WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Moje imię, Twój nick.

Re: Kultowe audycje radiowe z lat 90., które do dziś wspominają słuchacze

Moje imię, Twój nick. Pon Sie 15, 2022 12:30 pm

Lata 90. XX wieku to chyba najciekawszy okres polskiej radiofonii. Większość lokalnych rozgłośni radiowych miała swój własny styl i wiernych słuchaczy. Ja najbardziej lubiłem Jazz Radio z Warszawy nadające z klubu Akwarium na 106,8 MHz jak również RH Kontakt/Radiostację nadającą na 101,5 MHz. Na początku XXI wieku wszystko się jednak zmieniło... Reszta jest historią.
Awatar użytkownika
Rumburak

Rumburak Pon Sie 15, 2022 12:42 pm

"PJ" napisał(a):
"Bartas" napisał(a): Kultowe to były audycje w Trójce a nie ta komercyjna padlina.

ale zauważyłeś, że jest XXI wiek?

I co z tego? Aha, XXI wiek jest wiekiem powszechnej tandety, dzięki nachalnemu marketingowi urastającej do dzieł "mega kultowych".
Awatar użytkownika
PJ

PJ Pon Sie 15, 2022 1:08 pm

"Rumburak" napisał(a):
"PJ" napisał(a):
"Bartas" napisał(a): Kultowe to były audycje w Trójce a nie ta komercyjna padlina.

ale zauważyłeś, że jest XXI wiek?

I co z tego? Aha, XXI wiek jest wiekiem powszechnej tandety, dzięki nachalnemu marketingowi urastającej do dzieł "mega kultowych".

Wydajesz się pisać do rzeczy wiec sam sobie odpowiedziałeś, w obecnych czasach raczej nie można spodziewać się czegokolwiek kultowego
Awatar użytkownika
Edek

Edek Pon Sie 15, 2022 1:38 pm

XXI to przede wszystkim wiek sztuczny jak but. Wywoływane "kryzysy", "pandemie" i np. prowokacje w stacjach radiowych.
Awatar użytkownika
DrVictór

DrVictór Pon Sie 15, 2022 2:49 pm

@Kuker, pomysł z listą starych przebojów był praktykowany i w starej warszawskiej Esce, oraz przy okazji "Listy przebojów dla oldbojów" duetu Grzegorza Wasowskiego i Beaty Pawlikowskiej.
Awatar użytkownika
seba

seba Pon Sie 15, 2022 3:10 pm

nie od dziś wiadomo, że wszystkie tzw listy muyczne to jedna wielka ustawka koncernów muzycznych, gramy to za co nam płacą
Awatar użytkownika
Dawny słuchacz rmf

Dawny słuchacz rmf Pon Sie 15, 2022 4:06 pm

Dzisiaj to nuda. Pogadać sobie przez głośnik i puścić kawałek to też mogę. Właśnie stworzyłem Radio "Nowa rzeczywistość"
Awatar użytkownika
Gregory

Gregory Pon Sie 15, 2022 5:00 pm

A ja mile wspominam listę przebojów radia Katowice, tą z okresu lat 90tych. Szacunek dla Pana Mariusza Masiarka.
Awatar użytkownika
sentymenalny

sentymenalny Pon Sie 15, 2022 5:43 pm

Rock Malowany Fantazją - inicjały audycji sugerują antenę;) kultowy program Piotra Kosińskiego. Było!!!
Awatar użytkownika
Zock

Zock Pon Sie 15, 2022 6:02 pm

Dajcie spokój, to wszystko była tandeta dla dziadersów, teraz rządzi Excel i optymalizacja kosztów.
Awatar użytkownika
Rafał

Rafał Pon Sie 15, 2022 6:14 pm

JW-23 jest do zrobienia internet niedziela 20:00 Jędrych na Kopcu Wrona na luzie w Stanach i jazda..........
Awatar użytkownika
rrr

rrr Pon Sie 15, 2022 6:47 pm

"Strumień Zdumień" napisał(a): "DeDektyw Inwektyw" - nie rozumiem z czego było się tam śmiać. Żałosne poczucie humoru na poziomie szopa pracza. Audycja dla idiotów. Leciało to w busie, którym wtedy dojeżdżałem do pracy. DRAMAT !

Tak samo jak Nosal czy jak mu tam w Zetce. Nie wiem tylko kto od kogo spapugował pomysł.
Awatar użytkownika
jjj

jjj Pon Sie 15, 2022 6:51 pm

"PJ" napisał(a):
Wydajesz się pisać do rzeczy wiec sam sobie odpowiedziałeś, w obecnych czasach raczej nie można spodziewać się czegokolwiek kultowego

Teraz wszystko się staje kultowe w 5 minut. Od nowych trampek po gnioty z Netfilxa.
Awatar użytkownika
brygel

brygel Pon Sie 15, 2022 7:17 pm

Ciekawe że w artykule nie ma jednego punktu ze stacji publicznych tylko wszystkie audycje są ze stacji komercyjnych. To takie PR3 nie miało żadnych kultowych audycji?
Awatar użytkownika
Kamil

Kamil Pon Sie 15, 2022 7:35 pm

JW23 - jejku jakie to były piękne czasy... Miało się te naście chyba lat. Niczym zbytnio się nie przejmowało.
Pamiętam, że JW23 słuchałem jeszcze na walkmanie z radiem na słuchawkach - leżąc w łóżku bo rano trzeba było wstawać do szkoły ;)

A jak już leciało:"Leti vrana leti vzduchem" to był taki smutek, taki żal - że zaraz, jak to? To już koniec? Jak mi się wcale spać nie chciało - tak mnie bolał brzuch ze śmiechu ;))

Brakuje bardzo takich audycji. Szczególnie teraz - w tych czasach...
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości