WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Test

Od soboty banki muszą udostępniać dane o rachunkach klientów innym podmiotom. "Zaostrzy się konkurencja"

Test Nie Wrz 15, 2019 6:36 pm

Szczerze bardzo nie podoba mi się ta możliwość. Jak dobrze rozumiem to ja Ada firma, spółka z jakąś licencja będzie mogła nie tylko podglądać nasze rachunki- ile mam kasy, historię czy nawet obciążyć rachunek itd.? Jeśli tak jest to po prostu nie normalne. Czy jest moiwosc abym w banku w którym mam konto zastrzegł że nie wyrażam zgody aby jaka kolwiek firma czy spółka miała dostęp do mojego rachunku, nawet gdyby teoretycznie uzyskała moja zgodę?
Awatar użytkownika
Valdi

Re: Od soboty banki muszą udostępniać dane o rachunkach klientów innym podmiotom. "Zaostrzy się konkurencja"

Valdi Pon Wrz 16, 2019 9:37 am

"Test" napisał(a): Szczerze bardzo nie podoba mi się ta możliwość. Jak dobrze rozumiem to ja Ada firma, spółka z jakąś licencja będzie mogła nie tylko podglądać nasze rachunki- ile mam kasy, historię czy nawet obciążyć rachunek itd.? Jeśli tak jest to po prostu nie normalne. Czy jest moiwosc abym w banku w którym mam konto zastrzegł że nie wyrażam zgody aby jaka kolwiek firma czy spółka miała dostęp do mojego rachunku, nawet gdyby teoretycznie uzyskała moja zgodę?
Awatar użytkownika
Valdi

Re: Od soboty banki muszą udostępniać dane o rachunkach klientów innym podmiotom. "Zaostrzy się konkurencja"

Valdi Pon Wrz 16, 2019 9:41 am

Pozostaje w takim razie tylko gotówka. I nie chcąc być podglądanym przez podmioty trzecie, policję, urząd skarbowy itp. należy płacić gotówką. Wzmocni się zatem ponownie rola gotówki. Kto tego nie zrobi, sam sobie szkodzi :)
Awatar użytkownika
Janek

Janek Czw Paź 03, 2019 1:46 am

Wyjątkowo zły pomysł. Mam konto w jakimś banku i nie chcę, żeby inne banki zaglądały mi na konto.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości