WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Luzz

Re: Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

Luzz Śro Sie 07, 2019 12:16 pm

Konsensus: Warto się pozbyć starszego typu telewizora póki rynek jest stosunkowo chlonny ;)
Awatar użytkownika
crodlay

Re: Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

crodlay Śro Sie 07, 2019 12:30 pm

2 kanały HD są i chcą robić znów cyrki z dekoderami naziemnymi...
Awatar użytkownika
Answer

Answer Śro Sie 07, 2019 2:44 pm

"crodlay " napisał(a): 2 kanały HD są i chcą robić znów cyrki z dekoderami naziemnymi...

Są 4 kanały HD - TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info HD i TVP Sport HD. Na standard DVB-T2 przejdziemy najwcześniej w 2022 r., wówczas zostaną zakupione nowe telewizory. Obecnie zakup telewizora z DVB-T2 jest opłacalny przy granicy z Czechami, gdzie ten standard został uruchomiony - obecnie na przejściowych multipleksach, a w przyszłym roku na docelowych.
Awatar użytkownika
AntyTVP

AntyTVP Śro Sie 07, 2019 4:17 pm

Ale co z tego! Na uhd stać w dvbt2 tylko TVP, albo nikogo. Albo tvp1 i tvp1 będą w HD lub ultra HD albo w ogóle zakończą nadawanie.
Awatar użytkownika
rycho

rycho Śro Sie 07, 2019 7:38 pm

"AntyTVP" napisał(a): Ale co z tego! Na uhd stać w dvbt2 tylko TVP, albo nikogo. Albo tvp1 i tvp1 będą w HD lub ultra HD albo w ogóle zakończą nadawanie.

jestem ciekawy ilu ludzi w Polsce ma na tyle dobry wzrok, zeby zobaczyc roznice w jakosci obrazu pomiedzy full hd 1080p a 4K.
O przejsciu na T2 mowi sie teraz poniewaz firmy telefoniczne chca ukrasc kolejne kanaly na swoj uzytek a jedynym ratunkiem wydaje sie przejscie na T2. czyli firmy telefoniczne i ich zyski z konsumentow sa wazniejsze niz wydatki telewidzow.
Awatar użytkownika
Answer

Answer Czw Sie 08, 2019 8:43 am

Transmisje w Canal+ 4K Ultra HD i TVP 4K wyraźnie pokazały, jak niebotyczna jest różnica między Full HD a 4K. A 5G to nie tylko kwestia połączeń telefonicznych, ale i internetu, co może korelować z telewizją hybrydową, o której mówi się w kontekście uruchomienia standardu DVB-T2.
Awatar użytkownika
rycho

rycho Czw Sie 08, 2019 8:30 pm

"Answer" napisał(a): Transmisje w Canal+ 4K Ultra HD i TVP 4K wyraźnie pokazały, jak niebotyczna jest różnica między Full HD a 4K. A 5G to nie tylko kwestia połączeń telefonicznych, ale i internetu, co może korelować z telewizją hybrydową, o której mówi się w kontekście uruchomienia standardu DVB-T2.

roznice widac ale z takiego bliska, ze calego ekranu nie widac
Awatar użytkownika
apoka

apoka Sob Sie 10, 2019 2:03 pm

Będzie jeszcze więcej kanałów do powtarzania tego co było na mniejszej ilości kanałów. A łupież na marynarce będzie widoczny z jeszcze lepsza jakością. Fejki będą jeszcze bardziej kolorowe i wymowne. To szaleństwo nie ma końca.
Awatar użytkownika
gosc

gosc Pon Sie 12, 2019 12:34 pm

"polak" napisał(a): przed chwilą sprawdziłem dokumentację mojego nowiutkiego lcd 28" i co ? Nie ma dvbt2 . Czyli wyrzucone pieniądze w błoto . Do zobaczenia przy urnie .

jak kupujesz Mante albo inne sciemnione badziewie, to sie nie dziw, tylko miej pretensje do samego siebie. Poza tym, dodasz za 3 lata set-top-box za 1ooPLN i bedziesz mogl ogladac.
A tak przy okazji: abonament radiowo-telewizyjny placisz?
Awatar użytkownika
iksiński

iksiński Śro Wrz 04, 2019 11:05 am

"Greg" napisał(a):
"polak" napisał(a): przed chwilą sprawdziłem dokumentację mojego nowiutkiego lcd 28" i co ? Nie ma dvbt2 . Czyli wyrzucone pieniądze w błoto . Do zobaczenia przy urnie .
Mój kilkuletni Panasonic ma T2

TO TERAZ SPRAWDŹ CZY JEST KOMPATYBILNY Z HEVC
Awatar użytkownika
ireck

ireck Pią Wrz 27, 2019 11:59 pm

"Radiowave" napisał(a): Mieszkam blisko Czech gdzie już nadają w DVB-T2 z kodekiem Hevc. Co z tego, że telewizor ma tuner DVB-T2 skoro nie odbiera kanałów kodowanych w Hevc. Tak jest z moim LG z 2016 roku. Odbiera tylko DVB-T2 ale w mpeg4......... Na kanałach Hevc mam dźwięk i czarny obraz.
trzeba było się pytać w sklepie czy będzie odbierał ;)
Awatar użytkownika
Marcin

Marcin Śro Lis 20, 2019 3:38 pm

Jeśli chodzi o nowe kanały to chciałbym mieć dostęp w DVB-T2 jeszcze do: Tele 5, TVR, TV Republika i Disney.
Awatar użytkownika
G33

G33 Czw Lis 21, 2019 2:28 am

A ja sprawdzałem swojego LG 42 CALE I OBYDWA TELEWIZORY SA PRZYSTOSOWANE DO NOWEGO STANDARTU DVBT/T2 265 KODEG A JAK NIE BDDZIE DZIALAC TO NIE BEDE OGLADA Z RESZTA KOZYZDAM Z PLATNEJ W KOŃCU STAĆ MNIE
Awatar użytkownika
Edi

Edi Sob Gru 28, 2019 11:45 pm

NIE INTERESUJE TO MNIE WCALE..........................................................................................NIE OGLĄDAM.....TELEWIZJI...........................................??????????????????????????????????????..
Awatar użytkownika
G34

G34 Pią Sty 10, 2020 2:25 am

A mój LG 42 jest przystosowany do nowego standartu czechy odbiera aż miło sie patrzy czekam na Polskie kanały w Dvbt t2
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości