WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Komunikaty prasowe - dodaj własną informację. Poinformuj o swoim projekcie!!

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
specaaaa
 

Nowy terminal T2 pod napięciem.

specaaaa Śro Sie 31, 2011 4:00 pm

Od sierpnia 2009 w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy realizowana była inwestycja modernizacji systemu energetycznego lotniska. W ramach realizacji wartego niemal 4 mln złotych projektu, wybudowano m.in. nowoczesną stację transformatorową, wymieniono dotychczasową instalację oraz położono około 64 kilometry nowych kabli.
W minionym tygodniu, piątek 26 sierpnia, po przeprowadzeniu niezbędnych przeglądów technicznych do lotniskowego systemu energetycznego został przyłączony Nowy Terminal Pasażerski T2.
„Dotychczas nowy terminal T2 zasilany był jedynie poprzez tymczasową instalację placu budowy. Przyłączenie bezpośrednio do sieci energetycznej lotniska oraz uruchomienie rozdzielni w terminalu T2 oznacza, że możemy stopniowo przystępować do sprawdzania oraz testowania wszelkich instalacji na nowym terminalu. Ponadto jest to milowy krok do doprowadzenia ciepła do budynku T2 w okresie jesiennym, co ułatwi przeprowadzenie prac wykończeniowych. ” – powiedziała Marzenna Krefft Wiceprezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Wróć do Najnowsze informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości