WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Smakosz

Kwestia Smaku i Koltet.tv najpopularniejszymi polskimi blogami

Smakosz Pon Lut 04, 2013 5:06 am

Koltet.tv??? Ktoś pomieszał literki :)
Awatar użytkownika
Michał

Re: Kwestia Smaku i Kotlet.tv najpopularniejszymi polskimi blogami

Michał Pon Lut 04, 2013 12:06 pm

Gratuluję, bardzo rzetelny raport. Dodałbym jedynie info dla przypomnienia, że RU bywa z zasady niższe od UU :)
Awatar użytkownika
Insider

Insider Pon Lut 04, 2013 12:22 pm

Dokładnie - RU jest o wiele bardziej restrykcyjnym parametrem od UU. Zestawienie obok siebie tabelek z RU i UU nie jest zatem zbyt miarodajne bo UU jest dużo bardziej napompowane :-)
Awatar użytkownika
Telefunk

Telefunk Pon Lut 04, 2013 12:32 pm

Ciekawe zestawienie, sam nabiłem statystyki Kwestii Smaku, to mój ulubiony blog ;)
Ciekaw jestem tylko, co z Make Life Harder!!
Awatar użytkownika
Juliet

Juliet Pon Lut 04, 2013 12:50 pm

Whiteplate nie jest blogiem o modzie i urodzie...
Awatar użytkownika
Aleksandra

Aleksandra Pon Lut 04, 2013 1:03 pm

Fashionelki blog nie przypada mi do gustu, jednak moim ulubionym jest MAFFASHION i DOMINIKA BUDZYŃSKA - MAKE UP & PHOTOGRAPHY oraz KatOsu, dziewczyny oglądam regularnie. I widzę, że DOMINIKA BUDZYŃSKA nie ma w rankingu, a ma chyba 50 tysięcy na facebooku, KatOsu ma ok. 20 tysięcy i też nie ma. Dlaczego?
Awatar użytkownika
Tomek Wojtas - redakcja Wirtualnemedia.pl

Tomek Wojtas - redakcja Wirtualnemedia.pl Pon Lut 04, 2013 1:21 pm

@Telefunk - Make Life Harder to niestety nie blog, a jedynie fanpage na FB (tak samo jak np. Faktoid), więc nie mogliśmy go uwzględnić
@Juliet - dzięki, już poprawione
@Aleksandra - nasze przeoczenie, zaraz to uzupełnimy
Awatar użytkownika
f-cia

f-cia Pon Lut 04, 2013 1:21 pm

O KWESTII SMAKU:
Autorka – przeskromna osoba, niegdzie się nie pokazuje, nie wychyla, nie zabiega o rozgłos, odmawia wywiadów, sesji, wydania książki, słowem NIE BYWA. Skupia się na 3 dzieci i na swojej rodzinie oraz na tym, by smaczne i zdrowo ich karmić. Efekty tej sielanki przedstawia na blogu. Nie stara się być opiniotwórcza, nie rozpycha się łokciami po kulinarnej blogsferze, a jednak jest jej niekwestionowaną liderką! Poniżej uargumentuję m.in. dlaczego:
1. 99,999% potraw, to przepisy autorskie.
2. Szeroka specjalizacja- nie tylko przepisy na słodkie wypieki ale także dania wytrawne-obiady, imprezowe przekąski, dania dla dzieci i wiele innych.
3. Nietuzinkowość przepisów ( składniki, smak i wygląd) które wyprzedzają inne blogi o co najmniej DEKADĘ.
4. Oryginalna szata graficzna bloga, perfekcyjne i oryginalne stylizacje na zdjęciach i filmach.
5. Bardzo szczegółowy opis wykonania możliwy nawet dla 5-latków.
6. Bieżące, dokładne i merytoryczne odpowiedzi na pytania czytelników.
7. Brak bzdurnych, sponsorowanych pseudo-konkursów typu „bawimy się z Delektą”, „poznaj świat Bakaland”, „gotuj z Knorem”.
8. Żadnego sztucznego promowania konkretnej marki i producenta. Autorka poleca tylko to, czego sama od lat z powodzeniem używa.
9. Ciągły rozwój i samodoskonalenie się blogerki (np. ulepszone przepisy sprzed lat).
10. Ogromna wiedza praktyczna (np. na biszkopt jajka zimne a na sernik ciepłe, drożdże suche a nie świeże, miska drewniana a nie metalowa, nie mięso z łopatki a antrykot…)
11. Odzew czytelników = działania i komentarze - nie widziałam innego bloga, gdzie czytelnicy tak dużo pieką i gotują i wysyłają zdjęcia swoich potraw, gdzie zadawanych jest tyle merytorycznych pytań i prowadzonych technicznych dyskusji.... Inne blogi to kółka wzajemnej adoracji i ogrom nic nie znaczących komentarzy w stylu "ale pysznie wygląda, ślinka mi cieknie, pięknie, smacznie" od których mdłości można dostać.
Za pewne zapomniałam teraz o jeszcze kilku ważnych punktach, ale te 11 sprawiają iż blog jest wpływowy – bo wpływa na to, że Polacy uczą się i chcą sami zdrowo i smacznie piec i gotować.
Na tym blogu się nie ogląda, nie czyta i nie podziwia, na tym blogu się wchodzi do kuchni i działa!
Niestety wymienione w rankingu White Plate i Moje Wypieki nie spełniają wszystkich z powyższych 11 punktów i choćby tylko dlatego uważam iż Kwestia Smaku jest najlepsza bo wpływa na ludzi poprzez swoją treść zawartość a nie poprzez bywanie i pokazywanie się i aktywne działanie w blogsferze.
Awatar użytkownika
olo

olo Pon Lut 04, 2013 1:37 pm

tez mi cos, kazdy potrafi usmazyc jajecznice ze szczypiorkiem i potem gadac jakie to cudo
i podawac przepis na trzymanie noza i maslo do jajka,a reszta nieukow cmoka,tak,tak..
a w modzie to od razu widac ,ze szit i nie lezy i po zabawie dla nieukow :)
Awatar użytkownika
olo

olo Pon Lut 04, 2013 1:42 pm

noo......... a moj ulubioby blog o modzie to vogue,nigdy mnie nie zawiodl :)
Awatar użytkownika
Annie

Annie Pon Lut 04, 2013 3:19 pm

nie wiem po co uwzględnianie fashionelki w tabeli z liczbą fanów na fb skoro ona kupuje fanów na allegro, o wartości tego co pisze na blogu nie wspomnę, niedlugo pojawi się tam wpis jak posmarować chleb masłem. żenada
Awatar użytkownika
Paweł

Paweł Pon Lut 04, 2013 3:56 pm

ciekawe czemu część blogerów nie udostępniła statystyk? tym się chyba powinni chwalić a nie takie informację trzymać dla siebie.
Awatar użytkownika
Malwina

Malwina Pon Lut 04, 2013 8:46 pm

O KWESTII SMAKU:
Autorka – przeskromna osoba, niegdzie się nie pokazuje, nie wychyla, nie zabiega o rozgłos, odmawia wywiadów, sesji, wydania książki, słowem NIE BYWA. Skupia się na 3 dzieci i na swojej rodzinie oraz na tym, by smaczne i zdrowo ich karmić. Efekty tej sielanki przedstawia na blogu. Nie stara się być opiniotwórcza, nie rozpycha się łokciami po kulinarnej blogsferze, a jednak jest jej niekwestionowaną liderką! Poniżej uargumentuję m.in. dlaczego:
1. 99,999% potraw, to przepisy autorskie.
2. Szeroka specjalizacja- nie tylko przepisy na słodkie wypieki ale także dania wytrawne-obiady, imprezowe przekąski, dania dla dzieci i wiele innych.
3. Nietuzinkowość przepisów ( składniki, smak i wygląd) które wyprzedzają inne blogi o co najmniej DEKADĘ.
4. Oryginalna szata graficzna bloga, perfekcyjne i oryginalne stylizacje na zdjęciach i filmach.
(...)
Inne blogi to kółka wzajemnej adoracji i ogrom nic nie znaczących komentarzy w stylu "ale pysznie wygląda, ślinka mi cieknie, pięknie, smacznie" od których mdłości można dostać.

Podpisuję się rękami i nogami, zwłaszcza pod ostatnim fragmentem cytatu. Kotlet.tv nie jest sam w sobie zły, ale jest tak - przepraszam za wyrażenie - słodkopierdzący, że mdłości można dostać. Może to pewien infantylizm prowadzącej i wiernego jej "kółka różańcowego". "Paulinko, ojej, jaką ty masz śliczną koszulkę na tym zdjęciu!" "A gdzie Michaś na tym filmiku? Ojej, jaki on fajny!" "Paulinko, czytasz mi w myślach, właśnie chciałam dziś zrobić kurczaczka! Buziaczki i papatki!"

Tylko Kwestia Smaku!
Awatar użytkownika
Igor1969

Re: Kwestia Smaku i Koltet.tv najpopularniejszymi polskimi blogami

Igor1969 Pon Lut 04, 2013 11:14 pm

W przypadku Kotlet.tv wiele przepisów jest kalką już istniejących a nie wnoszą nic nowego. Również sposób przedstawienia dań jest bardzo niedopracowany a czasami wręcz nieapetyczny więc nie dziwi mnie powodzenie Kwestii Smaku bo tam takich niedoróbek nie ma. Blog kulinarny oprócz charakteru instruktażowego powinien przede wszystkim czytelnika inspirować tak aby mógł gotować coraz lepiej i smaczniej a nie tylko szybko serwować posiłki !!!
Awatar użytkownika
Agaaga

Re: Kwestia Smaku i Koltet.tv najpopularniejszymi polskimi blogami

Agaaga Pon Lut 04, 2013 11:23 pm

Dosknałe określenie dla Kotlet.tv - SŁODKO PIERDZĄCE KÓŁKO KOTLETOWE.TV !!!!!! :lol:
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość