WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
ja nie mogę

Re: Marquard Media Polska zamyka wszystkie swoje magazyny. "Lifestyle przeniósł się do internetu, a licencje są drogie" (opinie)

ja nie mogę Czw Lis 14, 2019 7:05 pm

Za wyjątkiem CKM-u zlikwidowane tytuły były wydawane na podstawie udzielonej przez inny podmiot licencji. A jaka jest tego świadomość wysoko postawionych przedstawicieli branży, którzy wzięli się za komentowanie na potrzeby niniejszego artykułu, świadczą poniższe cytaty z artykułu:

Wiesław Podkański, prezes honorowy Ringier Axel Springer Polska i były prezes Izby Wydawców Prasy: "spodziewałem się raczej ich sprzedaży. Przeżywały swoje problemy, ale w mojej opinii stanowią poważną część rynku i tworzą interesujące portfolio. Być może rozmowy o ich sprzedaży zakończyły się fiaskiem"

Monika Rychlica, head of press, OOHh, Cinema & Ambient w IPG Mediabrands: "Zaskakujący jest fakt, że wydawcy nie udało się odsprzedać najsilniejszych brandów. Choć oczywiście nie wiemy, czy takie próby nie były podejmowane."
Awatar użytkownika
IRONICZNY

Re: Marquard Media Polska zamyka wszystkie swoje magazyny. "Lifestyle przeniósł się do internetu, a licencje są drogie" (opinie)

IRONICZNY Czw Lis 14, 2019 7:42 pm

Brawo PiS, oby tak dalej! 😂👌
Awatar użytkownika
marketer

marketer Czw Lis 14, 2019 9:03 pm

W sumie to, czy te tytuły będą na rynku, czy znikną jest mi obojętne. Kiedyś czytywałem ckm i playboya, ale przestałem, kiedy zmieniły się w chamskie gazetki reklamowe, gdzie grubo ponad połowa treści to reklamy lub materiały pisane na zlecenie sponsorów. Tu chciałbym treści, bo za to płacę, a gazetki reklamowe mam za darmo w skrzynce pocztowej. Nie mówię, że należy całkowicie zrezygnować z reklam w prasie, ale ww tytułach przeginali
Awatar użytkownika
kris

kris Czw Lis 14, 2019 9:03 pm

co do Playboya, to został w ostatnich miesiącach "dobity",   więc tu małe zdziwienie ;) Nawet zdjęcia były w CKMie lepsze, a to już coś dziwnego ;)
Awatar użytkownika
ex dziennikarz

ex dziennikarz Czw Lis 14, 2019 11:43 pm

Niech się te wszystkie schamiałe pasożyty zajmą czymś pożytecznym a nie fikcyjnym światem szmat, sponsorowanych "artykułów", dennych celebrytów i wiecznych aspiracji wieśniaka do pańskiego dworu.
Awatar użytkownika
lala

lala Czw Lis 14, 2019 11:44 pm

"Gęś" napisał(a): Co z pracownikami?

niech się zajmą prawdziwą pracą
Awatar użytkownika
Fotoedytor

Fotoedytor Pią Lis 15, 2019 2:39 am

Ratunkiem dla mediów drukowanych jest wyłącznie oryginalna, przygotowywana na wyłączność pod względem tematów i realizatorów zawartość. Uwaga dla wydawców: nie da się zrobić tego za pół darmo, kto tego już próbował żegna się z rynkiem.
Awatar użytkownika
eh

eh Pią Lis 15, 2019 12:33 pm

"ja nie mogę" napisał(a): Za wyjątkiem CKM-u zlikwidowane tytuły były wydawane na podstawie udzielonej przez inny podmiot licencji. A jaka jest tego świadomość wysoko postawionych przedstawicieli branży, którzy wzięli się za komentowanie na potrzeby niniejszego artykułu, świadczą poniższe cytaty z artykułu:

Wiesław Podkański, prezes honorowy Ringier Axel Springer Polska i były prezes Izby Wydawców Prasy: "spodziewałem się raczej ich sprzedaży. Przeżywały swoje problemy, ale w mojej opinii stanowią poważną część rynku i tworzą interesujące portfolio. Być może rozmowy o ich sprzedaży zakończyły się fiaskiem"

Monika Rychlica, head of press, OOHh, Cinema & Ambient w IPG Mediabrands: "Zaskakujący jest fakt, że wydawcy nie udało się odsprzedać najsilniejszych brandów. Choć oczywiście nie wiemy, czy takie próby nie były podejmowane."

i ja się dziwię czemu prasa ma tak niski poziom. Ryba psuje się od głowy. Jak można sprzedać licencyjne tytuły, które nie są twoje? Licencja na to nie pozwala, a licencjodawca nie daje praw agenta tylko pozwala wydawać swój tytuł innemu wydawcy.
Awatar użytkownika
a

a Pią Lis 15, 2019 12:36 pm

"Fotoedytor" napisał(a): Ratunkiem dla mediów drukowanych jest wyłącznie oryginalna, przygotowywana na wyłączność pod względem tematów i realizatorów zawartość. Uwaga dla wydawców: nie da się zrobić tego za pół darmo, kto tego już próbował żegna się z rynkiem.

jaka ta prasa za komuny była taka była, ale poziom magazynów był nieporównywalnie wyższy.
Awatar użytkownika
SZOK

SZOK Pią Lis 15, 2019 1:39 pm

Co się stało z pozostałymi komentarzami? Dlaczego są cenzurowane? Usunięto kilkadziesiąt wpisów!
Awatar użytkownika
kreator

kreator Pią Lis 15, 2019 3:16 pm

"SZOK" napisał(a): Co się stało z pozostałymi komentarzami? Dlaczego są cenzurowane? Usunięto kilkadziesiąt wpisów!

dlatego kobieto straciłaś pracę, bo mózgu to nie masz już od dawna.
Awatar użytkownika
Radzio

Radzio Sob Lis 16, 2019 1:11 am

Ckm szkoda pisma kupowałem od 2000 roku
Awatar użytkownika
Perlator

Perlator Sob Lis 16, 2019 1:30 am

IMHO, przy 20 tysiącach egzemplarzy sprzedaży, można robić całkiem niezły magazyn.
Awatar użytkownika
red

red Sob Lis 16, 2019 10:02 am

byli redaktorzy i dziennikarze się wypłakują.
Awatar użytkownika
Dziennikarz

Dziennikarz Sob Lis 16, 2019 10:56 am

Oglądałam niedawno krzywa sprzedaży prasy kobiecej w Polsce. Pracuje w tym segmencie od lat 90. Od kiedy jest internet? Kiedy nastąpiła jego ekspansja? Na tej krzywej widać wyraźnie jedna rzecz, o której żaden wydawca wam nie powie. Gazety zaczynaja iść w dół regularnie i konsekwentnie ( wszystkie) gdzieś od 2009 roku. A to był czas totalnych czystek w redakcjach- kiedy powywalano reporterów z etatów, zaczęła się jazda na cięcie kosztów. Oczywiście wydawcy będą krzyczeć ze internet ich zabija,a tak naprawdę zabili siebie sami rezygnując z dobrych tekstów. Gdyby je mieli, to internet mogliby wykorzystać, ale teraz to nie mają już nawet z czym tam startować.
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość