WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
MaTer

Re: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

MaTer Nie Cze 24, 2018 12:34 pm

Przerzuciłem komentarze (chyba wszystkie...?), ale nie znalazłem w żadnym ważnej uwagi - dotąd nie mamy standardu DAB! Nic podobnego do wymogów DVB-T w Polsce. To co jest, przypomina raczej założenia: "nie mniej niż... nie dalej niż... co najwyżej".
Awatar użytkownika
Grupa AMP Babcia

Re: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Grupa AMP Babcia Wto Cze 26, 2018 12:55 pm

"MaTer" napisał(a): Przerzuciłem komentarze (chyba wszystkie...?), ale nie znalazłem w żadnym ważnej uwagi - dotąd nie mamy standardu DAB! Nic podobnego do wymogów DVB-T w Polsce. To co jest, przypomina raczej założenia: "nie mniej niż... nie dalej niż... co najwyżej".

Nie martw się, jak Kretynsky ze swoimi radiami wreszcie zacznie nadawać w DAB+ u nas, to zadzwonię do Norwegii po ksero norm do DAB+ OK?
Awatar użytkownika
K.

K. Śro Cze 27, 2018 8:08 pm

kto krytykuje dab? ci co jeszcze nie słyszeli na własne uszy i ci co jeszcze nie mają odbiornika.
Co ten dab plus daje? a daje.... Dwójka czy np PR24 analogowo, słychać kiepsko w analogu bo małe moce i krótki zasięg. w DAB+ słychać daleko
Awatar użytkownika
Dołączyłem do dyskusji

Dołączyłem do dyskusji Czw Cze 28, 2018 1:42 pm

DAB powinien być u nas już 20 lat temu, ludzie przyzwyczaili by się i nie było by teraz problemu, takiego chorego oporu nieprawdopodobnego i irracjonalnego.
Awatar użytkownika
K.

K. Sob Cze 30, 2018 5:06 pm

Radio Literatura już tydzień sobie gra, a promocja leży.
w gazetach było? telewizja informowała?, Bilbordy wiszą? - nie widać, nie słychać... ot co
Awatar użytkownika
K.

K. Pon Lip 09, 2018 9:20 pm

Radio Literatura zakończyło emisję.

Ktoś zauważył, że było?
Ile proc. słuchaczy wiedziało o istnieniu tegoż radia?
ile słuchało?
jakie oceny, się podobało? takie sobie? czy właściwie to mogłoby nie być i tak wszyscy słuchają RMF FM -wyniki słuchalności to potwierdzają.
Szkoda pieniędzy na takie "twory" ?
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Sob Lip 14, 2018 10:51 pm

Nienawidzę eremefu także za pieniacki sprzeciw przeciwko cyfryzacji. RMF zawsze był hamulcowym wszelkich zmian. Pamiętam jak w 2000 roku nie chcieli wyłączyć nadajników OIRT. Ich interesuje tylko kasa. Je...ać RMF!
Awatar użytkownika
raf

raf Śro Wrz 05, 2018 10:02 pm

Zdecydowane TAK dla DAB+!!!!! Racjonalnie i z autopsji.
Awatar użytkownika
WAk

WAk Śro Wrz 05, 2018 10:04 pm

Zdecydowane TAK dla DAB+. Racjonalnie i z autopsji.
Awatar użytkownika
szukacz

szukacz Sob Paź 20, 2018 3:48 am

Szaukam informacji o DAB+... i znalazłem ten artykul... Ale skąd mam wiedzieć kiedy powstał? w 1990 czy w 2095?
Awatar użytkownika
Mati83

Mati83 Nie Gru 23, 2018 2:51 am

Miałem radio dab+ od 2012 roku, kiedy była jeszcze tylko emisja testowa. A po kilku latach słuchania dab-u odbiornik oddałem kuzynce, a sam wróciłem do analogu. Różnica między dab+ a FM jest żadna! Poza tym lubię słuchać zagranicznych stacji na AM, zwłaszcza MW/SW (głównie nocami). Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
K.

K. Pon Sty 21, 2019 11:02 am

Wyniki słuchalności Czwórki, Radia Chopin oraz Polskiego Radia Dzieciom gdzieś są dostępne?
Awatar użytkownika
ECL

ECL Wto Sty 22, 2019 7:03 pm

"Wroclawianin " napisał(a): Moja ulubiona stacja dziś to radio cyfrowe, działające we Wrocławiu Radio Wrocław Kultura nadające w lokalnym DAB. Uważam, że cyfryzacja ma sens, bo dzięki niej powstają nowe stacje, na analogię to już niemożliwe. Prywatni nadawcy sie boją, bo jak wejdzie więcej rozgłośni - tak jak w cyfrowej czy kablowej TV - to im spadnie. RMF nie będzie miał tych 26 procent. Tylko że to musi być strategia rządowa, a najlepiej unijna. Internetowe radio nie zapewni ciągłości strumienia i jakości odbioru, DAB tak. Dlatego jestem za rozwojem tej technologii. Nowe stacje plus technicznie lepsza jakość. Dla mnie to oczywista korzyść.

Nie taka oczywista, gdy naładuje się powyżej 10 stacji do multiplexa.
Awatar użytkownika
Andrew 9

Andrew 9 Nie Mar 10, 2019 1:43 am

Ja już tylko słucham dab +, dźwięk jest czysty bez szumów.
Awatar użytkownika
Andrew 9

Andrew 9 Nie Mar 10, 2019 1:44 am

Ja już tylko słucham dab +, dźwięk jest czysty bez szumów.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości