WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Komunikaty prasowe - dodaj własną informację. Poinformuj o swoim projekcie!!

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
sekisok
 

KULmixTURA 2011!

sekisok Wto Sie 30, 2011 10:55 am

Zbliża się największy wielokulturowy festiwal na Pradze! Już 4 września na ul. Brzeską i ul. Ząbkowską zawita praska KULmixTURA 2011! Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci przygotowało z tej okazji prawdziwą podróż na Półwysep Bałkański. Zapraszamy na wielokulturowe warsztaty na Podwórko Bałkańskie, do tradycyjnej serbskiej knajpy na Ząbkowską 6 oraz na wystawę ikon prawosławnych w klubogalerii W Oparach Absurdu.

Impreza stanowi inspirację do ukazania znaczenia wielokulturowości, przekazania wiedzy o innych kulturach, promowania postawy otwartej i kwestionowania stereotypów, jak również propagowania turystyki i kreatywnych form podróżowania. Jej celem jest przybliżenie historii, promocja kultury, sztuki oraz popularyzowanie dziejów poszczególnych krajów świata.
Już wkrótce Warszawska Praga zmieni się w wielotysięczne, wieloetniczne miasteczko, w którym stworzymy wyjątkową okazję do bezpośrednich spotkań z tradycjami różnych kultur, będzie można podziwiać pokazy taneczne, rzemiosła artystyczne, spróbować przysmaków kulinarnych z najdalszych zakątków świata, posłuchać dźwięków tradycyjnej muzyki.

PROGRAM:
Brama przy ul. ZĄBKOWSKIEJ 6

Zapraszamy do prawdziwej serbskiej kafany!!!

• Stoisko gastronomiczne z bałkańskimi przysmakami
• Stoisko z degustacją serbskich win
• Stała kapela grająca akustycznie: zespół Balkan Express z Serbii

Akcje w przestrzeni:
- animacje ludzi w strojach tradycyjnych
- stoisko promujące turystykę serbską.
Dodatkowe MEGA atrakcje:

- pokaz parzenia kawy w wykonaniu Jasmina Soljanina, artysty serbskiego i właściciela kawiarni i parzalni kawy SINGIDUNUM: www.kawa-singi.pl
- wystawa kilimów serbskich: restauracja Bałkański Kocioł
- zlot zabytkowych samochodów
- stoisko z książkami Wydawnictwa Czarne: http://www.czarne.com.pl/

Brama przy ul. BRZESKIEJ 20

Teren przed namiotem:

12:30 Warsztaty tańca Tribal Fusion w wykonaniu zespołu Menady: odmiana tribalu, która powstała na gruncie American Tribal Style w latach 90. XX wieku. Łączy w sobie elementy ATS, tańców indyjskich, tańca orientalnego, tańca współczesnego, flamenco modern jazzu oraz wielu innych technik tanecznych. W przeciwieństwie do ATS, Tribal Fusion nie wyklucza choreografii. Charakteryzuje go również większa dowolność w doborze muzyki i stroju.

13:00 Warsztaty tańców korowodowych dla dużych i małych.

15:00 Warsztaty tańca Tribal Fusion: odmiana tribalu, która powstała na gruncie American Tribal Style w latach 90. XX wieku. Łączy w sobie elementy ATS, tańców indyjskich, tańca orientalnego, tańca współczesnego, flamenco modern jazzu oraz wielu innych technik tanecznych. W przeciwieństwie do ATS, Tribal Fusion nie wyklucza choreografii. Charakteryzuje go również większa dowolność w doborze muzyki i stroju.

15:30 Warsztaty tańców korowodowych dla dużych i małych.

Namiot:
Przez cały czas trawnia Kulmixtury zapraszamy na atrakcje dla najmłodszych:
• malowanie buziek,
• plecenie warkoczyków z muliną,
• tworzenie bransoletek z koralików.


12:00 – 13:30 Bałkaninkowianeczkowie
Celem warsztatów jest praktyczne zapoznanie dzieci ze zjawiskami charakterystycznymi dla tradycji narodów Bałkanów; od dziecięcego folkloru muzycznego - popularnych zabaw ruchowo-muzycznych, przez rękodzieło - specyficzne wzornictwo i techniki, po dramowe zabawy z przysłowiami i sztuką opowieści- w plastyczny i atrakcyjny sposób ukazującymi niełatwe do wytłumaczenia różnice kulturowe.

13:30-16:30 Wielki artystyczny bałkański kram
Interaktywne zajęcia dla małych i dużych. Piękne bałkańskie ludowe stroje staną się wzorem na podstawie którego, dzieci własnoręcznie wykonają swoje kukiełki. Rękodzieła powstaną pod czułym okiem instruktorek, które wprowadzą dzieci i ich rodziców w arkana zabawy. Samodzielnie zrobione laleczki dzieci będą mogły zabrać do domu.

16:30 Gry bałkańskie
W ramach projektu InteGRAcja – Łączymy kultury fundacja Autokreacja i Fundacja Instytut Innowacji zapraszają na podróż po Bałkanach szlakiem regionalnych zabaw. Przewodnicy wprowadzą śmiałków w tajniki gier wywodzących się z ich rodzimych stron. Swych sił można będzie spróbować zarówno w dziecięcych zabawach podwórkowych, jak i grach dla starszych, wymagających nierzadko myślenia logicznego i strategicznego. Na Bałkany przeniosą nas brišcule, boćanie, mice, trule kobile oraz inne rozrywki, znane od Zagrzebia po Skopie.
Gry przeznaczone dla dzieci od lat 5 do 105!
19:00 – 21:00 Edukacyjne i integracyjne gry planszowe
Gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny zwłaszcza u dzieci, integrują, zacieśniają więzi międzyludzkie, łączą pokolenia, uczą trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej – przegrywania. Uczą również zasad komunikacji, kontrolowania emocji, dystansowania się do porażek i przyjmowania ról społecznych. Instruktor opowie dzieciom o grze, wyjaśni reguły i zaprosi do wspólnej zabawy.
Zajęcia oparte na rodzinnych grach edukacyjnych Wydawnictwa EGMONT Polska.
Przez cały czas trwania Kulmixtury Podwórko Bałkańskie zabarwione zostanie rytmami projektem muzycznym Warsaw Balkan Madness!
http://www.myspace.com/junglefeelingsselecta

W Oparach Absurdu przy ul. ZĄBKOWSKIEJ 6
12.00 – 22.00 Wystawa ikon prawosławnych (obrazów i fotografii) Jasmina Soljanina. Wystawa w aranżacji Jasmina Soljanina: świece, kadzidło i muzyka cerkiewna.

22:00 – Koncert zespołu Balkan Express z Panczewa, z Serbii.
SCENA GŁÓWNA:

15:00 - Zapraszamy na koncert HLADNO PIVO! Legendy chorwackiego punk rocka!
www.hladnopivo.hr

Projekt dofinansowany ze środków m.st. Warszawa
Realizacja: Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci
Wróć do Najnowsze informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości