WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Benedykt

Re: Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

Benedykt Pon Sie 05, 2019 1:53 pm

Kolejny pean ekspertów na cześć DVB-T2! To, że odbiornik ma/może mieć funkcję/możliwość odbioru standardu DVB-T2 jeszcze o niczym nie świadczy! Bardzo dużo odbiorników nie obsługuje HEVC! A to jest konieczne. HEVC wymaga posiadania przez wytwórcę odpowiedniej licencji. Dalekowschodnie "firmy" szybko znikały z targów sprzętu jak przychodziła kontrola licencyjna. "Ma licencję na MPEG/2/4 HEVC? Nie ma? To sioooo z rynku!" Równie dobrze można powiedzieć o samochodach - ma koła, silnik - to pojedzie 200 km/godz. po autostradzie! Naprawdę?
Awatar użytkownika
Swordfish

Re: Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

Swordfish Pon Sie 05, 2019 4:37 pm

Większa liczba kanałów nie równa się różnorodności stacji. Nie wierzę, że zobaczymy w naziemnej kanały przyrodnicze, filmowe i sportowe. Stopklatka miała być kanałem filmowym, a stała się gniotem z powtórkami dokumentalno-serialowymi. Polsat Sport News został przez Solorza zdjęty (po co komuś transmisje sportowe i informacje ze świata sportu w naziemnej). TV6 miał być kanałem adresowanym do młodzieży z kontentem własnym. TTV miał być kanałem informacyjno-interwencyjnym (nieco pierwotnego formatu zostało, ale głównie królują głupiutkie reality-show) itd.
Awatar użytkownika
Greg

Greg Pon Sie 05, 2019 5:40 pm

"polak" napisał(a): przed chwilą sprawdziłem dokumentację mojego nowiutkiego lcd 28" i co ? Nie ma dvbt2 . Czyli wyrzucone pieniądze w błoto . Do zobaczenia przy urnie .
Mój kilkuletni Panasonic ma T2
Awatar użytkownika
12313

12313 Pon Sie 05, 2019 7:27 pm

Jeśli ktoś myśli, że z tego powodu wymienie telewizor to się zawiedzie. Bo jak wymienimy to za pare lat znów nas zrobią w konia i wypuszczą dvb-t3. Już był taki numer przy dźwięku w h.264. Satelita jest niedroga a dekoder za darmo. Jak będą chcieli coś zmienić to dadzą mi kolejny dekoder bez płacenia.
Awatar użytkownika
Gość

Gość Pon Sie 05, 2019 7:31 pm

Tvn i Polsat pewnie nie będą tam włączać ciekawych kanałów bo od operatorów kablowych i NC+ mają kasę a nikomu nie uśmiecha się płacic dużej kasy za koncesję. Co najwyżej nie które podniosą w dvb-t do HD.
Awatar użytkownika
Radiowave

Radiowave Pon Sie 05, 2019 8:05 pm

Mieszkam blisko Czech gdzie już nadają w DVB-T2 z kodekiem Hevc. Co z tego, że telewizor ma tuner DVB-T2 skoro nie odbiera kanałów kodowanych w Hevc. Tak jest z moim LG z 2016 roku. Odbiera tylko DVB-T2 ale w mpeg4......... Na kanałach Hevc mam dźwięk i czarny obraz.
Awatar użytkownika
Radiowave

Radiowave Pon Sie 05, 2019 8:07 pm

Mieszkam blisko Czech gdzie już nadają w DVB-T2 z kodekiem Hevc. Co z tego, że telewizor ma tuner DVB-T2 skoro nie odbiera kanałów kodowanych w Hevc. Tak jest z moim LG z 2016 roku. Odbiera tylko DVB-T2 ale w mpeg4......... Na kanałach Hevc mam dźwięk i czarny obraz.
Awatar użytkownika
ubogi

ubogi Pon Sie 05, 2019 11:33 pm

"Radiowave" napisał(a): Mieszkam blisko Czech gdzie już nadają w DVB-T2 z kodekiem Hevc. Co z tego, że telewizor ma tuner DVB-T2 skoro nie odbiera kanałów kodowanych w Hevc. Tak jest z moim LG z 2016 roku. Odbiera tylko DVB-T2 ale w mpeg4......... Na kanałach Hevc mam dźwięk i czarny obraz.
a kogo to obchodzi , co ty odbierasz i na czym!!
Awatar użytkownika
Piotr

Piotr Wto Sie 06, 2019 4:35 am

I znowu roszady. Po co to komu potrzebne?. Przez 50 lat standard telewizji był analogowy. Były 4 może 5 kanałów tv i to w zupełności wystarczało. Mało tego,jakość obrazu i dźwięku była o wiele lepsza niż w obecnym standardzie DVB-T,gdzie praktycznie telewizji oglądać się nie da przez zanikający lub pikselujący obraz. Brak muxa 8 gdyż trzeba nabyć specjalna antenę lub dodać dipol do istniejącej aby móc odbierać a i z tym są ogromne problemy. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że 5 fachowców od anten próbowało u mnie na dzielnicy ustawić antenę na mux 8 i lipa,pomimo przystosowanej anteny typu combo. Wielka głupota z tą całą cyfryzacją i niepotrzebne koszta
Awatar użytkownika
Answer

Answer Wto Sie 06, 2019 9:53 am

"Gość " napisał(a): Tvn i Polsat pewnie nie będą tam włączać ciekawych kanałów bo od operatorów kablowych i NC+ mają kasę a nikomu nie uśmiecha się płacic dużej kasy za koncesję. Co najwyżej nie które podniosą w dvb-t do HD.
Najwięcej HD zapewne umieści TVP, gdy jej MUX-3 w DVB-T2 zyska większą pojemność. Nadawcy komercyjni w 2022 też mogą nieodpłatnie udostępnić swoje kanały HD, jeśli ta jakość stanie się wówczas przeżytkiem, a UHD czy 4K - standardem. O przejściu na DVB-T2 myśli się również w kontekście rozwoju telewizji hybrydowej, której pewne elementy zostały wdrożone w MUX-8. Oferta programowa kanałów komercyjnych w bezpłatnej telewizji naziemnej nie będzie atrakcyjniejsza, gdyż prawa filmowe i sportowe są coraz droższe, więc zostają tylko TVP Sport i pojedyncze transmisje sportowe w Polsacie i Super Polsacie oraz pasma filmowe "Megahit" w Polsacie czy "Superkino" w TVN.
Awatar użytkownika
Oko

Oko Wto Sie 06, 2019 2:33 pm

"Kalinoś" napisał(a): A co za różnica co za marka? Może być i Manta lub inny chiński twór. Grunt że w 2019 nikt nawet nie informuje że za kilka lat może to nie działać bynajmniej nie za względu na awaryjność ale za względu na decyzje admibistracyjne

Myślisz Panie, że sprzedawców interesuje co w planach ma ustawodawca? To jest biznes przecież.
Awatar użytkownika
qwerty

qwerty Wto Sie 06, 2019 2:37 pm

Platfromy bójcie sie !!!. Zmiana standardu to wszystkie kanały w HD i nawet wprowadzenie kanału 4K. Do tego Internet i nie potrzeba pay tv.
Awatar użytkownika
Answer

Answer Wto Sie 06, 2019 3:17 pm

"qwerty" napisał(a): Platfromy bójcie sie !!!. Zmiana standardu to wszystkie kanały w HD i nawet wprowadzenie kanału 4K. Do tego Internet i nie potrzeba pay tv.
Dopóki platformy mają Canal+, HBO, Eleven czy Cinemax, nie muszą się obawiać DVB-T2. Po 2022 kanały w DVB-T2 zapewne już będą w HD, gdyż ta jakość będzie wówczas reliktem jak współcześnie SD. Kanały 4K będą raczej produktem premium w ofercie płatnej telewizji, choć niewykluczone, że TVP uruchomi 1-2 kanały w 4K, gdy zostanie rozwiązana kwestia finansowania TVP z budżetu państwa.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Wto Sie 06, 2019 9:46 pm

Co 10 lat nowy standard emisji, niekompatybilny względem starszego sprzętu. Dla mnie to głupota. Jakoś w analogu nie było tych problemów: czarno-białe telewizory bez problemu odbierały program nadawany w kolorze, a monofoniczne radioodbiorniki bez problemu odbierały audycje nadawane w stereo. Ciekawe kiedy DVB-T3, DVB-T4, DVB-T5, itd.
Awatar użytkownika
Answer

Answer Śro Sie 07, 2019 7:42 am

Jeśli chcemy kanały SD zastąpić kanałami HD, potrzebujemy większej pojemności, którą zapewni migracja na standard DVB-T2, jako że kanał HD zajmuje 2 miejsca na multipleksie. Wdrażanie nowych standardów telewizji naziemnej umożliwia wykorzystywanie potencjału, jaki niesie za sobą rozwój technologiczny, zarówno pod względem realizacji telewizyjnej, ponieważ nadawcy decydują się na zakup kamer HD, UHD czy nawet 4K, jak i w przypadku odbioru, gdyż odbiorcy nabywają nowoczesne telewizory z obsługą 4K, Wi-Fi i innych udogodnień. Jaki byłby komfort oglądania meczu, realizowanego jak Ekstraklasa w 4K, na przestarzałym telewizorze? Ponadto DVB-T2 rozwinie możliwości telewizji hybrydowej. Przy naszej procedurze biurokratycznej i tak będziemy długo oczekiwali zmian standardów. W Czechach, gdzie to wszystko przebiega bardziej ochoczo, już w przyszłym roku proces wdrażania DVB-T2 zostanie finalnie zakończony, a uruchomienie DVB-T3 może nastąpić w 2030 roku.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości