WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Pawel

Mniej kanałów naziemnych za kilka lat? Powstała organizacja, która ma to zablokować

Pawel Sob Paź 23, 2021 8:55 am

Proszę odczepic się od NTC.Posiadam ja i jestem b.zadowolony.
Awatar użytkownika
widz

Re: Mniej kanałów naziemnych za kilka lat? Powstała organizacja, która ma to zablokować

widz Sob Paź 23, 2021 9:20 am

NTC w Polsce to reklamy przerywane serialami i programami kupionymi z zagranicy. Jakościowy content znajduje się w tej chwili w internecie, choć i jego coraz częściej dotyka problem reklam.
Awatar użytkownika
Realista

Re: Mniej kanałów naziemnych za kilka lat? Powstała organizacja, która ma to zablokować

Realista Sob Paź 23, 2021 11:41 am

U nas wystarczy wyrzucić z multipleksu MUX 4 Polsatu niech nie blokują miejsca skoro mają własną płatną platformę
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Paź 23, 2021 11:48 am

Popieram inicjatywę. Już powstanie sieci 5G (która zacharapciła część pasm telewizyjnych) jest bezsensownym zbytkiem, tylko po to by zaspokoić głód januszów i grażyn do nowych modeli telefonów z jeszcze szybszym internetem. Jeszcze trochę, a telewizji zostaną tylko kanały 6-12, czyli jeszcze gorzej niż w latach 60-tych (wtedy było 1-12, teraz dodatkowo odpada kanał 10, na którym jest DAB+).
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Paź 23, 2021 11:51 am

I pomyśleć, że kiedyś mieliśmy nietypowe wąskie "sowieckie" pasmo UKF-FM 65-74 MHz, właśnie po to by można było więcej kanałów z pasma 1-5 przeznaczyć na telewizję.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Paź 23, 2021 11:54 am

Przypominam, że w okolicach 600-800 MHz działają też transpondery i anteny RFID, używane w handlu, przemyśle i usługach. Nawet niektóre z nich nazywają się "UHF" czyli tak jak telewizja w wysokich kanałach.
Awatar użytkownika
Kropek

Kropek Sob Paź 23, 2021 11:58 am

5G NIECH ZAJMIE MUX 4 OD POLSATU MAJĄ ONI I TAK WŁASNĄ PŁATNĄ PLATFORMĘ
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Paź 23, 2021 12:03 pm

Jak na razie płatne dostępy do telewizji są dosyć drogie i też zawodne technicznie (mam Orange po IPTV i wiem co mówię - obraz też się czasami tnie i kostkuje). Do tego reklamy w kodowanych kanałach typu TVN24 czy kanały muzyczne typu Stars TV, Kino Polska Muzyka, itp. Też jestem za telewizją naziemną, mimo że jej oferta delikatnie mówiąc nie powala. Zróbcie coś z tym zasięgiem i poziomem sygnału na MUX-8 (kanały 6-12). To dziwne, że kanały 21-40 odbierają bez problemu na kawałku drutu na parapecie, a do odbioru na kanale np. 6 potrzebne są wielkie, ciężkie i drogie anteny na dachach (i to w kłopotliwej polaryzacji pionowej).
Awatar użytkownika
Pawel

Pawel Sob Paź 23, 2021 12:19 pm

"miś społeczny" napisał(a): Jak na razie płatne dostępy do telewizji są dosyć drogie i też zawodne technicznie (mam Orange po IPTV i wiem co mówię - obraz też się czasami tnie i kostkuje). Do tego reklamy w kodowanych kanałach typu TVN24 czy kanały muzyczne typu Stars TV, Kino Polska Muzyka, itp. Też jestem za telewizją naziemną, mimo że jej oferta delikatnie mówiąc nie powala. Zróbcie coś z tym zasięgiem i poziomem sygnału na MUX-8 (kanały 6-12). To dziwne, że kanały 21-40 odbierają bez problemu na kawałku drutu na parapecie, a do odbioru na kanale np. 6 potrzebne są wielkie, ciężkie i drogie anteny na dachach (i to w kłopotliwej polaryzacji pionowej).
Zgadzam sie w 100%.
Awatar użytkownika
Marcin

Marcin Sob Paź 23, 2021 2:25 pm

Murem za bezpłatną telewizją naziemną !!
Awatar użytkownika
Gal

Gal Sob Paź 23, 2021 6:29 pm

Telewizja naziemna jest z założenia bezpłatna (przynajmniej ta komercyjna). Jak Internet zmonopolizuje telewizję, to nadawcy zaczną żądać opłat od odbiorców za dostęp. A reklamy i tak będą.
Awatar użytkownika
Harrygo

Harrygo Sob Paź 23, 2021 7:38 pm

W Polsce jest eldorado z naziemna telewizja cyfrową , są kanały muzyczne , dokumentalne i filmowy - w Niemczech tylko publiczne 2muxy ARD i ZDF oraz komercyjny Freesat czyli odpowiednik HD+ , ogólnie tragedia . A na reklamy nie ma co narzekać lepsze to niż nic
Awatar użytkownika
bart

bart Sob Paź 23, 2021 7:49 pm

"miś społeczny" napisał(a): (i to w kłopotliwej polaryzacji pionowej).
Teraz tak, ale podobno cała DVB-T2 (wszystkie MUX-y) będzie w polaryzacji poziomej.
Awatar użytkownika
Miks

Miks Sob Paź 23, 2021 8:50 pm

Bez żalu można wyłączyć MUX 4 Polsatu oraz MUX 8.
Awatar użytkownika
Widz

Widz Sob Paź 23, 2021 9:34 pm

MUX 8 można zostawić ale MUX 4 Polsatu powinno się wyrzucić mają własną platformę
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości