WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Iron

Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

Iron Pon Sie 05, 2019 6:30 am

2022 kosmos!!!!!
Awatar użytkownika
Olaf

Re: Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

Olaf Pon Sie 05, 2019 6:51 am

Mam 42 lata,dla mnie telewizja mogłaby już przestać istnieć. Mam 10letniego LCD,do tego kilka podstawowych kanałów z kablówki,bardziej z przyzwyczajenia niż z parcia. Jak padnie ten tv, napewno nie polecę po nowy z DVB T2.
Awatar użytkownika
Jan

Re: Nowy standard emisji DVB-T2 zbliża się wielkimi krokami. "Więcej kanałów, lepsza jakość sygnału"

Jan Pon Sie 05, 2019 7:36 am

Mój sony z 2017 roku ma tylko dvbt i tyle w temacie
Awatar użytkownika
iksiński

iksiński Pon Sie 05, 2019 8:47 am

Dużo tu uproszczeń i informacji na skróty. DVB-T2 rzeczywiście jest wprowadzane w wielu krajach gdzie dosyć pośpiesznie wprowadzane kiedyś DVB-T ze słabą kompresją MPEG2 i realnie słabymi możliwościami wprowadzenia satysfakcjonującej liczby stacji. Polska była zapuźniona w cyfryzacji więc od razu DVB-T wprowadzono z wyższą kompresją MPEG4. Przejście na DVB-T2 nie będzie więc miało takiego efektu jakościowo czy ilościowego.
Dodać jednak należy że wciąż w Polsce nie było woli /potrzeb zagospodarowania efektywnego całego widma w tym odpalenia MUX6 i MUX7 czy zmiany zagospodarowania kodowanego MUX4 który służy tylko i wyłącznie ochronie CP przed zbyt dużą ilością ogólnodostępnych stacji.
Awatar użytkownika
iksiński

iksiński Pon Sie 05, 2019 8:54 am

Poza tym marginalnie bierze się pod uwagę że upowszechnianie nowych odbiorników z DVB-T2 najwolniej postępuje wśród odbiorców naziemnej TV (zazwyczaj starszych, mniej zamożnych, często na granicy wykluczenia cyfrowego). Kompletnie bez znaczenia pozostaje tu nasycenie nowego typu odbiorników w Polsce ogółem bo kluczowy jest tylko i wyłącznie poziom nasycenia wśród dzisiejszych odbiorców naziemnej TV. Jeżeli w tym segmencie zbliżymy się do 90% to rzeczywiście nie będzie aż takiego problemu ale do tego nam bardzo daleko.
Awatar użytkownika
iksiński

iksiński Pon Sie 05, 2019 9:00 am

I kolejne bałamutne informacje to cel tej transformacji - albo mówimy o podniesieniu jakości czy liczby stacji (do czego z powodzeniem wystarczy włączenie zaprojektowanych MUX6 i MUX7 i zmiana zagospodarowania MUX4) albo zwolnienie pasma na inne cele niż naziemna telewizja. To wszystko wygląda na niezły lobbing operatorów płatnej TV (szczególnie Cyfrowego Polsatu) i/lub operatorów telekomunikacyjnych którym nie wsmak kosztowna batalia o dostęp do ograniczonego pasma pod 5G.
Awatar użytkownika
iksiński

iksiński Pon Sie 05, 2019 9:08 am

Moja skromna rekomendacja - ogłosić przejście na DVB-T2 (lub wyższy standard) z wieloletnim wyprzedzeniem (5-7 lat) z jadnoczesnym ograniczeniem dystrybucji odbiorników starego typu w miarę szybko (analogicznie jak ograniczono kiedyś sprzedaż telewizorów DVB-T MPEG2) a w między czasie uruchomienie MUX6, MUX7 i wymuszenie zmiany zagospodarowania MUX4 - którego nikt nie ogląda (służy jedynie blokadzie rozwoju bezpłatnej telewizji przez CP) a pierwotnie był przeznaczony na DVB-H.
Awatar użytkownika
Kurdupel

Kurdupel Pon Sie 05, 2019 9:12 am

Nikt tego nie napisał w artykule, ale większa liczba stacji telewizyjnych na DVB-T2 sprawi, że Polsat, TVN, TVP i TV PULS stworzą kolejne kanały dedykowane do naziemnej i będą na nich powtórki z głównych anten i niekończące się reklamy. - Tyle będzie z DVB-T2.
Awatar użytkownika
.

. Pon Sie 05, 2019 9:22 am

Musi być nowy program , wsparcie dla narodu 300TV ;)
Awatar użytkownika
polak

polak Pon Sie 05, 2019 9:27 am

przed chwilą sprawdziłem dokumentację mojego nowiutkiego lcd 28" i co ? Nie ma dvbt2 . Czyli wyrzucone pieniądze w błoto . Do zobaczenia przy urnie .
Awatar użytkownika
009

009 Pon Sie 05, 2019 9:45 am

"polak" napisał(a): przed chwilą sprawdziłem dokumentację mojego nowiutkiego lcd 28" i co ? Nie ma dvbt2 . Czyli wyrzucone pieniądze w błoto . Do zobaczenia przy urnie .

a co to za marka?
Awatar użytkownika
Kalinoś

Kalinoś Pon Sie 05, 2019 10:03 am

A co za różnica co za marka? Może być i Manta lub inny chiński twór. Grunt że w 2019 nikt nawet nie informuje że za kilka lat może to nie działać bynajmniej nie za względu na awaryjność ale za względu na decyzje admibistracyjne
Awatar użytkownika
Mirek

Mirek Pon Sie 05, 2019 10:11 am

I jeszcze jedno - nasycenie w gospodarstwie domowym odbiornikami DVB-T2 oznacza że co najmniej jeden odbiornik odbiera taki standard. Czyli jeżeli 5 lat temu kupiliśmy odbiornik DVB-T 60 cali a rok temu tani odbiornik 24 całe DVB-T2 do kuchni czy sypialni to formalnie jesteśmy gotowi do odbioru nowego standardu a realnie ten z salonu możemy wyrzucić jub protezować jakąś przystawką
Awatar użytkownika
Piotr1

Piotr1 Pon Sie 05, 2019 10:22 am

czeka nas kolejny wydatek na nowy TV ... a większość kanałów dalej będzie w marnej jakości 576i oraz z milionem reklam
Awatar użytkownika
markener

markener Pon Sie 05, 2019 11:16 am

Nie warto kupować nowego tv specjalnie pod dvb-t2. Dodadzą parę powtórkowych kanałów-gniotów i tyle z tej zmiany.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości