sie 17, 2019 10:30 am

Mam nadzieje ze dadzą tej partii popalić i przywrócą niedziele handlowe bo to skandal!!! Niech Orlen który należy do PiS tez zamkną a zrobili ze stacji sklep spożywczy i monopolowy. Niech Pan Rydzyk zamknie swoją kawiarnie - skoro taka niedziela bez handlu
Awatar użytkownika
Gimon

Gimon Sob Sie 17, 2019 10:30 am

Mam nadzieje ze dadzą tej partii popalić i przywrócą niedziele handlowe bo to skandal!!! Niech Orlen który należy do PiS tez zamkną a zrobili ze stacji sklep spożywczy i monopolowy. Niech Pan Rydzyk zamknie swoją kawiarnie - skoro taka niedziela bez handlu
Awatar użytkownika
pocachontass

pocachontass Sob Sie 17, 2019 11:05 am

"Gimon" napisał(a): Mam nadzieje ze dadzą tej partii popalić i przywrócą niedziele handlowe bo to skandal!!! Niech Orlen który należy do PiS tez zamkną a zrobili ze stacji sklep spożywczy i monopolowy. Niech Pan Rydzyk zamknie swoją kawiarnie - skoro taka niedziela bez handlu

Orlen nie należy do PIS tylko do Skarbu Państwa, to że obecnie zarządzają nim politycy PIS tego nie zmienia.
Awatar użytkownika
wlad

wlad Sob Sie 17, 2019 1:56 pm

Zakaz handlu nie ma związku z kościołem. Zakaz handlu ma na celu pozwolić ludziom na spędzenie wolnego czasu razem. W wolną niedzielę nikt nie musi iść do kościoła.
Awatar użytkownika
Jasny Gwint

Jasny Gwint Nie Sie 18, 2019 11:09 am

"wlad" napisał(a): Zakaz handlu nie ma związku z kościołem. Zakaz handlu ma na celu pozwolić ludziom na spędzenie wolnego czasu razem. W wolną niedzielę nikt nie musi iść do kościoła.

Pozwolić? Chyba kazać. Niech ludzie robią co im się podoba, nikt nie powinien rozporządzać moim własnym prywatnym czasem.
Awatar użytkownika
Przykład

Przykład Nie Sie 18, 2019 2:10 pm

Niech właściciele np. Lidla otworzą swoje sklepiki w niedzielę w Niemczech zamiast rozpaczać nad zmniejszeniem spodziewanych zysków w Polsce spowodowanych "nieludzkim" ograniczeniem handlu.
Awatar użytkownika
Z życia

Z życia Nie Sie 18, 2019 2:13 pm

Miałem w firmie takich zwolenników handlu w niedzielę. Zaproponowałem, żeby pracowali w firmie w tym dniu - miny im mocno zrzedły! W handlu też pracują ludzie, którzy chcą mieć dzień wolny z rodziną.
Awatar użytkownika
rts

rts Nie Sie 18, 2019 2:30 pm

"Z życia " napisał(a): Miałem w firmie takich zwolenników handlu w niedzielę. Zaproponowałem, żeby pracowali w firmie w tym dniu - miny im mocno zrzedły! W handlu też pracują ludzie, którzy chcą mieć dzień wolny z rodziną.

W gastronomii też tacy ludzie pracują, ale władza ma ich w dupie.
Awatar użytkownika
nywa

nywa Pon Sie 19, 2019 5:36 pm

„ponad połowa ankietowanych (52%) robiła zakupy w przynajmniej kilka niedziel miesięcznie” - a niektórzy w 7 lub 8 niedziel.
Awatar użytkownika
Wert

Wert Pon Sie 19, 2019 5:38 pm

A w Niemczech jest już tak od wielu lat. Ledwo żyją ;-)
Awatar użytkownika
Analityk

Analityk Pon Sie 19, 2019 6:38 pm

Przecież zakaz handlu w niedzielę wprowadził Rząd po wpływem nacisku kościła, żeby wierni chodzili do kościołów.
Ale ludzi jest coraz mniej, którzy wierzą w ich gusła. Współczesna astrofizyka wyjaśniła definitywnie jak powstał Wszechświat i kiedy zginie. Tej wiedzy nie byłoo100
Awatar użytkownika
Analityk

Analityk Pon Sie 19, 2019 6:44 pm

Zakaz handlu w niedzielę wprowadził rząd PiS-u pod naciskiem ciemnego i zdegenerowanego kleru, który uważał, że ludzie będą chodzić do kościoła i taca będzie większa. Niestety nic takiego kler nie uzyskał. Przecież jak powstał Wszechświat i kiedy zginie to zostało dowiedzone przez współczesną astrofizykę. Zatem ciemnego luda jest coraz mniej.
Awatar użytkownika
Hey ho

Hey ho Czw Sie 22, 2019 2:41 pm

a mi tam dobrze bez możliwości robienia zakupów w niedzielę. Odpoczywa, a monopolowy mam na każdym rogu :3
Wróć do Badania Marketingowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości