WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Bar

Natalia Hatalska: Internet ma pomóc nam wypełnić pustkę

Bar Pon Sie 19, 2019 8:25 am

Czy ten instytut powiedział już coś, co sprawdziło się w perspektywie odleglejszej niż 2-3-letnia? Zaintrygowała mnie jego nazwa!
Awatar użytkownika
kk

Re: Natalia Hatalska: Internet ma pomóc nam wypełnić pustkę

kk Pon Sie 19, 2019 8:51 am

Natalka to taka kanapowa mądrala. Życiowego doświadczenia w kwestiach o których poucza i edukuje innych - zero. Branża pełna takich ekspertów.
Awatar użytkownika
Sen

Sen Pon Sie 19, 2019 9:23 am

"kk" napisał(a): Natalka to taka kanapowa mądrala. Życiowego doświadczenia w kwestiach o których poucza i edukuje innych - zero. Branża pełna takich ekspertów.

A jednak wywiad świetny. Będę go promował w mediach. A o tobie nikt nie usłyszy
Awatar użytkownika
Adam K

Adam K Pon Sie 19, 2019 9:49 am

jakie są wnioski po przeczytaniu tego wywiadu?

że technologia się rozwija, nie chcemy się wylogować a na insta jest nieprawdziwy świat?

nie wiem czy to kwestia osoby pytającej czy odpowiadającej ale ten wywiad nic nie wnosi :\
Awatar użytkownika
akacja

akacja Pon Sie 19, 2019 10:49 am

"ssin" napisał(a): "***tyczka"... WTF
reżyserka, aktorka, pielęgniarka, pilotka, autorka, analityczka - piękny jest język polski i nie trzeba się go obawiać :)
Awatar użytkownika
PL

PL Pon Sie 19, 2019 12:38 pm

"akacja" napisał(a):
reżyserka, aktorka, pielęgniarka, pilotka, autorka, analityczka - piękny jest język polski i nie trzeba się go obawiać
Reżyserka - pokój reżysera, pilotka - czapka. Nie trzeba się obawiać języka, nie trzeba też w myśl fałszywie rozumianej równości tworzyć pokrak językowych...
Awatar użytkownika
michal

michal Pon Sie 19, 2019 12:59 pm

w stylu kanapowi eksperci, milion badań które nie zmieniaja świata
Awatar użytkownika
Alex

Alex Pon Sie 19, 2019 1:55 pm

I ani słowa o konieczności dbania o bezpieczeństwo naszych danych i historii poruszania się w sieci? Zadziwiające. A co z bardziej dokładnym zarysowaniem sposobów działań algorytmów i ich różnymi konsekwencjami? A co z dlugofalowym wpływem nowych mediów na psychologię, sposoby postrzegania, rozumienia i konstruowania znaczeń? To jest bardzo powierzchowny, wyrywkowy obraz z ostatnich 10 lat - właściwie już przeszłości, a nie przyszłości. To już lepiej poczytać klasyczne szkice o kulturze audiwizualnej czy z psychologii społecznej, np. Barthesa, Turnera, Tofflera, czy Riesmana - więcej powiedzą o aktualnie się rozgrywających zjawiskach na polu nowych mediów...
Awatar użytkownika
Paweł

Paweł Pon Sie 19, 2019 6:25 pm

"PL" napisał(a):
"akacja" napisał(a):
reżyserka, aktorka, pielęgniarka, pilotka, autorka, analityczka - piękny jest język polski i nie trzeba się go obawiać
Reżyserka - pokój reżysera, pilotka - czapka. Nie trzeba się obawiać języka, nie trzeba też w myśl fałszywie rozumianej równości tworzyć pokrak językowych...

Ciekawe, co byś myślał/myślała, gdyby to Twoja żona/córka/siostra/koleżanka była poproszona o udzielenie wywiadu do czołowego portalu branżowego, a pod spodem przeczytałbyś/-tałabyś jedynie coś o pokrakach językowych…
Awatar użytkownika
A1649

A1649 Pon Sie 19, 2019 11:14 pm

ja bym powiedział, że m ładny uśmiech i żeby nie martwiła gdy hejterzy mówią o niej "Tkaczyk w spódnicy".
Awatar użytkownika
Jaga

Jaga Wto Sie 20, 2019 9:06 am

Wywiad w stylu jaka jestem fajna, jeżdżę po świecie i zbadałam, ze korzystamy z telefonów bo zapełniamy pustkę.
Awatar użytkownika
Tamara

Tamara Wto Sie 20, 2019 12:05 pm

Pani Hatalska, na portalu branżowym, opisała dobrze już znaną rzeczywistość. Zrobiła nawet badania. W każdym ze swoich wywiadów podkreśla - jak wynika z moich badań .. tylko co to ma wspólnego z przyszłością. Gdzie tu Future? Gdzie tu przewidywanie trendów?
Poza autopromocją nie czytam niczego nowego ani zaskakującego.
Awatar użytkownika
@Paweł

@Paweł Wto Sie 20, 2019 4:02 pm

Byłoby mi smutno. Ale mój komentarz, w którym próbowałem podnosić poruszane kwestie, a nie błędy językowe, został usunięty przez cenzurę.
Awatar użytkownika
Indygo

Indygo Śro Sie 21, 2019 11:28 am

Nie rozumiem tego hejtu pod wywiadem. Instagram uruchomił trolli? Wnioski z tekstu dają sporo do myślenia, a na pewno powinny dać rodzicom nastolatków
Awatar użytkownika
Natalia Hatalska

Natalia Hatalska Śro Sie 21, 2019 4:48 pm

"Bar" napisał(a): Czy ten instytut powiedział już coś, co sprawdziło się w perspektywie odleglejszej niż 2-3-letnia? Zaintrygowała mnie jego nazwa!

W prognozowaniu przyszłości, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie chodzi o to, żeby prognoza się sprawdziła. Tym bardziej, że przyszłość jest nieznana. Nie wiemy, co się zdarzy. To, co możemy poznać to pewne wersje przyszłości, jej scenariusze. I na te scenariusze możemy się przygotować.
Podaję często taki przykład. Jak jedziesz samochodem i nagle zmieniają się warunki pogodowe, zmieniasz swój sposób jazdy - zwalniasz (żeby nie wpaśc w poślizg), włączasz światła przeciwmgielne (żeby nikt w ciebie nie wjechał) etc. A kiedy dojeżdżasz szczęśliwie do miejsca docelowego, nie mówisz: "co za pech, żadna z rzeczy, które założyłem (poślizg, ktoś wjechał mi w tył) się nie wydarzyła!". Wręcz przeciwnie - mówisz - nie wydarzyło się, bo byłem przygotowany i dostosowałem swoją strategię do scenariuszy, które mogły się zdarzyć.
Na tym polega też prognozowanie przyszłości w biznesie - przygotowaniu się na scenariusze, które mogą się wydarzyć.
Pzdr, NH
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości