WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Ma przyszłość

Re: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Ma przyszłość Czw Cze 21, 2018 11:10 pm

Dlaczego ten Heinrich Bauer tak nienawidzi Polski?, przecież u siebie mają od dawna DAB+, Heinrich każe tak mówić wszystkim swoim pracownikom u nas bo inaczej wylecą z pracy, każe im opowiadać o słabym dźwięku, o "artefaktach", że to za drogie na razie dla Polaków, dla nas ma być już na zawsze "najlepszy" UKF i ich stare złomy samochodowe i popsute powystawowe radia UKF z ich marketów.
Awatar użytkownika
K.

Re: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

K. Pią Cze 22, 2018 8:16 am

no i pojawiło się na multipleksie PR Radio Literatura, ;) na razie odgłosy lasu
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Sob Cze 23, 2018 12:42 am

"Ma przyszłość" napisał(a): Dlaczego ten Heinrich Bauer tak nienawidzi Polski?, przecież u siebie mają od dawna DAB+

Pozostając przy wybranej przez ciebie retoryce, można również zapytać, dlaczego w Polsce jest tyle ludzi, którym ktoś amputował rozum? Jaki stosunek ma Heinrich Bauer do Polski, nie gra żadną rolę. On oddał już 8 lat temu firmę w ręce córki Yvonne Bauer. W Niemczech posiada wydawnictwo Bauer bezpośrednio udział tylko w jednej rozgłośni lokalnej w Hamburgu. Radio Hamburg nadaje w jednym multipleksie DAB+ w jednej lokalizacji z mocą 4 kW. Czyli jeżeli wydawnictwo Bauer w Polsce doda Radio 90 do jednego multipleksu lokalnego, to sytuacja będzie 1:1. Czy z takimi porównaniami osiągniemy jakiś cel? W Wielkiej Brytanii posiada grupa medialna Bauer 80 rozgłośni, w Skandynawii 21 rozgłośni a w Słowacji udział w jednej rozgłośni. Trzymajmy się faktów. Tam gdzie Bauer wszedł w DAB, wyszło mu to na dobre. Cały czas obecny polski rząd narzekał na wydawnictwa Niemieckie a teraz oczekuje, że będą inwestowały w Polsce. Gdzie są Polscy inwestorzy? Dlaczego nie powstaną z kolan i zainwestują w rynek medialny?
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Sob Cze 23, 2018 12:53 am

"Mody" napisał(a): Dab+ to gorsza jakość dźwięku od FM poniżej 128kbps nie da się słuchać w FM mamy dosyły po 192kbps/aac więc o czym tu mówimy?

Jeżeli tak jest, to dlaczego na UKF-ie nie dociera do mnie z 192kbps w aac? Dlaczego wszyscy internetowi eksperci podkreślają, że na dosyle jest jakaś jakość a nie w odbiorniku? Dlaczego rozgłośnie dosyłają nawet z 384 kbps w Enhanced aptX sygnał do nadajników, ale ta jakość nie dociera do słuchacza? Dociera po prostu UKF w jakości, którą ciężko określić, bo wszystko zależy od warunków odbioru, odległości od nadajnika itd. W DAB+ jeżeli jest odbiór, jest zawsze w tej samej jakości. Co nadawca wypchnie w multipleks, dociera do słuchacza. Wpierw musi wzrosnąć baza odbiorników DAB+ w gospodarstwach domowych, wtedy warto będzie zmienić jakość na lepszą!
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Sob Cze 23, 2018 1:13 am

"Albert" napisał(a): Radiodyfuzja jest największym kosztem i wyzwaniem przy budowie sieci cyfrowej. Analogowej zresztą też, ale ta istnieje tak jak istnieje i jest w naturalny sposób rozbudowywana sieć internetowa i to zarówno kablowa jak i bezprzewodowa (w tym w ramach telefonii komórkowej).

Głupota. Pod koniec lat 1990-tych została stworzona sieć nadajników w paśmie CCIR. Większość rozgłośni twierdzi, że taki nadajnik pracuje, jeżeli jest dobrze utrzymywany przez 30 lat. Czyli część nadajników działa już 20 lat. Istnieją dwa warianty:

1. Po roku 2020 kupujemy stare nadajniki w całej Europie, aby mieć części zamienne. Na zachodzie będą krok po kroku wymieniali nadajniki na DAB+.

2. Rozpoczynamy rozbudowywać bazę odbiorników cyfrowych w gospodarstwach domowych i za 10 lat już nie wymieniamy nadajniki na nowe analogowe, bo większość słuchaczy będzie już korzystała z DAB+.

Jeżeli coraz więcej słuchaczy będzie korzystało z radia internetowego, trzeba obniżyć koszt utrzymania sieci UKF. W końcu jeżeli wzrośnie liczba słuchaczy w internecie, wzrośnie również koszt utrzymania przekazu w internecie. Nie wystarczy sam streaming, potrzebne są przecież aplikacje, które muszą wiecznie być dopasowywane do nowego sprzętu.

Również w internecie są usługodawcy, którzy chcą zarobić na interesie, jak np. serwisy zestawiające wykazy rozgłośni dla odbiorników, . asystentów itp.

Za smoka analoga była rozgłośnia i Emitel. W przypadku internetu liczba aktorów działających na rynku rośnie bez końca. Nawet jeżeli rozgłośnia udostępnia appkę za darmo, Apple, Amazon, Google i inni aktorzy kasują za udostępnienie aplikacji w ich sklepie. Jeszcze okaże się, że DAB+ jest tańszy.
Awatar użytkownika
Guru

Guru Sob Cze 23, 2018 6:58 am

Jest przyszłość dla DAB+. Boją się tego, że dzięki DAB+ wejdą nowi gracze i będzie większa konkurencja. No ile można jeszcze w tym analogu nadawać?
Awatar użytkownika
Mody

Mody Sob Cze 23, 2018 8:36 am

"To ja nikt inny" napisał(a):
"Mody" napisał(a): Dab+ to gorsza jakość dźwięku od FM poniżej 128kbps nie da się słuchać w FM mamy dosyły po 192kbps/aac więc o czym tu mówimy?

Jeżeli tak jest, to dlaczego na UKF-ie nie dociera do mnie z 192kbps w aac? Dlaczego wszyscy internetowi eksperci podkreślają, że na dosyle jest jakaś jakość a nie w odbiorniku? Dlaczego rozgłośnie dosyłają nawet z 384 kbps w Enhanced aptX sygnał do nadajników, ale ta jakość nie dociera do słuchacza? Dociera po prostu UKF w jakości, którą ciężko określić, bo wszystko zależy od warunków odbioru, odległości od nadajnika itd. W DAB+ jeżeli jest odbiór, jest zawsze w tej samej jakości. Co nadawca wypchnie w multipleks, dociera do słuchacza. Wpierw musi wzrosnąć baza odbiorników DAB+ w gospodarstwach domowych, wtedy warto będzie zmienić jakość na lepszą!

Jak nie dociera,przecież dociera 192kpbs (PR)nie myl jakości dzwięku z mocą sygnału, nie ma znaczenia czy nadajnik jest 1km czy 100 km od odbiornika zawsze jakość dzwięku jest ta sama jak masz szumy to jest jeszcze coś takiego jak antena zewnętrzna,jak bedzie na FM nadawane 320kbps to na pewno to usłyszysz .Dab ma być lepszy jakościowo a nie jest FM jakością bije go na łeb posłychaj sobie PR dwójka na fm 192kbps/aac a na Dab 128kbps/aac nic więcej chyba nie trzeba dodawać i nie chodzi ty jeszcze raz o szumy bo to nie o to chodzi.
Awatar użytkownika
To ja nikt inny

To ja nikt inny Sob Cze 23, 2018 11:56 am

"Mody" napisał(a):

Jeżeli tak jest, to dlaczego na UKF-ie nie dociera do mnie z 192kbps w aac? Dlaczego wszyscy internetowi eksperci podkreślają, że na dosyle jest jakaś jakość a nie w odbiorniku? Dlaczego rozgłośnie dosyłają nawet z 384 kbps w Enhanced aptX sygnał do nadajników, ale ta jakość nie dociera do słuchacza?

Jak nie dociera,przecież dociera 192kpbs (PR)nie myl jakości dzwięku z mocą sygnału, nie ma znaczenia czy nadajnik jest 1km czy 100 km od odbiornika zawsze jakość dzwięku jest ta sama jak masz szumy to jest jeszcze coś takiego jak antena zewnętrzna,jak bedzie na FM nadawane 320kbps to na pewno to usłyszysz .Dab ma być lepszy jakościowo a nie jest FM jakością bije go na łeb posłychaj sobie PR dwójka na fm 192kbps/aac a na Dab 128kbps/aac nic więcej chyba nie trzeba dodawać i nie chodzi ty jeszcze raz o szumy bo to nie o to chodzi.

Piszesz głupoty, różne testy przeprowadzone przez niezależne od siebie organizacje w różnych krajach pokazują, że jakość, z którą dosyłasz sygnał do nadajnika, nie dociera do słuchacza. Poszukaj sobie w sieci „Perceived Audio Quality of Realistic FM and DAB+ Radio Broadcasting Systems”. Test DAB+ został przeprowadzony w Szwecji.

Nie chcę wpływać, na twoją opinię, którą bardzo szanuje. Przedstawiasz bardzo realistyczny koncept. Spytam jeszcze dzisiaj dilera, czy może mi sprzedać samochód z anteną yagi na dachu, która będzie zmieniała automatycznie kierunek zależnie od tego, w którym kierunku prowadzi ulica, aby odbierać programy z 100 km odległych nadajników.
Awatar użytkownika
K.

K. Sob Cze 23, 2018 12:19 pm

Po co ten DAB?... gorsza jakość dźwięku......... można czytać i czytać takie wpisy....Napisze jeden z drugim a potem odpala komórkę i słucha na głośniczku 0.02W w mizernej jakości Antyradia ;)
Awatar użytkownika
Mody

Mody Sob Cze 23, 2018 12:51 pm

"Mody" napisał(a):

Jeżeli tak jest, to dlaczego na UKF-ie nie dociera do mnie z 192kbps w aac? Dlaczego wszyscy internetowi eksperci podkreślają, że na dosyle jest jakaś jakość a nie w odbiorniku? Dlaczego rozgłośnie dosyłają nawet z 384 kbps w Enhanced aptX sygnał do nadajników, ale ta jakość nie dociera do słuchacza?

Piszesz głupoty, różne testy przeprowadzone przez niezależne od siebie organizacje w różnych krajach pokazują, że jakość, z którą dosyłasz sygnał do nadajnika, nie dociera do słuchacza. Poszukaj sobie w sieci „Perceived Audio Quality of Realistic FM and DAB+ Radio Broadcasting Systems”. Test DAB+ został przeprowadzony w Szwecji.

Nie chcę wpływać, na twoją opinię, którą bardzo szanuje. Przedstawiasz bardzo realistyczny koncept. Spytam jeszcze dzisiaj dilera, czy może mi sprzedać samochód z anteną yagi na dachu, która będzie zmieniała automatycznie kierunek zależnie od tego, w którym kierunku prowadzi ulica, aby odbierać programy z 100 km odległych nadajników.

Jak na razie to antena Yagi potrzebna jest do Dab+ bo brak sygnału między blokami 6km od nadajnika nie mówiąc już o całkowitym braku sygnału wewnątrz mieszkań na parterze czy pierwszym piętrze czyli radia już nie posłuchasz FM zawsze gra z szumami czy bez ale gra ,
może ty słuchasz na takim radyjku z jednym głośniczkiem i porównujesz jakość :)
kup sobie porządny tuner Dab+ np.Onkyo to zmienisz szybko zdanie zresztą to nie tylko moje zdanie na tym forum, jak na razie 128kbps gra gorzej niż Każda stacja PR na FM poniżej to szkoda męczyć ucha i nie mydl ludziom oczu że jest lepiej bo jest gorzej to nie telewizja HD
dlatego też wracają winyle i inne nośniki bo już tego zmielonego chłamu nie idzie słuchać.
Awatar użytkownika
Mody

Mody Sob Cze 23, 2018 12:51 pm

"Mody" napisał(a):

Jak na razie to antena Yagi potrzebna jest do Dab+ bo brak sygnału między blokami 6km od nadajnika nie mówiąc już o całkowitym braku sygnału wewnątrz mieszkań na parterze czy pierwszym piętrze czyli radia już nie posłuchasz FM zawsze gra z szumami czy bez ale gra ,
może ty słuchasz na takim radyjku z jednym głośniczkiem i porównujesz jakość :)
kup sobie porządny tuner Dab+ np.Onkyo to zmienisz szybko zdanie zresztą to nie tylko moje zdanie na tym forum, jak na razie 128kbps gra gorzej niż Każda stacja PR na FM poniżej to szkoda męczyć ucha i nie mydl ludziom oczu że jest lepiej bo jest gorzej to nie telewizja HD
dlatego też wracają winyle i inne nośniki bo już tego zmielonego chłamu nie idzie słuchać.
Awatar użytkownika
Ma przyszłość

Ma przyszłość Sob Cze 23, 2018 4:07 pm

Wierni słuchacze publicznej radiofonii proszą PIS i Kołodziejskiego o wprowadzenie DAB+ w całym kraju dla wszystkich słuchaczy, nadajników musi być gęsta sieć taka jak mają te Heinrichy od dawna w Niemczech, nowy program "Literatura" i tylko w DAB+ do doskonały pomysł, prosimy o więcej programów misyjnych a wtedy ludzie "migiem" polecą do sklepów po nowe radio, warto wywalić stare strupy, złomy radiowe z PRLu oddać do recyklingu i kupić sobie nowy doskonały odbiornik na miarę 21 wieku, prosimy nie słuchać przeciwników technologii DAB+ pllleeeeaaaaseeeeee!
Awatar użytkownika
Ma przyszłość

Ma przyszłość Sob Cze 23, 2018 5:13 pm

Jeszcze warto dodać że infrastruktura nadawcza musi być polska inaczej nic z tego nie będzie, Polskie Radio może kiedyś i to nagle zniknąć z eteru, i jeszcze jedno: radio publiczne powinno być w przyszłości bez reklam, programy misyjne nie mogą przypominać prywatnych rozgłośni które są tylko magazynami reklamowymi z obcych państw i szczekaczkami antyrządowymi przetykanymi tępym radiopodobnym programem!
Awatar użytkownika
To ja nikt inny!

To ja nikt inny! Nie Cze 24, 2018 2:25 am

"Mody" napisał(a): Jak na razie to antena Yagi potrzebna jest do Dab+ bo brak sygnału między blokami 6km od nadajnika nie mówiąc już o całkowitym braku sygnału wewnątrz mieszkań na parterze czy pierwszym piętrze czyli radia już nie posłuchasz FM zawsze gra z szumami czy bez ale gra, może ty słuchasz na takim radyjku z jednym głośniczkiem i porównujesz jakość kup sobie porządny tuner Dab+ np.Onkyo to zmienisz szybko zdanie zresztą to nie tylko moje zdanie na tym forum, jak na razie 128kbps gra gorzej niż Każda stacja PR na FM poniżej to szkoda męczyć ucha i nie mydl ludziom oczu że jest lepiej bo jest gorzej to nie telewizja HD dlatego też wracają winyle i inne nośniki bo już tego zmielonego chłamu nie idzie słuchać.

Wciskasz nam głupoty. Piszesz to samo na każdym forum. Wpierw twierdziłeś, że na UKF-ie mogę odbierać programy PR z 192 kbps/aac. Nie całe 24 godziny później piszesz, że UKF .. Jak to jest z twoim ulubionym UKF-em? Jeżeli jest to 192 kbps/aac, to skąd ten szum? Albo mam w odbiorniku tą samą jakość jak na dosyle, albo kręcisz coś. Jeżeli występują szumy na UKF-ie, to chyba nie można twierdzić, że jest to dźwięk 192 kbps/aac.

Nie wiem skąd u ciebie pogląd, że 192 kbps/aac przysłuchuje się dobrze? Już od 12 lat porządne rozgłośnie stosują do dosyłu dźwięku w stereo do nadajników system WorldNet Oslo z kodekiem Enhanced aptX z 384 kbit/s. Polskie Radio nie radzi sobie z modernizacją sieci UKF. Porządni nadawcy dosyłają sygnał światłowodem a na satelicie jest tylko backup.

W multipleksach komercyjnych w Rzeszowie i Szczawnicy jest lepszy dźwięk, niż w ofercie twojego ulubionego nadawcy narodowego. Nawet regionalna rozgłośnia publiczna w multipleksie komercyjny nadaje w lepszej jakości niż w multipleksie Polskiego Radia. U mnie śmiga DAB+ na słuchawkach (antena) nawet w piwnicy. Mieszkasz pewnie gdzieś na zapadłej wiosce? Przyznaj się!
Awatar użytkownika
Płać abonament RTV, to PR nie umilknie

Płać abonament RTV, to PR nie umilknie Nie Cze 24, 2018 2:40 am

"Ma przyszłość" napisał(a): Jeszcze warto dodać że infrastruktura nadawcza musi być polska inaczej nic z tego nie będzie, Polskie Radio może kiedyś i to nagle zniknąć z eteru

W trzech województwach multipleks DAB+ Polskiego Radia jest rozpowszechniany z obiektów nienależących do firmy uznawanej za monopolistę. W dalszych dwóch województwach polskie firmy zaproponowały ceny jeszcze raz tak wysokie jak Emitel. Kto potrafi czytać, wie dokładnie, że Polskie Radio już od dawna korzysta z różnych operatorów. Nic nie stoi w drodze, aby Polskie Radio zbudowało własną sieć nadajników DAB+ bez pomocy innych firm. Tylko czy wtedy będą mieli jeszcze pieniądze na tworzenie programu? Jeżeli Polskie Radio umilknie, to tylko dla tego, że mało ludzi płaci abonament RTV.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości