WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
damian

Re: Kultowe audycje radiowe z lat 90., które do dziś wspominają słuchacze

damian Pon Sie 15, 2022 7:48 pm

"Kamil" napisał(a): JW23 - jejku jakie to były piękne czasy... Miało się te naście chyba lat. .

No chyba że właśnie tak, bo próbowałem odsłuchać zalinkowane audycje i nie rozumiem zachwytów
nad tym pitoleniem i zadowolonymi z siebie prezenterami.
Awatar użytkownika
hbop

hbop Pon Sie 15, 2022 7:49 pm

A gdzie kultowe ustawki Niedźwieckiego?

"Gilu... to wirusujemy! Prawie jest OK, Jestem w niebie zrzuc na 20 miejsce. Wywal Lao Che i Traperow. Wchodza do top 30 Mortas i Morrissey.

Na 50 wstaw Kozakiewicza (zamiast Podsiadly). I to tyled zmian na dziś... DZieki - M"

"Bart... poproszę Fisz Emade na 20 i na 30 Morrissey, bo szkoda zyby wypadl po tygodniu. Reszta mniej wiecej..." -

"Bart... poprosze o drobne zmiany:

Jelonek na 15
Fisz Emade Tworzywo na 25
Ania Rusowicz nowosc,
wyrzuc prosze Bolesne strzaly w serce

I to by bylo na tyle".

"Bartek... wrzucmu tego Beniamina na 30, a za tydzien lista bez emisji (TOP) i wtedy wypadnie. Bo inaczej sie go nie pozbedziemy...
Kolejnosc w nawiasach, poczekalnia - jak wyjdzie. W razie czego - dzwon... M"
Awatar użytkownika
Tomekk

Tomekk Pon Sie 15, 2022 8:35 pm

"Prawda" napisał(a): A gdzie byle do piątku z RMFU. Słuchałem jak jeszcze audycje prowadził Robert Konatowicz. Audycja przetrwała do dziś. Prowadzi ją Daniel Dyk i jest świetna.

Tyle że program Byle do Piątku jest w zasadzie o niczym szczególnym.
Awatar użytkownika
Tomekk

Tomekk Pon Sie 15, 2022 8:47 pm

JW23 Nie miałem okazji słuchać bo byłem trochę za mały na tą audycję. ( ze względu na jej porę)
Ale uwielbiałem Listę HOP-Bęc.
Fajne konkursy.
Jeden z ciekawszych jaki mi utkwił w głowie dotyczył piosenki Backstreet Boys i piosenki "Larger Than Life”
Zasada była taka była taka trzeba było wysłać kartkę pocztową i napisać numer notowania w którym opuści notowanie ten utwór.
Największa trudność była taka że kartka musiała dotrzeć do radia w notowaniu w którym ta piosenka wyleciała z notowania.
Awatar użytkownika
CM

CM Pon Sie 15, 2022 9:36 pm

"brygel" napisał(a): Ciekawe że w artykule nie ma jednego punktu ze stacji publicznych tylko wszystkie audycje są ze stacji komercyjnych. To takie PR3 nie miało żadnych kultowych audycji?

Słuszna uwaga, ale to nie tu.

To mniej więcej tak, jakbyś miał pretensje do TVNu, że nie chwalą PiSu
Awatar użytkownika
Gyba

Gyba Pon Sie 15, 2022 11:59 pm

A gdzie Mega Fm, później Planeta FM najlepsza klubowa i taneczna stacja w Polsce, za czasów Jacka Pluty. To był prawdziwy ogień, mieli największą słuchalność na
południu Polski.
Awatar użytkownika
K.

K. Wto Sie 16, 2022 8:23 am

w latach 80tych w Dwójce (Radiowa Dwójka była takim muzycznym kanałem jedyny w stereo) gdzie był - Wieczór Płytowy, Klub Stereo; Piosenki na życzenie; Zakłócenia Odbioru - (technologiczne nowinki), Wieczór Płytowy,... w 1990roku zmieniło się na to co teraz
Awatar użytkownika
zgred

zgred Wto Sie 16, 2022 8:46 am

Nie słuchałem żadnej z tych audycji.
Awatar użytkownika
x

x Wto Sie 16, 2022 9:16 am

Ciekawe czy jakakolwiek audycja z „obecnych czasów” zostanie kiedyś określona jako kultowa…
Awatar użytkownika
;)

;) Wto Sie 16, 2022 11:17 am

"x" napisał(a): Ciekawe czy jakakolwiek audycja z „obecnych czasów” zostanie kiedyś określona jako kultowa…

Rozmowy Niedokończone, W Tyle Wizji,
Awatar użytkownika
Mezopotamer

Mezopotamer Wto Sie 16, 2022 3:03 pm

Trójka, Jedynka - zagranica i w samo południe.
Awatar użytkownika
Jerzu

Jerzu Wto Sie 16, 2022 3:19 pm

No cóż - z rozrzewnieniem wspominam jw23. Ale to Jędrych Wrona. I chyba czeskie piosenki. I chyba najbardziej ahoj sem Radek. A je mi 27 let... wyšel sem ze školy, po tom s promyslouvki....
Awatar użytkownika
McK

McK Śro Sie 17, 2022 7:35 am

Logo RMF, które jest w audycji z 1997 roku zafunkcjonowało w 2000. Niby nic, a jednak...
Awatar użytkownika
.

. Śro Sie 17, 2022 12:39 pm

"Moje imię, Twój nick." napisał(a): Lata 90. XX wieku to chyba najciekawszy okres polskiej radiofonii. Większość lokalnych rozgłośni radiowych miała swój własny styl i wiernych słuchaczy. Ja najbardziej lubiłem Jazz Radio z Warszawy nadające z klubu Akwarium na 106,8 MHz jak również RH Kontakt/Radiostację nadającą na 101,5 MHz. Na początku XXI wieku wszystko się jednak zmieniło... Reszta jest historią.

Bo wtedy KRRiT rozdawała pierwsze koncesje, nadawał kto miał pomysł i pieniądze. Dzisiaj z tych co dostali pozwolenia na początku (przed 1995r) ze świecą szukać. Eski, Maxxxy, zaczęły przejmować -kupować te małe radia typu Radio Łomża, itd
Awatar użytkownika
Amarok

Amarok Czw Sie 18, 2022 10:48 pm

JW-23 wydało dwie kasety sprzedawane na Inwazji Mocy.. Obie nagrane z Wroną. Z Witkiem chyba przestali udawać śpiewy..
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości