WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Public Relations

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Z dala od MONDAY!

Monday oferuje za staż kilkaset złotych, w internecie oburzenie. „To osoba, która przede wszystkim się uczy”

Z dala od MONDAY! Pią Sty 11, 2019 7:58 am

A jak wyglądają te staże: robienie powyżej 8 godzin, bieganie z kawką za accountami, zerowy przepływ informacji, pakowanie paczek z konkursów etc. Więc gadanie o tym jaka to możliwość nauki niech Szanowna Pani z Monday sobie ... zachowa dla siebie skoro lubi się okłamywać.
Awatar użytkownika
Żenua

Re: Monday oferuje za staż kilkaset złotych, w internecie oburzenie. „To osoba, która przede wszystkim się uczy”

Żenua Pią Sty 11, 2019 8:58 am

Huehue, jedna z większych agencji zarabiająca miliony złotych.
Awatar użytkownika
em

Re: Monday oferuje za staż kilkaset złotych, w internecie oburzenie. „To osoba, która przede wszystkim się uczy”

em Pią Sty 11, 2019 9:36 am

Czy przypadkiem staż na umowę o dzieło jest zgodny z prawem? To raczej jest zwykła praca, ale agencja Monday tak skąpi, że nie chce wydać tych kilku stów więcej na ZUS etc.
Awatar użytkownika
pavv

pavv Pią Sty 11, 2019 9:50 am

Do tego brakuje jeszcze biegłej znajomości 3 języków i prawa jazdy kategorii B, C, D i E.
Awatar użytkownika
Tolek

Tolek Pią Sty 11, 2019 10:06 am

W tej agencji komuś złotówki przesłoniły rozum. Gdyby jeszcze nie obnosili się z tym żałosnym wynagrodzeniem ale oni to wydrukowali! Desperaci albo dyletanci. Żadnych oporów nie mieli? Jakiś bezpiecznik? Mechanizm samozachowawczy? I oni uważają się za fantastycznych doradców od wizerunku i CSR?
O Matko!
Katastrofa.
Never Monday!
Awatar użytkownika
Gość

Gość Pią Sty 11, 2019 10:54 am

Będąc na stażu w dużym mieście np. w Warszawie trzeba liczyć się z tym, że stażysta musi mieć wykupiony bilet miesięczny, musi coś jeść w pracy, musi się w coś do tej pracy ubrać. Za co? Za 700 złotych na rękę?
Awatar użytkownika
Emka

Emka Pią Sty 11, 2019 11:09 am

Jak na agencję PR to coś słabo mają z PRem - no i bez jaj, taką wielką agencję stać, żeby rzucic minimalną stażystom i nie lecieć w kulki, że to dla nich wielka różnica, a ludzie wyżyją za 700 pln w stolicy.
Awatar użytkownika
redzgred

redzgred Pią Sty 11, 2019 11:25 am

Mistrzowie budowy wizerunku. Dobrze, że nie kazali dopłacać!
Awatar użytkownika
pan

pan Pią Sty 11, 2019 11:29 am

To powszechne praktyki na plantacjach bawełny.
Awatar użytkownika
domyślny

domyślny Pią Sty 11, 2019 11:35 am

Wyzysk człowieka przez człowieka. Wraca XIX wiek. A czym stażyści za 600 stówek/miesięcznie będą płacić za jedzenie, czynsz, ubranie, dentystę itd? Będą płacić dumą z pracy w M... jak jej tam, tej dumnej agencji? Za komunikację nie muszą płacić, bo tę dostarczy macierzysta agencja komunikacji.
Awatar użytkownika
Tolek

Tolek Pią Sty 11, 2019 11:51 am

"Emka" napisał(a): Jak na agencję PR to coś słabo mają z PRem - no i bez jaj, taką wielką agencję stać, żeby rzucic minimalną stażystom i nie lecieć w kulki, że to dla nich wielka różnica, a ludzie wyżyją za 700 pln w stolicy.

Ciekawe, jak z tego kryzysu wyjdą?
Ja bym natychmiast posypał głowę popiołem, przeprosił i ogłosił konkurs na staż, w którym zatrudnią na 3 miesiące trzech stażystów za 3 tysiące brutto miesięcznie z gwarancją zatrudnienia dla najlepszego po zakończeniu stażu.
Hej Monday! Nie musicie mi dziekować :-)
Awatar użytkownika
Pik

Pik Pią Sty 11, 2019 11:58 am

Brawo, PR-owy strzał w kolano! Niestety prawda jest taka, że nie tylko stażystów traktują w ten sposób, bo specjaliści też nie mają tam lekkiego chleba...
Awatar użytkownika
JJ

JJ Pią Sty 11, 2019 12:03 pm

Rok temu miałem staż w jednym z największych wydawnictw na rynku, prestiż, luksus, redaktorzy "celebryci". Ile dostałem za staż pt. pięć dni w tygodniu po 8h? Nic. Moją motywacją była praca w uznanym zespole, start w wymarzonej branży. Gdyby zapłacili mi jeszcze te 800 zł to całowałbym prezesa po rękach. I nie skarżę się, bo dla mnie to byłą świetna lekcja i tutaj stoję po stronie agencji Monday. Staż to czas nauki, sprawdzenia się.
Awatar użytkownika
Janusz

Janusz Pią Sty 11, 2019 12:14 pm

Janusze PR-u. Ale dzbany!
Awatar użytkownika
Johnny

Johnny Pią Sty 11, 2019 12:18 pm

"JJ" napisał(a): Rok temu miałem staż w jednym z największych wydawnictw na rynku, prestiż, luksus, redaktorzy "celebryci". Ile dostałem za staż pt. pięć dni w tygodniu po 8h? Nic. Moją motywacją była praca w uznanym zespole, start w wymarzonej branży. Gdyby zapłacili mi jeszcze te 800 zł to całowałbym prezesa po rękach. I nie skarżę się, bo dla mnie to byłą świetna lekcja i tutaj stoję po stronie agencji Monday. Staż to czas nauki, sprawdzenia się.

No to nieźle się cenisz, że za to co Ci się należy, chcesz ludzi po rękach całować... Staż to praca, a za każdą pracę należy się godziwe wynagrodzenie.
Wróć do Public Relations

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość