WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Dla kolegi pytam

Kukiz o zwiększeniu kwoty polskiej muzyki w radiu: kierunek dobry, ale diabeł tkwi w szczegółach

Dla kolegi pytam Pią Sty 21, 2022 7:12 am

A czy będą odszkodowania za przymusowe słuchanie takich "artystów" jak Kukiz czy Martyniuk?
Awatar użytkownika
Guru

Re: Kukiz o zwiększeniu kwoty polskiej muzyki w radiu: kierunek dobry, ale diabeł tkwi w szczegółach

Guru Pią Sty 21, 2022 7:53 am

Na mnie ten polski kicz działa jak reklamy - od razu przełączam stację. Nie obchodzi mnie jak jest we Francji. Tam jedzą żaby, ale nie oznacza to, że my też mamy to robić. Już pominę, że porównywanie polskiego chłamu ze znaną na całym świecie kulturą francuską jest pozbawione sensu.
Awatar użytkownika
xxx

Re: Kukiz o zwiększeniu kwoty polskiej muzyki w radiu: kierunek dobry, ale diabeł tkwi w szczegółach

xxx Pią Sty 21, 2022 7:56 am

Suski - zakała polskiej polityki. Kukiz - człowiek bez politycznego honoru. I takie osobniki będą nakazywać ludziom czego mają słuchać? Komuna nawet nie była taka chamska w tym względzie.
Awatar użytkownika
Dizel

Dizel Pią Sty 21, 2022 10:00 am

"Guru" napisał(a): Na mnie ten polski kicz działa jak reklamy - od razu przełączam stację. Nie obchodzi mnie jak jest we Francji. Tam jedzą żaby, ale nie oznacza to, że my też mamy to robić. Już pominę, że porównywanie polskiego chłamu ze znaną na całym świecie kulturą francuską jest pozbawione sensu.

Jest wielu znakomitych polskich artystów grających świetny pop, rock, szeroko pojętą muzykę alternatywną ale jej po prostu nie znasz, bo nie słychać tego w radiu. Więc wyrażanie opinii że polska muzyka jest "polskim kiczem" to błędna ocena. Najpierw trzeba poszukać, posłuchać tego czego obecnie w radu nie grają a dopiero potem odnieść się do sprawy.
Awatar użytkownika
Pawel

Pawel Pią Sty 21, 2022 10:39 am

Chyba lepiej brzmialoby ilości polskiej muzyki a nie kwoty,która kojarzy się z kasą.
Awatar użytkownika
Moryc

Moryc Pią Sty 21, 2022 10:51 am

Po co polska muzyka, lepiej więcej Modern Talking czy innego Vengaboys jak w radiu bzdet.
Awatar użytkownika
eeee

eeee Pią Sty 21, 2022 11:07 am

"Dizel" napisał(a):
"Guru" napisał(a): Na mnie ten polski kicz działa jak reklamy - od razu przełączam stację. Nie obchodzi mnie jak jest we Francji. Tam jedzą żaby, ale nie oznacza to, że my też mamy to robić. Już pominę, że porównywanie polskiego chłamu ze znaną na całym świecie kulturą francuską jest pozbawione sensu.

Jest wielu znakomitych polskich artystów grających świetny pop, rock, szeroko pojętą muzykę alternatywną ale jej po prostu nie znasz, bo nie słychać tego w radiu. Więc wyrażanie opinii że polska muzyka jest "polskim kiczem" to błędna ocena. Najpierw trzeba poszukać, posłuchać tego czego obecnie w radu nie grają a dopiero potem odnieść się do sprawy.

Zgadzam się. Moim zdaniem polskie stacje radiowe nie do końca są zorientowane, czego tak naprawdę słuchają Polacy. Nie są też do końca na bieżąco ze współczesnymi trendami, jeśli chodzi o muzykę zagraniczną (np. popularnego wśród młodzieży koreańskiego popu w stacjach radiowych jest jak na lekarstwo). Za bardzo skupili się na promowaniu muzyki klubowej (i to jeszcze niezbyt wysokich lotów) i utworach z ostatniej dekady. Ja sam chciałbym, żeby grano też więcej polskich i zagranicznych utworów z lat 60. i 70.
Awatar użytkownika
.

. Pią Sty 21, 2022 12:16 pm

od rana między 8:00 -12:00 zespół Piersi, od 12:00 Paweł Kukiz solo, od 12:00 -16:00 Zenek Martyniuk, od 16:00 Doda Elektroda do 20:00
Awatar użytkownika
Reptilianin

Reptilianin Pią Sty 21, 2022 1:05 pm

Temat przykrywka. Jak się wali i gotuje, to wychodzi Suski, rzuca propozycję aby obowiązkowo jeść kukurydzę albo nosić brązowe skarpetki i przez parę dni odciąga uwagę od wtop. Chociaż po nich to już faktycznie można się spodziewać nawet takich samobójów.
Awatar użytkownika
Alek

Alek Pią Sty 21, 2022 3:06 pm

Kukiza muzyki nie słucham już od kilku lat jak się okazał delikatnie mówiąc zmiennym politykie. Tak samo nie korzystam z usług firm mających jakikolwiek związek z Pisem.
Awatar użytkownika
Alek

Alek Pią Sty 21, 2022 3:09 pm

Podejrzewam wzrost zainteresowania firmami z muzyką z netu - Spotify, nie wiem co tam jeszcze, Nikt rozsądny nie da sobie narzucić retoryki pisowskiej
Awatar użytkownika
Pollo

Pollo Pią Sty 21, 2022 5:16 pm

To ja proponuję nakaz jazdy wyłącznie polskimi samochodami i korzystania wyłącznie z polskiego sprzętu RTV/AGD dla parlamentarzystów. W 100%.
Awatar użytkownika
Brunok

Brunok Pią Sty 21, 2022 7:59 pm

Wina PiS
Awatar użytkownika
wera

wera Pią Sty 21, 2022 8:13 pm

Proszę o info- czy polska muzyka oznacza piosenki śpiewane po polsku? Czy ta polska muzyka ma brzmieć jak zagraniczna i wtedy jest światowo?
Prime-time oczywiście to się liczy a nie audycja pomiędzy 2 a 4 w nocy.
Awatar użytkownika
eeee

eeee Pią Sty 21, 2022 9:11 pm

"Alek" napisał(a): Podejrzewam wzrost zainteresowania firmami z muzyką z netu - Spotify, nie wiem co tam jeszcze, Nikt rozsądny nie da sobie narzucić retoryki pisowskiej

To, że Spotify jest popularny wśród Polaków jest też po części efektem działania stacji komercyjnych, które same doprowadziły do tego, że odpływają im słuchacze. Zresztą to i tak nie przejdzie. Lichocka skrytykowała pomysł Suskiego.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości